Kryefjala Logo

Parashikimet ditore me astrologun Paolo Fox për 24 janarin

24 Janar, 2024 | 8:57 am

Dashi-kjo është një periudhë e bukur e gjallë për ju. Deri tani gjithçka po shkon mirë, por kujdes sepse rrezikon të kthehet në një periudhë kaotike nga një kohë e ngarkuar. Duhet t’i kushtoni vëmendje dëshirës për të arritur qëllimet tuaja, t’i bëni gjërat me qetësi, t’i jepni vetes kohën që ju nevojitet për t’u kujdesur për çdo detaj të projekteve tuaja.

Demi-Ka ende shumë planetë që ju ndihmojnë: me Venusin, Mërkurin, Marsin në favorin tuaj mund të zgjidhni mosmarrëveshjet e vjetra, të zgjidhni situata që zvarriten prej disa kohësh ose të niseni në sipërmarrje të reja, t’i përkushtoheni projekteve të reja. Në dashuri ju jeni në krye, ju vetëm duhet të vendosni se cilin drejtim do të merrni.

Binjakët-Pasojat e krizës sentimentale që filloi në fund të vitit të kaluar ende rëndon mbi ju, por mua më pëlqen sot. Qielli juaj do të përmirësohet ngadalë. Tani për tani, si në ndjenja ashtu edhe në dashuri, përdorni maturi dhe vendosni rregull aty ku është e nevojshme.

Gaforrja-Relaksohu, sepse keto dite ke shume nevoje per lehtesi. Keni kundërshtime planetare të të gjitha llojeve, por ato janë shumë të shpejta dhe do të kalojnë së shpejti. Prandaj është e rëndësishme të mos zemëroheni për gjënë më të vogël, të qëndroni të qetë. Në dashuri mbajeni larg xhelozinë.

Luani-Ka nevojë për të thënë mjaftueshëm, për qartësi. Ndoshta shumë prej jush kanë bërë një zgjedhje radikale të karrierës muajt e fundit dhe nuk kanë gjetur ende një destinacion të ri plotësisht të kënaqshëm. Nuk keni frikë nga rreziku, por bëni kujdes të mos rrezikoni shumë nga pikëpamja ekonomike. Mos kafshoni më shumë se sa mund të përtypni: shikoni paratë tuaja. Jo beteja, por maturi në dashuri.

Virgjëresha-Më në fund kthehu në rrugën e duhur, marrëdhëniet e mbyllura, edhe me vuajtje, tani do të zbulojnë veten për atë që janë në të vërtetë: një çlirim i madh. Dashuria mund të shkojë lehtësisht më tej, sepse e kaluara është tani pas nesh dhe edhe nëse dikush mund të kthehet, do të jeni ju dhe vetëm ju që vendosni se si do të përfundojnë gjërat.

Peshorja-Në këtë moment në qiellin tuaj ka një kalim të papritur të planetëve. Në këtë periudhë një litar tashmë i ngushtë mund të thyhet, për shembull në marrëdhënie dikush mund të ndiejë nevojën për një pauzë për reflektim. Shqetësimet dhe tensionet rriten në qiell. Shumë agjitacion, kujdes.

Akrepi-Ju jeni mjaft të fortë sot. Hëna ju dërgon emocione të forta, ndjesi të bukura për t’u përjetuar dhe ndarë me ata që ju kuptojnë thellë. Nëse jeni në kërkim të një dashurie të re, takimet e reja të kësaj periudhe do të jenë premtuese dhe me fat. Mos u mendoni shumë dhe lëreni veten të shkoni për të shijuar këto energji të bukura.

Shigjetari-Është koha për të filluar diçka të re. Sot është një ditë plot zjarr për ju e cila ju sjell edhe një ide të veçantë. Në veçanti, do të stimulohet shkathtësia e të rinjve dhe shumë do të zbatojnë projekte që shohin përpara, jo vetëm metaforikisht, por edhe në një nivel praktik: lëvizje në qytete të tjera, udhëtime në vende të largëta, ndryshime të jetës.

Bricjapi-Shtëpia është e rëndësishme, puna është e ngutshme, kënaqësitë dhe detyrat rriten. Me pak fjalë, keni shumë për të bërë, por nëse angazhimet tuaja rriten në këtë periudhë do të thotë se po përjetoni një moment të rëndësishëm dhe se do të jetë vërtet i favorshëm për ju. Optimizëm, jo ​​vetëm në punë por edhe në dashuri. Kthehuni të hidhni veten dhe ta vendosni veten atje në ndjenjat tuaja, sepse ajo anë e jetës suaj është gjithashtu shumë e ndriçuar nga yjet.

Ujori-Duhet të bëni më shumë këtë vit. Projektet e mëdha do të marrin hov në pjesën e dytë të vitit, nga maji e në vazhdim, por tashmë po përjetoni një moment të rëndësishëm për të përgatitur një ndryshim drejtimi që do të jetë ashtu siç ju pëlqen, pra radikal. Momentet e mira vijnë në dashuri.

Peshqit-Koha është një zotëri. Diçka e re vjen, një emocion pozitiv që duhet ta ndani me njerëzit më të afërt. Lajme të mira dhe kënaqësi që vijnë gjithashtu në punë.

Të ngjashme