Kryefjala Logo

Parashikimet astrologjike të datës 18 tetor me Paolo Fox

18 Tetor, 2023 | 10:14 am

Dashi-keni një dëshirë të madhe për të bërë dhe për të kompensuar kohën e humbur. Megjithatë, përpiquni të mos e teproni. Sot hëna është e favorshme dhe do ju çojë në marrjen e vendimeve të rëndësishme. Dashuria po testohet.

Demi-Përpiquni të kujdeseni më shumë për mirëqenien tuaj sepse kjo është një periudhë veçanërisht stresuese që do t’ju vërë në provë. Dashuria rikthehet si protagoniste dhe dhuron emocione të bukura për beqarët por edhe ata në çift.

Binjakët-Këtë të mërkurë ka pak nervozizëm në ajër. Mundohuni ta menaxhoni sa më mirë që mundeni dhe mos u sulmoni nga dyshimet. Keni përjetuar ndryshime të thella emocionale dhe tani pasojat janë të dukshme. Lajmi i mirë është se pavarësisht gjithçkaje do të keni mundësi të filloni projekte të reja.

Gaforrja-Këto ditë emocionet e tua rikthehen të gjalla dhe do të kesh ndjesinë e qartë se ndihesh më mirë, më e motivuar dhe e kënaqur. Në punë vijnë mundësi të reja dhe disa konfirmime.

Luani-Dita e sotme është e bekuar nga një hënë e favorshme, kështu që vijnë emocione të mëdha dhe gjithashtu mundësia për të nisur projekte të reja pune. Vetëm në anën ekonomike ka disa vështirësi me Jupiterin disonant.

Virgjëresha-Ky është një qiell që sjell pasiguri të vogla në jetën tuaj. Ju duhet të përpiqeni të gjeni një qetësi të brendshme. Në punë pati debate dhe jo gjithçka shkoi mirë as në dashuri. Do të rikuperohemi së shpejti, por tani për tani gjithçka është paksa në vend.

Peshorja-Kjo ditë fillon mirë, por bëhet paksa e paduruar në mbrëmje. Ju keni filluar të ndiheni më mirë se në fillim të muajit, por ka ende punë për të bërë dhe shumë përgjegjësi për të përballuar. Sidoqoftë, mos u shqetësoni sepse në muajt e ardhshëm do të vijnë mundësi të mëdha për të bërë hapa të mëdhenj në cilësi.

Akrepi-Ju jeni pak i zhytur në mendime sot dhe gjithashtu mjaft i shqetësuar. Gjithsesi normale, duke qenë se keni të bëni me shumë gjëra të reja. Në fund të muajit prisni një sukses të vogël ndaj, ndërkohë, përpiquni t’i përjetoni në maksimum vështirësitë.

Shigjetari-Kjo javë nuk është më e mira nga pikëpamja e punës. Lajmi i vërtetë do të vijë me vitin e ri. Në dashuri keni qenë shumë kritikë kohët e fundit dhe kjo ju bën më grindavec se kurrë por bëni kujdes në marrëdhëniet me Virgjëreshën dhe Binjakët.

Bricjapi-Në dashuri mund të rikuperoni emocionet e humbura dhe gjithashtu të bëni plane për të ardhmen nëse keni qenë së bashku për një kohë. Kjo është një javë e bukur, veçanërisht për marrëdhëniet me të tjerët. Ndryshime të mëdha po vijnë në punë ndaj jini gati nga të gjitha këndvështrimet.

Ujori-Po përjetoni një periudhë shumë lart e poshtë, por duke filluar nga e mërkura do të fillojë të përmirësohet. Ju duhet të gjeni qetësinë tuaj pas periudhave komplekse në dashuri dhe në punë.

Peshqit-Sot jeni veçanërisht nervoz dhe gjithçka mund t’ju shqetësojë nervat, edhe gjërat më të vogla. Në dashuri qëndroni të qetë dhe në punë, nëse ka diçka që nuk shkon, kërkoni ndihmë.

Të ngjashme