Kryefjala Logo

Parashikimet astrologjike të datës 28 shtator me Paolo Fox

2 muaj më parë

Dashi-Ka tension në ajër për një projekt të ri që duhet të nisë së shpejti. Ju dëshironi të gjeni pak liri veprimi dhe qetësi. Të gjitha polemikat që kanë ndodhur në dashuri kohët e fundit duhet të zgjidhen.

Demi-Një ndryshim pozitiv po vjen në jetën tuaj. Shumë prej jush kanë pasur probleme në lidhje me paratë ose strehimin midis qershorit dhe gushtit, por tani, pak nga pak, pak qetësi po kthehet. Jupiteri në shenjë ofron mundësi të bukura, atëherë na takon neve të dimë t’i shfrytëzojmë ato.

Binjakët-Ditët e fundit kanë qenë paksa të rënda, ndaj përpiquni të gjeni sërish pak qetësi. Në dashuri duhet të kuptoni se çfarë funksionon dhe çfarë jo dhe të mos e shtyni sqarimin me partnerin.

Gaforrja-Ju keni një dëshirë të madhe për t’u dëgjuar dhe pohuar veten. Në punë ka pasur një zhgënjim dhe prandaj jeni pak i zhgënjyer. Dashuria duhet të gjendet përsëri.

Luani-Ndiheni pak të lodhur në këtë periudhë dhe jeni duke luftuar me konflikte të vazhdueshme. Pavarësisht kësaj, ju nuk ndaleni kurrë sepse përballja me sfidat është jetike për ju. Kujdes nga disa debate të vogla në punë.

Virgjëresha-Është një ditë që ju sheh pak të shqetësuar dhe të vështirë për një rishikim të gjërave si në dashuri ashtu edhe në punë. Megjithatë, përpiquni të mos shqetësoheni shumë.

Peshorja-Këto ditë janë të bukura për të forcuar marrëdhëniet me familjen. Tani është koha për të filluar përsëri në mënyrë të madhe dhe muaji tetor do t’ju japë shumë mundësi.

Akrepi-Kjo është një ditë shumë e ekuilibruar dhe për t’u shfrytëzuar sa më shumë, sepse nga e premtja do të ketë një rënie të re. Keni frikë se nuk arrini dot rezultatet e dëshiruara në punë por mos u shqetësoni sepse do të arrini të arrini gjithçka. Nga 9 tetori yjet do të jenë më miqësorë, veçanërisht në dashuri.

Shigjetari-Ju pëlqen të jeni gjithmonë në lëvizje dhe të bëni shumë gjëra dhe kjo është koha për të shkuar në punë. E meta e vetme në këtë qiell është Saturni disonant i cili sjell disa ngadalësime. Mundohuni të gjeni marrëveshje në punë.

Bricjapi-Ky qiell i bukur ju sheh të fortë. Në dashuri, ka ardhur koha të hidhni një hap të rëndësishëm dhe të mendoni për martesën apo bashkëjetesën edhe nëse për ju puna do të jetë gjithmonë e para.

Ujori-Ky është një moment i veçantë ku ndiheni sikur jeni vazhdimisht në një slitë. Mos u frikësoni dhe bëni durim sepse nga tetori të paktën Venusi nuk do të jetë më kundër dhe pak qetësi do të kthehet në dashuri.

Peshqit-Ndiheni veçanërisht polemizues sot dhe gati për të debatuar me këdo që ju pengon. Mundohuni t’i mbani nën kontroll ankesat tuaja sepse së shpejti do të ketë një rikuperim të mirë. Tani për tani, prisni dhe mos merrni përsipër ngarkesa të panevojshme.

Të ngjashme