Kryefjala Logo

Parashikimet astrologjike të datës 26 tetor me Paolo Fox

26 Tetor, 2023 | 9:31 am

Dashi-Në dashuri duhet të jeni më të sinqertë, veçanërisht nëse ju intereson një histori. Shmangni diskutimet e panevojshme me partnerin sepse pas javës së parë të nëntorit gjërat do jenë më mirë. Konfirmimet po vijnë në punë.

Demi-Kjo është një periudhë disi kaotike, por kalimtare. Ka opozita të ndryshme planetare por njëfarë qetësie do të kthehet nga data 10 e muajit të ardhshëm. Nëse ka probleme në punë ato duhet të adresohen dhe në dashuri, kushtojini vëmendje konflikteve.

Binjakët-Në dashuri mund të zhgënjeheni nga sjellja e personit që ju pëlqen të cilin ndoshta e keni idealizuar shumë. Mundohuni të jeni më realistë me ndjenjat tuaja. Në punë ka pak nervozizëm dhe në njëfarë mënyre duhet t’ia dilni mbanë.

Gaforrja-Me këtë qiell favorizohen kontaktet me të tjerët dhe do të arrini të merrni më shumë konsensus edhe në punë. Në dashuri është koha për projekte të rëndësishme.

Luani-Ka shumë angazhime, por ju gjithmonë dëshironi të tregoni vlerën tuaj për të gjithë, kështu që nuk ndaloni kurrë. Në punë do t’ju duhet t’u imponoheni më shumë se zakonisht të tjerëve dhe në dashuri është një fillim i shkëlqyeshëm.

Virgjëresha-Me një Venus të favorshme, ndjenjat zgjohen dhe ata që e kanë vënë dashurinë në flagrancë për një kohë të gjatë do t’i kthehen më në fund emocioneve. Në punë prisni gjëra të reja.

Peshorja-Në këto ditë mund të ndiheni në konkurrencë me të gjithë, madje edhe me partnerin tuaj. Është një kohë sfiduese në punë por duhet të shtrëngoni dhëmbët. Përpiquni të gjeni përsëri qetësinë.

Akrepi-Ju jeni pak i ndjeshëm sot dhe gjithashtu mjaft i prekshëm. Kushtojini vëmendje marrëdhënieve me të tjerët. Megjithatë, me fundin e muajit, ju ktheheni të jeni të sigurt dhe të fortë. Marrëdhëniet romantike do të rifillojnë përsëri.

Shigjetari-Në këtë periudhë favorizohen bashkëpunimet me të tjerët, sidomos me dikë nga Demi. Në punë keni nevojë për më shumë siguri, por në çdo rast pjesa qendrore e javës është më e mira, shfrytëzoni sa më shumë këto ditë.

Bricjapi-Është koha për projekte në çift, me një Venus të favorshme mund të shkoni larg. Mundohuni të dëgjoni zemrën tuaj dhe jo vetëm kokën dhe nëse jeni ende beqar, mos u mbyllni në shtëpi.

Ujori-Tensionet planetare të kësaj periudhe vazhdojnë dhe kaosi i zakonshëm i brendshëm vazhdon. Në dashuri jeni dyshues dhe në punë do ketë ditë nervoze, bëni kujdes.

Peshqit-Në dashuri duhet të jeni më të sinqertë dhe të diskutoni më shumë me partnerin tuaj kur nuk bini dakord për diçka. Në punë janë ditë të ngarkuara por edhe të kënaqshme.

Të ngjashme