Kryefjala Logo

Nuk mbyllet java pa lexuar astrologun Paolo Fox

10 Shtator, 2023 | 10:44 am

Dashi-Pasditja e sotme mund të ofrojë ide interesante. Ne duhet të zbusim shqetësimet dhe ankthet e qenësishme për projektet e ardhshme, veçanërisht për ata që së fundmi janë ndalur nga ngjarje dhe aksidente të paparashikuara gjatë rrugës. Kujdes nga mosmarrëveshjet në familje; Për disa, mund të ketë edhe disa shpenzime të papritura shtëpiake.

Demi-Shenja juaj heziton të bëjë ndryshime, të cilat ndonjëherë janë të nevojshme për të ecur përpara. Disa ngjarje që lidhen me skenarë të rinj mund t’ju kenë bërë nervoz, por tani terreni është pjellor për të filluar sërish. Projektet dhe idetë do të maturohen në mënyrë të kënaqshme. Qetësia dhe ekuilibri janë jetike. Dashuritë e lindura në periudhën e fundit do vazhdojnë të udhëtojnë nën një yll me fat.

Binjakët-Kjo ditë mund të japë stimuj të mirë dhe për disa mund të jetë edhe elektrizuese. Disa dyshime vijnë nga sfera e punës: marrëdhëniet me kolegët nuk ndihmojnë gjithmonë; ata që drejtojnë një biznes së shpejti mund të detyrohen të bëjnë zgjedhje të rëndësishme.

Gaforrja-Ngarkesat e punës dhe presionet, për të mos përmendur njerëzit që ju kritikojnë pa pagesë, kanë sjellë stres në jetën tuaj. Do të jetë mirë t’i jepni vetes pak relaksim, braktisni veten për të dashuruar për të rimbushur energjinë tuaj. Edhe miqësitë mund të rezultojnë rigjeneruese.

Luani-Disa kontradikta lindin nga krenaria e pavullnetshme, nga veprimet e gabuara që do të kërkonin hapa mbrapa. Nëse e kuptoni se keni bërë diçka të gabuar, këshilla është të filloni përsëri. Hëna në shenjën tuaj ju jep një qetësi më të madhe sot: duhet të përfitoni prej saj dhe, nëse keni flakë të reja ose të vjetra në zemër, do të jetë një ide e mirë të planifikoni diçka të bukur.

Virgjëresha-Disa polemika të shumta do t’ju tronditin këtë të diel: gjetja e qetësisë së duhur do të jetë kështu e ndërlikuar. Nëse është e mundur, këshillohet që të paktën të shuhen mosmarrëveshjet e kota që kanë mbetur pezull dhe të mos provokohen argumente të reja. Kushtojini vëmendje aftësisë suaj fizike: duhet të pushoni, por jo të lini pas dore veten.

Peshorja-Sot është një ditë e mirë: emocione të favorizuara në fronte të shumta. Komponenti më i lodhshëm mund të jetë ai i punës: ndryshimet kanë detyruar disa njerëz të kthehen në lojë. Propozimet e reja – dhe vendimet pasuese – që do të merren në konsideratë nuk mund të përjashtohen në javët e ardhshme.

Akrepi-Këtë të dielë humori juaj mund të jetë i ndrydhur: është e rëndësishme, pra, të rrethoheni me njerëz që udhëtojnë në gjatësinë tuaj valore. Është e padëshirueshme të veprohet në mënyrë të vrullshme, por edhe përpjekjet fizike mund të shkaktojnë më shumë mërzi sesa duhet. Disa bezdi për shkak të angazhimeve dhe takimeve të vonuara ose të humbura.

Shigjetari-Në këto ditë ka një dëshirë për të bërë, për të përjetuar emocione të bukura: Shtatori vazhdon të vendoset si një muaj shëlbimi dhe dashurie, prandaj favorizohet edhe: prandaj mund ta lini veten të largoheni sepse edhe pasioni është në rritje.

Bricjapi-Dita e sotme është paksa e lodhshme, sidomos për ata që po mbartin çështje të mprehta të natyrës sentimentale. Mos u mërzitni shumë nëse disa njerëz shfaqin sjellje të papërshtatshme: duke filluar nga nesër do të jetë më mirë për ju.

Ujori-Ka nervozizëm dhe agjitacion në ajër. Ka mosmarrëveshje dashurie që nuk janë të lehta për t’u zgjidhur, veçanërisht nëse ka njerëz që thjesht nuk mund ta kuptojnë këndvështrimin tuaj. Është e rëndësishme të mos sillni problemet e dashurisë në punë.

Peshqit-Ditët e fundit kanë qenë plot diskutime dhe probleme për shumëkënd. Kjo fundjavë lind dëshirën për të bërë, për të organizuar diçka dhe për të shpërqendruar veten, edhe nëse spektri i problemeve ekonomike ose juridike mund të jetë i rëndë. Duhet të vendosim rregull në jetën tonë me qetësi, të dalim nga rutina, por në mënyrë metodike.

Të ngjashme