Kryefjala Logo

Parashikimet astrologjike për ditën e dielë nga i juaji Paolo Fox

26 Maj, 2024 | 11:50 am

Dashi-Dita e sotme është paksa e lodhshme, por një hënë e keqe kalon shpejt dhe sjell vetëm pak lodhje, ndaj përfitoni nga kjo ditë pushimi për të rimbushur bateritë tuaja. Verë interesante për zemrat e vetmuara.

Demi-Do të nxirrni një guralec nga këpuca: ata që janë larguar të pendohen, por ju duhet të jetoni ditë pas dite dhe të mendoni për kënaqësitë e jetës dhe të shijoni pak qetësi dhe argëtim. Transformime pozitive: më në fund jeni të kënaqur me atë që keni lënë pas.

Binjakët-Të dielën e lumtur me Venusin dhe Jupiterin në shenjën tuaj. Ju jeni protagonistët e mëdhenj të këtij qielli: si mund ta ndaloni ambicien tuaj? E pamundur, nuk ka asnjë ndalim, por përqendrim, ndaj mos harxhoni energji: më pak është më mirë, mos hiqni dorë nga dashuria.

Gaforrja-Pak ngadalësim për ju këtë të diel për shkak të hënës së keqe. Por të ndalosh herë pas here është gjithashtu mirë. Tensionet dhe nostalgjia janë të mundshme por mos u zhytni shumë në to. Përshtatuni rrethanave. Këtu vjen dashuria.

Luani-Më në fund kemi dalë nga tuneli. Pas javësh të vështira tani mund të ecim përpara me kënaqësi të madhe drejt pushtimeve të reja, përderisa bëjmë edhe zgjedhje të reja.

Virgjëresha-Ju duhet durim. Këto ditë rikthehet pasiguria, ndjeni se diçka nuk shkon dhe nuk i besoni dikujt të afërt, në punë apo në jetën private. Rezistoni sepse është një periudhë kalimtare. Duhet durim edhe në familje: ndoshta shumë përgjegjësi?

Peshorja-Kjo e diel do jetë paksa e qetë për ju. Mos i ktheni hapat tuaja sepse rrezikoni të bëni gabime të bëra tashmë në të kaluarën. Ju nuk mund të mbani gjithçka nën kontroll, kështu që lëreni veten pak dhe do të shihni që gjithçka do të shkojë ashtu siç duhet.

Akrepi-Kjo e diel do të jetë plot me intuitë për ju. Një ditë e shkëlqyer që parashikon ardhjen e mundësive të mëdha dhe nismave të reja. Nëse ka ende ndonjë tension në ajër, së shpejti do të zbehet. Kushdo që nuk ka ende dashuri dhe do ta donte, le të shikojë përreth.

Shigjetari-Shmangni provokimet në çdo mënyrë, ekziston rreziku që dikush të inatoset edhe për shumë shaka apo fjalë, tensionet janë të shumta. Rrezik konfliktesh si në dashuri ashtu edhe në punë. Rri i qete.

Bricjapi-Hëna në shenjën tuaj dyfishon arsyetimin tuaj. Tashmë jeni natyrshëm të ashpër, por sot jeni edhe më intuitivë dhe më të fokusuar. Jeni në një moment shumë të kënaqshëm, nëse dëshironi mund të afroheni me dikë pas një konflikti.

Ujori-Edhe për ju kjo është një fazë rilindjeje pas një muaji të vështirë edhe në planin fizik. Jeni të interesuar për dikë? Vepro. Kjo Venus mund të bëjë gjithçka dhe, nëse dëshironi, mund të shpëtoni edhe një marrëdhënie në krizë. Ka një dëshirë të madhe për të bërë përsëri.

Peshqit-Sot dëshironi të jeni vetëm. Mundohuni të mos jeni shumë të rënduar në marrëdhëniet në çift, në punë nuk është koha për të bërë kërkesa. Çfarë duhet bërë sot? Keni nevojë për relaksim, përpiquni të pushoni.

Të ngjashme