Kryefjala Logo

Paolo Fox çdo mëngjes u tregon te apasionuarve të horoskopit se si yjet do të ndikojnë në ecurinë e ditës së tyre

3 muaj më parë

Dashi-Nëse në fushën e punës ju duhet të rimbushni bateritë dhe të filloni përsëri, shumë më tepër sinjale pozitive vijnë në marrëdhëniet romantike. Por janë marrëdhëniet ndërpersonale në përgjithësi – miqësia, familja – ato që i forcojnë ditët aktuale. Kushtojini vëmendje gjendjes fizike.

Demi-Pavarësisht nga një Hënë disonante dhe një fillim i lodhshëm i javës, në vendin e punës priten kënaqësi – me projekte pune që presin fillimin – dhe programe me partnerë të aftë për të ofruar momente të këndshme. Çdo dhimbje koke mund të kapërcehet për çiftet kompakte.

Binjakët-Momenti vendimtar i një viti të rëndësishëm: Hëna e favorshme sugjeron forcimin e marrëdhënieve personale: ka një rrugë të favorshme që duhet t’ju bëjë të kuptoni, në javët në vijim, rëndësinë e disa njerëzve rreth jush (flasim për dashurinë, por edhe për miqësi).

Gaforrja-Tabloja e përgjithshme është mjaft pozitive dhe nëse e shikoni me vëmendje, edhe fillimi i vitit 2024 do të jetë premtues. Fatkeqësisht ka disa lidhje dashurie që nuk janë të lehta për t’u kapërcyer. Duke filluar nga e enjtja do të jetë e nevojshme të rikuperoni fizikisht dhe të vendosni rregull në projektet profesionale.

Luani-Në fushën profesionale do të jetë rasti i hedhjes së hapave të vegjël në të njëjtën kohë, përcaktimit të afateve afatshkurtër dhe bërjes së zgjedhjeve për të ecur përpara: duhet të kemi parasysh gjithashtu se së shpejti shumë do të kenë një përgjigje që kanë pritur. nje kohe e gjate. Duke kujtuar rëndësinë e ndarjes, në dashuri presin emocione të bukura.

Virgjëresha-Fillimi i kësaj jave sjell paqe të brendshme; Në përgjithësi, shtatori paraqitet si një muaj mjaft interesant, me përmendje të veçantë për ata që duan të riaktivizojnë sferën sentimentale dhe, në fushën profesionale, për ata që kanë biznesin e tyre.

Peshorja-Kohët e fundit shumë e kanë çliruar veten nga ngarkesat që i kanë pasur brenda për një kohë të gjatë, duke krijuar në mënyrë të pashmangshme një kërdi: disa e vlerësuan, të tjerë më pak. Është e nevojshme të kapërcehen krizat në marrëdhëniet në çift. Priten ndryshime të vogla ose të mëdha në vendin e punës.

Akrepi-Nga sot e deri të mërkurën ka pak lodhje dhe për më tepër, për ata që u është dashur të përballen me shpenzime të papritura shtohet një dozë nervozizmi. Në përgjithësi, duhet durim për ata që kanë bërë ndryshime në karrierë. Në dashuri, rikuperimi pritet nga muaji tetor.

Shigjetari-Kombinimi i mirë mes Hënës dhe Venusit ofron shumë ide interesante, duke filluar nga dashuria: të preferuarat e reja dhe projektet intriguese. Absolutisht ka vullnet për të bërë dhe një terren të përshtatshëm për të dalë në fushë dhe për të mos qëndruar në vend.

Bricjapi-Nuk mungojnë projektet dhe idetë intriguese, por duhet të punoni shumë për t’i realizuar ato. Durimi, pra: pasiguria nuk ju emocionon, por do të gjeni një forcë të mirë të brendshme për t’ju mbështetur. Sukseset do të vijnë, por ju duhet të besoni në to.

Ujori-Për disa prej jush ndryshimet filluan pranverën e kaluar; për të tjerët po materializohen tani. Nuk mungojnë mundësitë, por është sfera sentimentale ajo që çalon: pavendosmëritë ose zgjedhjet e ndërlikuara për të bërë po çojnë në dyshime edhe në marrëdhëniet e gjata.

Peshqit-Keni angazhime, vendime për të marrë dhe dyshime të pashmangshme. Marrëveshjet, negociatat dhe programet e punës luftojnë për t’u mbyllur: me Diellin dhe Mërkurin në opozitë është e ndërlikuar të kesh një shtrirje të gjerë. Ndonjëherë tensionet e jashtme sjellin stres edhe në marrëdhëniet e dashurisë: duhet të qëndroni të qetë sepse forca juaj mbretëron në marrëdhëniet ndërpersonale.

Të ngjashme