Kryefjala Logo

Parashikimet ditore për secilën shenjë horoskopi nga Paolo Fox

17 Gusht, 2023 | 11:18 am

Dashi-Pas disa pengesave ekonomike, periudha vazhdon të jetë e favorshme: shumë prej jush janë të dashuruar dhe dashuritë e reja gjithashtu premtojnë shumë. Për sa i përket punës, shikoni përpara, por lëvizni me kujdes: nuk do të mungojnë mundësitë interesante, për sa kohë që ndiqni udhëzimet më të sigurta.

Demi-Muajt e fundit ka pasur disa ngjarje të paparashikuara – të cilat mund të kenë qenë të llojeve të ndryshme – por ka ardhur koha për të rimbushur bateritë tuaja: mundësi të mira janë në rrugë e sipër. Mund të hakmerresh kundër njerëzve që penguan idetë e tua. Në dashuri nuk dëshironi imponime dhe mund të ketë mosmarrëveshje me persona që do të donin të ishin më afër.

Binjakët-Dita premton të jetë e sheshtë apo edhe mediokre nëse e futni veten në polemika të shmangshme: durimi është i domosdoshëm. Çiftet e sapoformuara mund të përjetojnë njëfarë pasigurie ekonomike. Mund t’ju duhet të rikuperoni energjinë tuaj fizike, e cila aktualisht është në rënie.

Gaforrja-Sot është dita ideale për të diskutuar gjërat që nuk janë në rregull me partnerët dhe të afërmit: përndryshe, rrezikoni të mbërrini në fundjavën e ardhshme me një sasi të tepruar nervozizmi. Ata që kanë qenë protagonistë të projekteve të dështuara së shpejti do të mund të shpërblejnë veten.

Luani-Do të ishte mirë të vinte pak rregull në fushën sentimentale dhe të përdorte zyrën për të mos ngecur: beqarët mund të bëjnë takime interesante; martesat dhe bashkëjetesat duhet të kenë kujdes nga pengesat nga e kaluara. Nga ana juaj ekziston dëshira për të filluar sërish shkëlqimin, për sa kohë të zgjidhen çështjet ekonomike dhe ligjore.

Virgjëresha-Në marrëdhëniet ndërpersonale, qoftë miqësi apo punë, ndiheni të rrethuar nga njerëz jo të besueshëm dhe jokonsistent, por nuk mund të prisni të ndryshoni njerëzit. Prandaj përqendrohuni në takime të reja të cilat, në dashuri dhe miqësi, mund të japin më shumë se një kënaqësi. Muajt ​​e ardhshëm mund të sjellin lajme, veçanërisht në frontin e punës.

Peshorja-Përpara çdo rifillimi, është jetike për ju të rikuperoni energjinë tuaj, të humbur së fundmi gjatë rrugës. Sidomos dashuria mund të buzëqeshë: nëse ata që i kanë dhënë fund një lidhjeje duhet të shikojnë përpara, të ndarë ose beqarët duhet të shikojnë përreth. Mund të ketë ndonjë përplasje me ndonjë person me personalitet të fortë.

Akrepi- 15 gushti ju ka forcuar, por tani ju duhet të rregulloni punën tuaj: më shumë qartësi për të funksionuar projektet e fillimit ose për të riorganizuar aktivitetet dhe situatat që tashmë kanë filluar. Duhet të filloni nga e para ose pothuajse kështu këto ditë mund t’ju japë pak stres.

Shigjetari-për momentin nuk ju mungojnë stimujt e rinj, edhe nëse projektet tuaja tani mund të ndalen përkohësisht nga ngjarje të papritura dhe vonesa: prandaj bezdisjet tuaja të afërta. Në disa mjedise pune dinamika po ndryshon. Në ambientin familjar këshillohet, në funksion të fundjavës, të organizoni diçka të shkujdesur dhe relaksuese.

Bricjapi-Racionaliteti juaj po ju shtyn të zyrtarizoni dhe të bëni histori të rëndësishme dashurie që kishin nevojë për më shumë pjekuri. Megjithatë, çiftet në krizë mund të ndërpresin përfundimisht marrëdhëniet. Një ditë pozitive, kjo e sotmja, e cila i përshtatet mirë dialogut dhe rregullit.

Ujori-Në dashuri është koha për pakënaqësi: krizat në zhvillim mund të rezultojnë përfundimtare, ndërsa çiftet e sapolindur do të duhet të përshtaten me ritmet dhe zakonet e reja. Ata që do të inaugurojnë biznese të reja do të mund të marrin njëfarë kënaqësie, me kusht që të kërkojnë ndihmë nga njerëz të besuar.

Peshqit-Për të rimarrë projektet tuaja në dorë, do të ishte mirë të sqaroni keqkuptimet dhe këndvështrimet e ndryshme me ata që kanë kontribuar në ngadalësimin e tyre; edhe sepse sot dhe nesër janë të ndjeshëm ndaj nervozizmit të ndryshëm. Për të lehtësuar sadopak nervat dhe për të zbutur polemikat, do të duhet të presim të shtunën.

Të ngjashme