Kryefjala Logo

Momente filmash romantike që janë në të vërtetë krejtësisht ‘rrënqethëse’

9 muaj më parë

Romanca e Hollivudit është e çuditshme.
A keni parë ndonjëherë një komedi romantike dhe keni pyetur veten se si personazhi kryesor nuk është në burg dhe dashuria e tij është në programin e mbrojtjes së dëshmitarëve?

•The Notebook – “Dil me mua ose do të vras ​​veten. Prit, funksionoi?”

Ryan Gosling që luan një personazh që nuk mund të takohet është po aq i besueshëm sa deklarimi i pafajësisë së Bill Cosby.

E lëmë mënjanë këtë, ai duhet të kërcënojë se do të dëmtojë veten në mënyrë që të tërheqë vëmendjen e interesit të tij të dashurisë.
A nuk është ky Abuzim Emocional?

•Shrek – “E di që kam qenë një vigan për një sekondë, por jam gati të dal me një përbindësh tani.”

OK, duhet ta shkurtojmë pak filmin për të qenë një film për fëmijë, por gjithsesi. Shreku hyn në dasmën e Fionës, ajo shndërrohet në një vigan përbindësh (ashtu si ai, aww), dhe ata ndajnë një puthje ndërsa bien në dashuri.

Nëse nesër do të shndërroheshit në një ari, a do t’i zhbënte menjëherë të gjitha instinktet tuaja njerëzore dhe do t’ju jepte nxitjen për të shkuar tek një ari?

•Pretty Woman – “Në thelb të bleva, kështu që tani ndrysho gjithçka për veten time për mua.”

Ahh, historia klasike e djalit takon vajzën, djali i hedh para vajzës derisa ajo është një vajzë tjetër, vajza bie në dashuri pavarësisht neverisë së djalit për mënyrën se si ishte kur e takoi.

•Twilight – “Hej, unë thjesht mund të të vras ​​ndërsa ne jemi jashtë”

Çfarë do të bënit nëse do të zgjoheshit në një dhomë të zezë me një vampir që të përgjonte?
Nëse përgjigjja juaj përfundimisht është e kuptueshme me të pasi keni shkëmbyer shikime të urtë dhe psherëtima të sikletshme, atëherë urime: edhe ju mund të shkruani një roman të “Twilight”.

Kur kontrolloni nën shtratin tuaj për monstra, nuk është se që mund të bini në dashuri me ta por sepse janë monstra…

Të ngjashme