Kryefjala Logo

Nga i nxehti në të ftohtë.Hile praktike për të bërë që garderoba të ndryshojë pa u çmendur

21 Shtator, 2022 | 12:43 pm

Vjeshta ka ardhur,ditët po shkurtohen, temperaturat po ulen dhe me ndryshimin e stinës na pret ndryshimi i garderobës.
Stres i madh ky apo jo?
Por ja disa këshilla për t’ia dal mbanë pa sttes dhe ankth:

•Eliminoni rroba
Më në fund duhet të heqim qafe atë pulovër që na pëlqen aq shumë, por që tani është e papranueshme.
Thuaj lamtumirë të gjitha atyre veshjeve që nuk i flakni sepse mendoni “ndoshta nëse humb 3 kilogramë …”
Për ndërrimin e garderobës, adoptoni filozofinë e mirë të fshirjes,pra eliminimin rrobave !

•Hekurosni gjithçka përpara se ta varni në dollap
Hekurosni mirë rrobat përpara dhe më pas palosini mirë.
Rrotullimi është gjithashtu një teknikë që kursen hapësirë ​​dhe stres.
Nëse dëshironi një harmoni të lartë vizuale, fokusohuni në rregullimin vertikal,do t’ju ndihmojë të keni një pamje të plotë të garderobës, duke ju ndihmuar kështu të krijoni veshjet perfekte.

•Bëni ndryshimin e garderobës në shoqëri
Kërkojini një shoku t’ju ndihmojë kështu që një moment stresues do ta shndërroni në një ditë argëtuese.
Pak muzikë, një gotë verë, shumë të qeshura ndërsa provoni dhe provoni gjëra të vjetra që janë të vjetruara.

•Ndjeshmëri vetëm me veshje vërtet kuptimplote

Me çdo ndryshim të garderobës, nuk duhet të kënaqeni kurrë me “jo, unë nuk mund ta hedh këtë!”
Por, le të kursejmë maksimumi dy artikuj që na bëjnë zemrën të rrahë më shpejt jo të gjitha!

Fustani që keni veshur në takimin tuaj të parë me të dashurin tuaj,një palë xhinse që ju shoqëruan besnikërisht në çdo udhëtim,fustani i gjyshes apo mamit,këmisha e maternitetit,këto veshje janë të paprekshme ndaj nuk duhen hedhur tutje. Por as të përziera me rroba që përdoren shpesh.
Merrni një kuti të madhe dhe vendosini aty, duke i ndarë me kujdes me letër pecetë.

Të ngjashme