Kryefjala Logo

Një hap larg fundjavës,këto janë parashikimet e Paolo Fox

5 muaj më parë

Dashi-Këtë fundjavë do t’ju duhet të përballeni me disa çështje dashurie që nuk ju bindin. Ju po pyesni veten nëse keni personin e duhur në krah dhe kjo do të duhet të sqarohet sa më shpejt të jetë e mundur. Tetori do të jetë një muaj shumë i pavendosur, veçanërisht për dashurinë.

Demi-Do kaloni një fundjavë shumë interesante. Do ketë shpengim nga pikëpamja emocionale dhe tetori do u japë shumë të lindurve në këtë shenjë. Jupiteri në shenjën tuaj sjell një kapacitet të madh për veprim.

Binjakët-Keni një nevojë të madhe për t’u çlodhur kështu që përpiquni ta bëni atë. Kujdes vetëm në dashuri sepse prej kohësh po e shtyni përballjen me partnerin. Zgjidhini problemet menjëherë.

Gaforrja-Këto janë ditë paksa komplekse por duhet të shtrëngoni dhëmbët. Duket se keni shumë punë mbi supet tuaja për ta përballuar vetëm, por rezultatet e mira do të vijnë së shpejti, kështu që mos u dorëzoni. Dashuria? Është shumë mirë.

Luani-Çfarë beteje kjo javë ju ka bërë të ndiheni shumë të lodhur dhe nën presion. Mundohuni të rikuperoni pak energji dhe kushtojini më shumë kohë kujdesit për mirëqenien tuaj. Afërdita në shenjë forcon dashuritë e mëdha.

Virgjëresha-Ditët e fundit kanë qenë shumë të tensionuara. Kohët e fundit jeni ndjerë të pakënaqur, por përpiquni të mos përfundoni në një rrjedhë negative mendimesh. Në dashuri, jini më të hapur dhe më pak racional.

Peshorja-Fundjava po vjen dhe do jetë shumë e bukur për ju ndaj shfrytëzojeni sa më shumë. Dashuria? Është pak konfuze dhe ata që shoqërohen me një person të përqendruar tek vetja mund të përfundojnë duke rebeluar.

Akrepi-Ky është një moment shumë i veçantë për ju me tensione të ndryshme për të menaxhuar. Dy muajt e ardhshëm do të jenë të favorshëm ndaj mos u dekurajoni. Në dashuri bëni kujdes të mos e provokoni shumë partnerin.

Shigjetari-Ju keni një nevojë të madhe për të shkëputur dhe rrethuar veten me ndjenja të këndshme dhe të lehta. Ju keni bërë diçka të përsëritur në punë për një kohë të gjatë dhe tani është koha për të shtuar pak pica në jetën tuaj. Jeni gjithmonë shumë të magjepsur nga rreziqet, por bëni kujdes që të mos bëni shumë çmenduri.

Bricjapi-Shkoni drejt në rrugën tuaj dhe besoni vetëm vetes dhe instinkteve tuaja. Tetori do të zhbllokojë situatën tuaj sentimentale, tani për tani ndiheni intolerantë dhe të lodhur.

Ujori-Sapo keni pasur një ditë, dje, e cila nuk ishte e jashtëzakonshme, por sot është pak më e mirë. Kohët e fundit keni kaluar ulje-ngritje dhe ka ende shumë konfuzion në ajër. Kujdes me paratë, më mirë të mos bëni hapa fals. Në dashuri po përjetoni një periudhë reflektimi.

Peshqit-Ka disa huti në jetën tuaj dhe një konflikt në punë me të cilat duhet të përballeni. Ndoshta keni pritur të keni rezultate më të mira, por do t’ju duhet të vazhdoni të përveshni mëngët. Mos e transferoni agjitacionin në dashuri.

Të ngjashme