Mirupafshim korrik!Ky është astrologu Paolo Fox

2 muaj më parë

Dashi-kohët e fundit për disa probleme të lënë mënjanë kohë më parë janë rishfaqur, ndërsa të tjerëve u është dashur të vuajnë zilinë e të tjerëve. Ata që kanë inauguruar biznese të reja ose që punojnë vetë, do të sulmohen nga disa dyshime: për këtë arsye do të jetë mirë që gjithçka të përballet me qetësi. Edhe në dashuri vlen e njëjta gjë: numëroni deri në tre dhe sqaroni keqkuptimet aktuale me partnerin.

Demi-Jeni të ngarkuar me punë, Mërkuri do t’ju sjellë zgjidhjen e një problemi të fundit. Disa përgjegjësi kanë qenë shkaku i lodhjes dhe dëshpërimit, por gjërat janë duke u përmirësuar. Nëse dëshironi një dialog me një të njohur të vjetër apo të ri, këto ditë janë të mira. Së shpejti mund të ketë lajme për financat tuaja.

Bnjakët-Kohët e fundit ka pasur një ngërç, për shkak të pritjeve të gjata, në shumicën e rasteve nuk varej nga ju. Fillimi i javës paraqet përmirësime, por në dashuri përgjithësisht këshillohet të “punoni”: mos harroni kurrë rëndësinë e dialogut dhe ata që po e njohin më mirë partnerin mund të hasin në aspekte që deri më tani i kishin injoruar.

Gaforrja-Ndjeshmëria juaj ka karakterizuar gjithmonë qenien tuaj, por sot Hëna mund t’ju kthejë shpinën dhe për këtë arsye t’i kushtojë vëmendje kontrollit të bezdisjeve dhe zemërimit. Ka mundësi që në familje të lindin probleme, veçanërisht nëse ka interesa ekonomike.

Luani-Ju pret një nisje inkurajuese e javës, edhe falë një Venusi të favorshëm. Ata që planifikojnë të martohen ose të kenë fëmijë mund të fillojnë të planifikojnë se çfarë të bëjnë më pas. Megjithatë, lajmet janë gjithashtu të mira për beqarët prej kohësh ose për viktimat e njohjeve të falimentimit: gushti është një muaj premtues.

Virgjëresha-Gjysma e parë e vitit ka sjellë disa momente jo të lehta. Tani pamja e përgjithshme është më e mirë, edhe nëse tensioni është afër qoshes, veçanërisht kur mendoni për të ardhmen tuaj. Megjithatë, gushti paraqitet në mënyrë të favorshme, e sidomos në fushën sentimentale do të jeni gati për sfida dhe projekte të reja.

Peshorja-Ka ardhur koha të mendoni për financat tuaja. Për ata që duan të investojnë ose që duan thjesht të shesin asetet e tyre, periudha është e favorshme. Me rekomandimin për t’u kujdesur për gjendjen fizike dhe shëndetin, historitë e reja dhe takimet interesante më në fund do të jenë në gjendje të harrojnë njohjet zhgënjyese.

Akrepi-Nga sot dhe nesër këshillohet të takoheni dhe të sqaroheni me njerëz me të cilët keni diskutime dhe biznese në pritje: duke qenë se mesi i javës së re premton të jetë i qetë, është më mirë të përfitoni nga kjo. Çështjet e zemrës janë të pasigurta, madje edhe ata që janë bashkë prej disa kohësh duhet të kultivojnë pasionin ditë pas dite.

Shigjetari-Shmangni polemika dhe deklarata të nxituara. Në familje, sidomos mes prindërve dhe fëmijëve, mund të ketë disa keqkuptime. Për fat të mirë, nervat e tensionuar janë vetëm pasagjerë. Lajm i mirë si për beqarët, ashtu edhe për personat e zënë: priten takime të reja dhe për çiftet prej kohësh bisedat e ndërprera mund të rifillojnë me qetësi.

Bricjapi-Tani janë disa planetë në favor dhe, për rrjedhojë, duhet të garantohet një humor i mirë. Për më të rinjtë paralajmërohen ide dhe projekte të reja: nëse ata që kanë fituar përvojë jashtë duan të kthehen tani në vendlindje, ky mund të jetë momenti i duhur. Mos i lini pas dore ndjenjat dhe mos lini përfundime të lira në dashuri.

Ujori-Korriku ishte një muaj i pafavorshëm, plot keqkuptime dhe vonesa. Rekomandimi për këto ditë është të menaxhoni mirë paratë dhe të shpenzoni me mençuri. Dëshira për të shpëtuar nga realiteti është e madhe, por është mirë të mbani këmbët në tokë dhe të pastroni kokën në fushën sentimentale.

Peshqit-Gjysma e parë e gushtit nuk do të paraqesë përgjigjet dhe zgjidhjet që keni pritur prej disa kohësh, por nëse instinkti juaj është karakteristikë e shenjës suaj, aftësia që keni për të kuptuar se si dhe kur të lëvizni do t’ju shpërblejë siç duhet. . Për ata që kanë zgjidhur disa çështje pezull, disa re mund të shfaqen përsëri; fatmirësisht vetëm kalimtare.

Të ngjashme