Kryefjala Logo

Moti sot është me diell,po horoskopi?

20 Tetor, 2023 | 10:15 am

Dashi-Dashuria bëhet sërish protagoniste kështu që zemrat e vetmuara do të mund të kenë takime interesante që mund të bëhen edhe diçka më serioze. Për sa i përket punës, është një periudhë stresuese dhe jo çdo gjë do të shkojë sipas planit, por shumë shpejt do të vijë kënaqësia.

Demi-Këtë fundjavë yjet janë në anën tuaj dhe do t’ju japin takime të reja, shumë intriguese dhe mundësinë për të përjetuar dashurinë me më shumë intensitet për ata që tashmë janë në çift. Është një periudhë sfiduese në punë por Jupiteri në shenjën tuaj ju ndihmon.

Binjakët-Ndiheni pak të lodhur sot dhe me disa mendime të tepërta, por përpiquni ta shikoni të ardhmen me më shumë pozitivitet. Duhet të rikuperojmë fizikisht por edhe emocionalisht. Një konfirmim i mirë do të arrijë të dielën.

Gaforrja-Sot do të ndiheni pak nën presion, sidomos në mbrëmje. Kundërshtimi i hënës ndihet dhe kjo ndjenjë negativiteti do t’ju bëjë veçanërisht nervoz, por duhet ta luftoni atë. Mundohuni të mos zemëroheni për asgjë.

Luani-Ky është një qiell disi nervoz për marrëdhëniet, ka dyshime dhe do të dëshironit që partneri juaj të ishte më i pranishëm. Vëmendje ndaj marrëdhënieve me Ujorin, Akrepin dhe Binjakët. Në punë gjërat kanë filluar të ecin më mirë edhe nëse stresi është ende i fortë.

Virgjëresha-Me Venusin në shenjën tuaj, dashuria kthehet për të dhënë emocione të bukura. Fundi i muajit sjell konfirmime të reja në punë dhe do të ketë një mundësi për t’u treguar të gjithëve vlerën tuaj, edhe nëse tani ka shumë shqetësime, veçanërisht ato që lidhen me çështje praktike.

Peshorja-Në dashuri duhet të keni kujdes që të mos bëni hapa të rremë. Ju keni qenë veçanërisht të shqetësuar kohët e fundit dhe rrezikoni të thoni disa fjalë shumë sot. Javët e para të tetorit ishin stresuese në punë por edhe nga ana fizike. Merrni kohë për t’u rikuperuar.

Akrepi-Ju jeni duke përjetuar një periudhë shumë të veçantë. Kohët e fundit jeni të shqetësuar për dikë dhe kjo ju ndryshon shumë humorin. Përballë Jupiterit sjell rënie dhe gjithashtu dëshirën për t’u dorëzuar, por ju duhet të rebeloheni. Kujdes në dashuri, sidomos të dielën.

Shigjetari-Dashuria do të japë diçka më shumë në muajin e ardhshëm. Tani për tani duhet të kemi pak durim. Ju dëshironi të revolucionarizoni jetën tuaj, por do të jeni në gjendje, sepse propozimet dhe mundësitë do të vijnë.

Bricjapi-Ky qiell është i bukur dhe ofron energji të fortë. Kjo është një periudhë e rëndësishme si nga pikëpamja sentimentale ashtu edhe nga ana e punës. Ka ardhur koha për të bërë një kërcim në cilësi, por kini kujdes që të mos kafshoni më shumë sesa mund të përtypni.

Ujori-Një emocion i bukur do të vijë, prandaj bëhuni gati. E shtuna dhe e diela janë ditë fuqie, veçanërisht për marrëdhëniet me të tjerët. Në punë keni sjellë atë ndryshim që keni ëndërruar kaq shumë muajt e fundit.

Peshqit-Dyfishoni intuitën tuaj këtë ditë. Do të keni ide fituese dhe më shumë besim dhe forcë do të kthehen edhe në nivel psikologjik. Përdorini këto ditë për të bërë diçka të bukur dhe jo vetëm punë.

Të ngjashme