Kryefjala Logo

Nga shtëpia apo nga plazhi,të gjithë sytë tek Paolo Fox

23 Qershor, 2024 | 11:38 am

Dashi-Jini të durueshëm këtë fundjavë: keni yje fitues në këtë pjesë të dytë të qershorit, por nuk duhet të jeni si Icarus, duke iu afruar shumë Diellit rrezikon t’ju djegë. Ka pasur shqetësime që ju kanë kufizuar pak dhe ende po ju prekin, thjesht do të duhet të bëni edhe pak durim sepse në korrik do të jetë shumë më mirë. Nëse ka çështje ligjore në pritje, do të duhet të tregoheni më të zgjuar, duke i mbajtur sytë hapur edhe në rast se ka vonesa në lidhje me një projekt.

Demi-Asnjëherë si kjo ditë, sipas horoskopit të Paolo Fox, a do t’ju duhet të numëroni deri në dhjetë përpara se të flisni ose të bëni një zgjedhje për të cilën nuk jeni të sigurt (dhe që mund të jetë e gabuar), disa fjalë mund të mërzitin një person që nuk kupton shpirti juaj kritik dhe i pandershëm, ai humor i zi që ju pëlqen aq shumë. Rreziku është të ngreni bujë ndaj bëni kujdes, është e vërtetë që jeni të paduruar dhe dëshironi të shtypni gazin këtë verë, por mos e teproni. Dikush ka frikë se mos mund të realizojë një projekt që ka në mendje.

Binjakët-Këto ditë sjellin diçka shtesë, veçanërisht për ata që duhet të rikuperohen nga një problem fizik dhe të kthehen në formë pas një periudhe të komplikuar. Në pjesën e dytë të korrikut do të ketë yje vërtet interesantë, ndaj mundohuni ta “tragetoni” situatën deri atëherë. Të gjithë ata që kanë bërë një njohje të re në qershor do ta çojnë përpara në mënyrën më të mirë të mundshme, gjithashtu do të ishte mirë të organizoni një udhëtim të këndshëm dhe një ndryshim peizazhi. Jupiteri në shenjën tuaj ju fton të bëni risi në punë por jeni duke pritur që personi i duhur të prezantojë atë që keni në mendje.

Gaforrja-Hëna disonante shkakton një shqetësim të lehtë, i cili megjithatë nuk ndikon shumë në periudhën tuaj pozitive. Mund të zemëroheni nga një deklaratë fatkeqe e partnerit tuaj, por asgjë alarmante, në çdo rast është më mirë të tregoheni të kujdesshëm me fjalët dhe të shmangni polemikat (si dhe t’u jepni pak hapësirë ​​mendimeve retroaktive). Do të dëshironit më shumë konsideratë në punë, por e rëndësishme është të ndiheni mirë me veten, si dhe të mendoni pozitivisht, prandaj edhe dëshira për t’u hedhur me kokë në një projekt të ri nga i cili mund të lindin lajme të mira.

Luani-Po i afroheni gjithnjë e më shumë një korriku shumë intrigues kur bëhet fjalë për dashurinë, ftesa është të shikoni të ardhmen me optimizëm dhe besim sepse do të shihni disa vërtet të bukura. Paolo Fox sugjeron që të mos neglizhoni trupin tuaj dhe të kujdeseni për format tuaja, veçanërisht për ata që ishin të sëmurë ose jashtë llojit në muajin maj. Në këtë moment është e dobishme të rrethoheni me njerëzit e duhur që mund t’ju japin stimuj pozitivë, shmangni ata që ju provokojnë. E hëna dhe e marta e javës së ardhshme do të jenë ditë të dobishme, në fakt, për prerjen e degëve të thata.

Virgjëresha-Jeni në pauzë për reflektim, ka një problem që ju mundon prej disa ditësh dhe po kërkoni zgjidhjen më të mirë për ta zgjidhur. Fillimi i muajit ishte i rëndësishëm por edhe i lodhshëm dhe ju bëri të kuptoni se sa shumë keni nevojë të distancoheni nga disa njerëz dhe situata. më pak oportunistë në rrethin tuaj dhe një dëshirë e madhe për të filluar përsëri. Auditimi është në progres, por gjithashtu përpiquni të relaksoheni.

