Kryefjala Logo

Mos u dëshpëroni për të hënën,gëzohuni për Paolo Fox!

6 muaj më parë

Dashi-Mos kini domosdoshmërisht një qëndrim sfidues ndaj të tjerëve, edhe nëse jeni shumë konkurrues nga natyra. Mundësitë e bukura kthehen në punë, sidomos për ata që kanë vendosur të ndryshojnë drejtim. Në dashuri është më mirë të mos nënvlerësoni një takim të ri.

Demi-Shumë prej jush mendoni se keni punuar shumë në punë pa marrë as më të voglin njohje. Ekziston një çekuilibër që duhet ta zgjidhni për të gjetur pak qetësi. Kujdes nga diskutimet në jetën private.

Binjakët-Ka ardhur koha për të marrë një vendim në dashuri. Mos i zvarritni historitë nëse nuk kanë më arsye për të ekzistuar. Nga pikëpamja e punës, ka pak lodhje që të rëndon.

Gaforrja-Kjo javë fillon paksa e rëndë me pak tension për t’u përballur në punë dhe shumë luhatje humori. Në dashuri, nga ana tjetër, është më mirë.

Luani-Vazhdoni me guximin tuaj të zakonshëm sepse kjo është një periudhë lufte dhe sfidash që duhen kapërcyer. Në punë, kushtojini vëmendje çdo problemi me kolegët. Nga ana tjetër në dashuri gjërat po shkojnë mirë.

Virgjëresha-Tregohuni të kujdesshëm sot sidomos me shpenzimet dhe veproni me maturi edhe në punë sepse është një moment delikat ku do të ishte më mirë të mos bëni lëvizje të rrezikshme. Në dashuri nuk ka maja, ka vetëm rutinë të thjeshtë.

Peshorja-Kjo ditë është paksa e lodhshme ndaj kujdes maksimal. Jeni pak të zhytur në mendime dhe kjo pakënaqësi mund të përhapet edhe në marrëdhëniet e punës. Për dashurinë është më mirë të presësh ditë më të mira.

Akrepi-Jeni pak acarues këto ditë ndaj bëni kujdes. Në punë nuk po merrni kënaqësinë që keni shpresuar dhe në dashuri ka shumë mosbesim si në takimet e reja ashtu edhe në marrëdhëniet e gjata.

Shigjetari-Mbërrin një javë e re me Venusin e favorshëm e cila i jep një kthesë të këndshme jetës dashurore ku edhe zemrat e vetmuara mund të bëjnë takime interesante. Është një kohë ndryshimesh në punë.

Bricjapi-Ky qiell qershori është i bukur edhe nëse kjo javë nis me disa shqetësime të vogla. Në punë po vendosni themelet për një rrugë të re dhe në dashuri ka disa blloqe.

Ujori-Përpiquni të mos bëni zgjedhje të rrezikshme sot për të cilat mund të pendoheni. Në punë nuk po shkon shumë mirë, sidomos me kolegët me të cilët mungon ekuilibri dhe në dashuri duhet pak më shumë durim.

Peshqit-Kohët e fundit keni qenë pak i shqetësuar për të ardhmen tuaj profesionale por gjithnjë e më shumë siguri po vijnë. Sot përpiquni ta shijoni ditën dhe t’i merrni gjërat më lehtë. Ka një ekuilibër të bukur në dashuri.

Të ngjashme