Kryefjala Logo

Mesjava duket kështu me astrologun Paolo Fox

20 Shtator, 2023 | 9:39 am

Dashi-Kjo do të jetë një ditë e zjarrtë me hënën duke filluar një tranzit të rëndësishëm në një shenjë miqësore. Ka një energji elektrike të madhe në ajër dhe një dëshirë e madhe për të bërë. Ka ardhur koha për t’u rikthyer.

Demi-Kjo pjesë e dytë e shtatorit sjell lajme dhe burime të reja, veçanërisht nëse ka pasur probleme me paratë. Unë jam ende shumë i lodhur, por një fazë e mirë rikuperimi po fillon. Yjet ndihmojnë si në dashuri ashtu edhe në punë.

Binjakët-Kjo ditë nis në një mënyrë shumë interesante edhe nëse disa momente të vogla rënieje kthehen pasdite. Ju duhet të kuptoni se çfarë ju shqetëson thellë. Edhe pse jeni njerëz shumë llafazan, nuk do të keni dëshirë të flisni shumë sot, por gjërat do të përmirësohen së shpejti.

Gaforrja-Një periudhë rikuperimi po fillon. Mundohuni të mos mbylleni shumë në veten tuaj edhe nëse nga natyra jeni melankolik dhe reflektues. Në dashuri duhet të gjeni pak pasion.

Luani-Kjo ditë ishte e bukur, sigurisht më e mirë se dje. Mos e refuzoni ndihmën e të tjerëve vetëm nga krenaria sepse rrezikoni të humbni të gjithë forcën tuaj vetëm për të bërë gjithçka vetë. Në dashuri, nëse jeni beqar, filloni të shikoni përreth.

Virgjëresha-Hëna është në aspekt të mirë dhe sjell qartësi më të madhe idesh. Zgjidhjet e problemeve po arrijnë edhe nëse angazhimet dhe përgjegjësitë mbeten të shumta. Në dashuri shërohemi nga tetori.

Peshorja-Yjet janë në anën tuaj dhe Marsi në shenjë ju bën luftarak. Ju dëshironi të bëni shumë gjëra, thjesht kini kujdes nga stresi. Dashuria rikthehet si protagoniste, shijoni një mbrëmje të bukur emocionesh.

Akrepi-Së shpejti do të arrini të kapërceni mundimet e periudhës së fundit. Ka nga ata që kanë përjetuar ndryshime në punë dhe nga ata që kanë pasur mosmarrëveshje me kolegët, por gjithë kjo agjitacion nuk duhet të derdhet në dashuri. Muajin tjetër idetë do të jenë më të qarta.

Shigjetari-sot hëna hyn në denjën tuaj dhe sjell shumë forcë. Afërdita aktive jep emocione të forta dhe ky është një qiell ideal për dashurinë. Në punë, megjithatë, gjithçka është në shqyrtim.

Bricjapi-Fundjava e ardhshme do të sjellë hënën në shenjën tuaj kështu që do të keni mundësinë të shijoni emocione të bukura. Në punë keni nisur një rrugëtim të rëndësishëm dhe rezultatet e para kanë filluar të duken.

Ujori-Ky moment lodhjeje vazhdon, por duhet të përpiqeni të gjeni pak qetësi. Në vendin e punës çdo gjë duhet rishikuar dhe së shpejti do t’ju duhet të bëni një zgjedhje të rëndësishme. Në dashuri debatojmë për banalitetet.

Peshqit-Kushtojini vëmendje këtij qielli që sjell diskutime me Merkurin përballë. Do ketë përplasje me njerëz që mendojnë ndryshe nga ju dhe duket sikur të gjitha planet nisin me lëvizje të ngadalta. Është një kohë nervoze, por duhet ta lini kohën të zgjidhë problemet dhe të shërojë plagët. Kujdes me fjalët sepse kur jeni nervoz rrezikoni të thoni gjëra që do të ishte më mirë të liheshin pa thënë, si në punë ashtu edhe në dashuri.

Të ngjashme