Peshorja-Pjesa e dytë e qershorit konfirmohet si e menduar dhe nëse kohët e fundit i keni tronditur shumë ujërat, mund të paguani pasojat tani; në thelb, sipas horoskopit të ditës, dikush mund të ndjejë një tension të caktuar të brendshëm. Është e vërtetë që po përballeni me probleme që nuk i keni shkaktuar, veçanërisht ato sentimentale, por do të duhet të jeni në gjendje të reagoni dhe të zgjidhni gjithçka. Hapi i parë është të eliminoni provokimet dhe të mos mbani mëri të panevojshme, thjesht fokusohuni në jetën tuaj dhe si të jetoni më mirë.

Akrepi-Qershori udhëton me yje të favorshëm, mos lejoni që të dashurit tuaj t’u mungojë dashuria: me Merkurin dhe Venusin në aspektin e shkëlqyer, marrëdhëniet janë të hiperfavorizuara, priten edhe momente pasioni të madh. Ata që duan t’i afrohen dashurisë mund të llogarisin në një të diel me vlerë të madhe. Në përgjithësi, problemet e majit (fizike dhe personale) duket se janë kapërcyer pothuajse plotësisht dhe tani nuk ka vend për melankoli dhe pesimizëm.

Shigjetari-Duhet të riktheheni në formë dhe të qetësoheni, thjesht keni kaluar një periudhë shumë të lodhshme (sidomos mendërisht) dhe nuk mund të vazhdoni gjatë me këtë ritëm. Ndër të tjera, thotë Paolo Fox, do të kishit nevojë edhe për ndihmë konkrete, shumë kundërshtime kanë krijuar probleme për të cilat çdo ditë përpiqeni t’u gjeni zgjidhje. Mos e tërhiqni këtë agjitacion në dashuri, por nëse diçka është prishur me partnerin tuaj (ndoshta për shkak të mërzisë) mbani mend se gjithçka është e rikuperueshme nëse ka vërtet vullnet. Kjo mbetet një fazë rishikimi total si në ndjenja, ashtu edhe në miqësi, disa gjëra duhen rregulluar medoemos.

Bricjapi-Hëna po kalon tranzit në këtë shenjë, gjë që është e mirë sepse sjell avantazhe, por fillimisht duhet të rikuperoni energjinë përndryshe gjithçka do të jetë e padobishme. Dikush tashmë ka marrë një rikonfirmim, ose ka marrë një lajm të mirë, por për disa arsye ndihet kundër të gjithëve. Përfshirë partnerin me të cilin mund të lindin momente tensioni të fortë (aq më tepër nëse do të kishte një krizë në prill). Çiftet më të forta, në të cilat ka edhe miqësi mes bashkëshortëve, do t’i rezistojnë gjithçkaje dhe do mund t’i kthejnë gjërat në favor të tyre duke filluar të mendojnë për një projekt si bashkëjetesa apo martesa.

Ujori-Do të ishte koha për të kapërcyer kontradiktat që keni përjetuar në muajin maj, të tilla si dëshira për t’i dhënë fund një lidhjeje (ose ndonjë lidhjeje) e cila megjithatë është ende në këmbë përse askush nuk e di pse. Jeni gjithnjë e më intolerantë, pikërisht për shkak të intolerancës suaj dhe ne duhet të ndërhyjmë sa më shpejt. Mirëpo, ka edhe nga ata që tani duket se janë më mikpritës dhe më mikpritës, sepse ndoshta i kanë zgjidhur problemet e tyre dhe e jetojnë të tashmen me më shumë optimizëm. Lajm i mirë për beqarët, këto ditë takimet janë të favorizuara por shkundin paranojën, xhelozinë dhe dëshirat për “posedim” ekskluziv.

Peshqit-Jeni të fortë, energjikë dhe këmbëngulës, më në fund po ndiheni më mirë prej disa ditësh dhe dëshironi të ktheheni në rrugën e duhur. Mos u thoni “jo” propozimeve që vijnë në këtë moment, nëse ka kohë që ka një marrëveshje në punë, do të ishte më mirë të shkonim deri në 30 qershor. Nëse ka një person që ju intereson, sugjeron horoskopi ditor i Paolo Fox, njihuni me të deri të dielën, mos i nënvlerësoni dashuritë e reja dhe miqësitë e reja. Gjithashtu sepse kjo e diel, në fakt, rindez pasionin, sjell intuitë të mira dhe madje edhe ëndrra parandjenjëse.

Të ngjashme