Kryefjala Logo

Nuk duhet të prisni më gjatë për parashikimet e astrologut Paolo Fox

9 Gusht, 2023 | 10:29 am

Dashi-Gjysma e dytë e ditës do të jetë më e mirë se e para. Yjet e sotëm flasin për rishikimin e projekteve dhe mundësitë e reja për t’u kapur. Gushti është një muaj referencë për të hedhur themelet për një vjeshtë të suksesshme. Ka më shumë shanse në dashuri.

Demi-Hëna është në shenjën tuaj në fillim të ditës. Në punë ka gjëra për të riorganizuar, ka pasur ndryshime të minutës së fundit dhe tani është koha për t’u përshtatur me një stil të ri jetese. Në dashuri, disa çifte janë në ekuilibër.

Binjakët-Hëna hyn në shenjën tuaj të zodiakut dhe ju lejon të zgjidhni disa çështje të pazgjidhura. Kjo është një kohë e mirë për marrëdhënie dhe njohje të reja. Vetëm kini kujdes të mos e teproni. Në punë ka konfirmime.

Gaforrja-Nëse keni pasur probleme dashurie kohët e fundit, përpiquni të mos ndaleni në të kaluarën, por të ecni përpara. Mos u dorëzoni pas nervozizmit dhe shijoni fundjavën që ju ofron emocione të bukura. Shqetësimet e brendshme janë gjithmonë shumë të shpeshta për ju, por përpiquni të reagoni dhe të jeni më pozitiv.

Luani-Këto ditë nëse dikush ju fton jashtë, mos e refuzoni. Dashuria po lulëzon dhe më në fund ka një erë pushimesh për ju që deri tani i keni kushtuar gjithë kohën punës. Mos u ngatërroni me shefat apo kolegët.

Virgjëresha-Ju e keni kaluar periudhën më të keqe të vitit dhe tani gjithçka është në tatëpjetë. Emocionet që lindin këto ditë mund të shkojnë shumë larg. Prisni lajme të mira në punë. Tani kthehu te fitorja.

Peshorja-Deri tani ka pasur një periudhë mjaft konfuze por shenjat e para të përmirësimit po vijnë. Në dashuri, nëse keni probleme, flisni për to deri të premten. Në punë keni shumë synime të reja.

Aktepi-Jeni në një gjendje tensioni ditët e fundit për shkak të disa problemeve në familje apo në punë ku do t’ju duhet të provoni vlerën tuaj. Vetëm kini kujdes që të mos sillni pakënaqësi nga puna në jetën tuaj private. Kujdes me Ujorin dhe Demin.

Shigjetari-Lëre veten të shkosh te dashuria që mund të japë kaq shumë këto ditë. Takime të reja të mundshme në vende të papritura. Përfitoni sa më shumë nga kjo periudhë me fat. Ka vetëm pak lodhje në pjesën e dytë të ditës.

Bricjapi-Vala e fatit vazhdon e cila do t’ju çojë larg nga të gjitha këndvështrimet. Ju keni filluar një punë të re dhe po ecën mirë dhe madje dashuria ju jep emocione të bukura edhe nëse, në mendimet tuaja, tani është vetëm ngjitja juaj profesionale.

Unori-Kujdes nga disa momente tensioni që mund t’ju sulmojnë sot. Ju keni ide të ngatërruara për të ardhmen tuaj profesionale dhe nuk jeni të sigurt nëse duhet të hidhni gjithçka përmbys dhe të filloni një jetë të re apo jo. Kujdes në dashuri ku do të ndjeni pak monotoni.

Peshqit-Tani është koha për t’i marrë gjërat ngadalë dhe për të marrë vendime biznesi vetëm pasi të keni llogaritur të mirat dhe të këqijat. Kini guximin të rinovoni veten nëse nuk jeni të kënaqur me atë që po bëni dhe mos u bëni mosbesues sepse yjet ofrojnë shumë surpriza të bukura, nga të gjitha këndvështrimet.

Të ngjashme