Kryefjala Logo

Parashikimet astrologjike me më të saktin,Paolo Fox!

9 Shtator, 2023 | 10:11 am

Dashi-Një projekt i ri pune është me interes të madh për ju. Çdo gjë që ka lindur tani, apo ka lindur në fillim të vitit, në fakt nuk ju sjell stabilitetin dhe konfirmimin që ju nevojitet. Sigurohuni që t’i jepni përparësi kohës cilësore me familjen tuaj, duke ushqyer marrëdhëniet tuaja dhe duke krijuar kujtime të çmuara.

Demi – Keni një logjikë të caktuar në marrjen e vendimeve të mira. Ju nuk e hidhni veten në të me kokë dhe zakonisht, nëse duhet të angazhoheni për diçka, mendoni për të dhe mendoni për të përsëri. Për disa prej jush po vijnë ndryshime të rëndësishme, si në aspektin emocional ashtu edhe në atë profesional. Jeta juaj e dashurisë mund të sjellë sfida, të cilat kërkojnë durim dhe mirëkuptim për t’i kapërcyer. Është thelbësore t’i jepet përparësi pushimit dhe kujdesit për veten për të rifituar energjinë dhe për të ruajtur shëndetin e mirë.

Binjakët – Ka të ngjarë të jeni në një rënie gjatë fundjavës. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se jeni plotësisht jashtë formës. Ata që kanë pasur probleme shëndetësore pranverën e kaluar, po shërohen pak. Gjeni kohë për t’u çlodhur dhe shijoni një vizitë në shtëpinë e një të afërmi, duke përqafuar ngrohtësinë e lidhjeve familjare

Gaforrja – Saturni ka prirjen të shkojë kundër jush në këtë periudhë dhe ju vë në një situatë të vështirë, por do ta kapërceni. Ju nuk jeni 100% të kënaqur me punën tuaj, por në çdo rast do të merrni rezultate të mira. Ju mund të ndjeni dëshirën për t’u tërhequr nga përditshmëria dhe për t’i kushtuar pak kohë vetes. Yjet sugjerojnë që ju mund të zbuloni perspektiva të reja përmes meditimit ose ndjekjeve krijuese.

Luani-Në këtë periudhë të vitit ju shikoni përreth dhe vlerësoni atë që ju rrethon me objektivitet dhe vëmendje më të madhe. Ju e kuptoni se gjërat po ndryshojnë rreth jush. Por mos mendoni se ky stagnim është pengesë. Është e rëndësishme të dëgjoni këshillat e prindërve dhe të punoni për të krijuar një atmosferë harmonike në shtëpi.

Virgjëresha – Këtë fundjavë do t’ju ​​duhet të rregulloni angazhimet tuaja. Nëse dikush ju ka tradhtuar ose ka përfituar nga ju, mund të veproni për ta larguar dhe për t’u hakmarrë shumë shpejt. Qëndroni të qetë, jini entuziast dhe shikoni të ardhmen me shpresë. Jini të kujdesshëm në lidhje me angazhimet impulsive në dashuri, pasi ato mund të kenë një ndikim negativ në reputacionin tuaj

Peshorja – Jeni pak nervoz për momentin. Me siguri jeni duke pritur për të bërë gjëra të mëdha, ose keni marrë përsipër përvoja të reja pune që ju kanë bërë mjaft nervozë.

Akrepi – Kjo është një periudhë shumë kreative dhe do të keni suksese të vogla dhe të mëdha. Nga pikëpamja financiare, mund të merrni edhe lajme të mira nëse jeni duke punuar për një marrëveshje. Kjo fundjavë mund të sjellë me vete intimitet dhe thellësi më të madhe në marrëdhëniet tuaja. Yjet sugjerojnë që mund të ndjeni dëshirën për të ndarë mendimet tuaja më të thella me dikë që keni besim.

Shigjetari-Ju keni forcë dhe vendosmëri të madhe. Mos jini shumë të çmendur dhe ekstravagante, por më shumë mbrojtës. Nëse ka një rrugë për të ndjekur, mos prisni që të tjerët t’ju sugjerojnë atë. Mosmarrëveshjet familjare mund t’ju lënë të pazgjidhur, por sigurohuni që ato të mos ndikojnë negativisht në biznesin tuaj.

Bricjapi – Herë pas here duhet t’i jepni vetes një pushim dhe të fitoni pak paqe dhe qetësi. Kjo fundjavë është një kohë e mirë për t’u çlodhur dhe rinovuar. Lejojini vetes të kënaqeni me fantazitë duke shijuar shoqërinë e një interesi të ri dashurie.

Ujori – Disa prej jush e kanë kokën në re, nuk i keni arritur qëllimet, kjo ju bën të ndiheni nervozë. Në dashuri mund të ketë tensione, qëndroni të qetë dhe mos nxitoni të përgjigjeni.

Peshqit – Shmangni ndryshimet drastike dhe kërkoni këshilla nga dikush që keni besim dhe që ka përvojë. Këmbëngulja juaj do t’ju çojë në arritjen e qëllimit që dëshironi. Përfitoni nga ajo që ju del përpara.

Të ngjashme