Kryefjala Logo

Pa u zgjuar mirë,sytë nga astrologu Paolo Fox

23 Gusht, 2023 | 10:27 am

Dashi-Fillimi i javës është i favorshëm sidomos në dashuri  falë një Venusi të favorshme. Në vend të kësaj, ne duhet të mendojmë dhe të sqarohemi në vendin e punës dhe të shikojmë të ardhmen me optimizëm. Javët e fundit keni akumuluar pak lodhje, por tani është e mundur të niseni në rrugën e shpengimit.

Demi-Pavendosmëria dhe tensioni janë rend i ditës. Dikush do të duhet të merret me çështje financiare, të tjerë do të ndiejnë peshën e përgjegjësive të punës. Keni bërë shumë për të arritur rezultate, por jo të gjithë ju kanë mbështetur. Projektet kërkojnë disa muaj për t’u zhvilluar sa më mirë.

Binjakët-Duke qenë se e nesërmja dhe e enjtja shënohen nga një Hënë në kundërshtim, rekomandohet fuqimisht që të zgjidhni çdo problem sentimental sot. Ka vonesa në punë që ju bëjnë të hutuar.

Gaforrja-Këshilla kryesore është të ecni me kujdes: dita mund të jetë interesante, por disa tensione të vogla kohët e fundit ju kanë përkeqësuar dhe humori juaj ka ulje-ngritje. Për momentin do të ishte e papërshtatshme të mos tregoheshit të sinqertë me partnerin: do të rrezikonit të rrëzoheshit.

Luani-Çështjet e zemrës duhet të ndahen së shpejti nga ato profesionale. Ata që kanë hedhur hapa të rëndësishëm në dashuri mund të kenë hasur në ngjarje të papritura gjatë rrugës së tyre: megjithatë, mendimet e dyta të papritura nuk rekomandohen. Njerëzit e ndarë mund të bëjnë takime interesante. Në çdo rast si në dashuri ashtu edhe në punë duhen bërë zgjedhje të rëndësishme.

Virgjëresha-Idealja do të ishte t’i jetonit këto ditë në qetësi dhe në një mënyrë të relaksuar: vjeshta do të jetë plot angazhime dhe do t’ju duhet të arrini në formë të mirë. Ekziston një dëshirë për të bërë dhe për të dalë, por nëse ka pasur ndryshime rreth jush, meditoni mirë dhe veproni me kujdes. Sot është dita perfekte për të marrë vendime të rëndësishme.

Peshorja-Shpërblesa e shumëpritur është shumë afër. Stresi po pakësohet ngadalë dhe forma fizike shkëlqen; disa prej jush po hakmerren për gabimet që keni pësuar. Raste interesante në dashuri. Kini kujdes të mos zvarritni punët e gjata profesionale dhe ligjore që kanë nisur keq: në këto raste duhet të ndërmjetësoni.

Akrepi-Pa tensione në fronte të ndryshme: në dashuri për disa probleme të vjetra ose ish-të papërshtatshëm janë rikthyer në detyrë; u shfaqën pikëpamje të ndryshme midis prindërve dhe fëmijëve; në punë nga njëra anë ka stimuj për shkak të detyrave të reja, nga ana tjetër prania e pasigurisë. Për disa ka vonesa në pagesa dhe praktika të natyrës ekonomike.

Shigjetari-Kohët e fundit ju është dashur të përballeni me disa lajme të padëshiruara. Tani duhet të sqarohemi dhe të kthehemi në rrugën e duhur për të arritur qëllimet tona: por ndoshta do të duhet të presim muajin shtator. Ndërkohë, këshillohet që problemet të mos i derdhni në fushën sentimentale.

Bricjapi-Tashmë janë bërë zgjedhje të rëndësishme dhe disa prej jush janë shpërblyer me kënaqësi të madhe: lufta për atë që besoni mund t’ju çojë larg. Një gusht i rëndësishëm, por i karakterizuar edhe nga pak lodhje: në marrëdhëniet ndërpersonale, mos u jepni shumë peshë kritikave të papërshtatshme të të tjerëve.

Ujori-Ju jeni duke përjetuar ulje-ngritje dhe disa dyshime: me kalimin e kohës do të merrni vendimet tuaja, duke mbajtur në krahët e krahut njerëzit që vendosin një flakë në rrotat tuaja duke manipuluar idetë tuaja. Jeni të pakënaqur me një sërë gjërash që nuk ju bëjnë më të ndiheni mirë: ato aktuale janë momente pritjeje.

Peshqit-Kohët e fundit kanë lindur situata të ndryshme – nga familja në punë – ku keni shprehur këndvështrime të ndryshme nga ato të të tjerëve. Dita e sotme është e dobishme për dialog dhe për arritjen e një marrëveshjeje: përndryshe rrezikojmë të mbërrijmë të premten pa frymë. Nga shtatori do të mund të rifilloni me projekte të reja.

Të ngjashme