Mesi i gushtit erdhi shumë shpejt dhe Paolo Fox nuk e njeh vonesën

2 muaj më parë

Dashi-Një mes gushti i favorshëm prezantohet për ju dhe nëse marrëdhëniet po shfaqen këto ditë, ato do të jenë të destinuara të bëhen histori të rëndësishme. Përmirësimet janë në horizont për ata që kanë pasur zënka dhe keqkuptime. Në rast ndryshimesh në vendin e punës, lajmet mund të sjellin stimuj të rinj.

Demi-Dyshimet dhe pasiguritë ju shoqërojnë këto ditë: mungon energjia për të mbajtur gjallë një lidhje, veçanërisht për ata që janë të detyruar të jetojnë një lidhje në distancë. Nëse jeni të rrethuar nga humori i keq dhe dëshironi të jeni vetëm, për këtë mes gushti do të jetë mirë të mos përfshiheni në aktivitete të padëshiruara: relaksim para së gjithash.

Binjakët-Për të gjithë ata që përjetojnë marrëdhënie të pakënaqshme, kjo mund të jetë koha ideale për të bërë takime të reja dhe ndryshim peizazhi. Duhet të theksohet se aktualisht mund të josheni nga një mendje e shkëlqyer dhe jo nga pamja fizike. Këto ditë mund të përballeni me njerëz me të cilët keni punë të papërfunduar (sidomos Ujori, Dashi dhe Luani).

Gaforrja-Për të gjithë ju një javë plot relaks është legjitime dhe e merituar, për t’u rikthyer në rrugën e duhur duke filluar nga data 23 gusht. Relaksohuni dhe meditoni.

Edhe në dashuri këshillohet si reflektim, me rekomandimin për të lënë mënjanë xhelozitë e kota.

Luani-Ju mund të merrni kënaqësinë shumë të nevojshme në fushën sentimentale, veçanërisht nëse keni zhvilluar një betejë për të pushtuar një person. Ajri është gjithashtu i favorshëm për ata që kanë investuar në një kompani ose për ata që kanë shitur diçka: më në fund kanë filluar të shfaqen propozime të reja dhe interesante.

Virgjëresha-Ndryshimet e mëdha në fushën profesionale kanë monopolizuar muajt tuaj të fundit, aq sa edhe çështjet sentimentale janë lënë disi mënjanë: periudha është ideale për të medituar për projekte të reja, që do të nisin në fund të muajit; por është mirë të ruani një natyrë kurioze dhe proaktive me partnerin tuaj.

Peshorja-Nëse kërkoni përgjigje në dashuri, apo nëse ka zënka të shpeshta me ish-in tuaj, periudha është e përshtatshme për të tentuar një pajtim. Nga ana tjetër, ata që gëzojnë marrëdhënie pasionante dhe të gjalla do të forcojnë ndjenjat e tyre në 15 gusht. Këto javë janë të favorshme edhe për ata që kërkojnë të rikuperojnë terrenin ekonomik dhe profesional pas periudhave mjaft komplekse.

Akrepi-Acarimet dhe nervozizmi i orëve të fundit ju ftojnë në një mes gushti relaksues. Natyra juaj ju shtyn të kërkoni partnerë me të cilët të diskutoni, por kohët e fundit disa prej jush kanë humbur busullën, duke kompromentuar dialogun.

Shigjetari-Yjet ju japin një rritje në fushën sentimentale, si për çiftet e reja, ashtu edhe për ato afatgjatë. Këto ditë janë të favorshme edhe për lidhjen e marrëveshjeve apo kontratave që do të nënshkruhen: është e rëndësishme të mbillni tokën e duhur në funksion të muajit shtator.

Bricjapi-Lini mënjanë thashethemet dhe numëroni deri në tre përpara se të humbni durimin: dikush mund të ketë qenë i padrejtë ndaj jush, por ata do të mbështeten mirë në qetësinë tuaj. Vendi i punës ofron indikacione interesante, por nuk mund të shpresojmë në bashkëpunimin e të gjithëve. Të paktën sot rekomandohet shumë relaksimi i plotë.

Ujori-Nevoja për ndryshim ju ka çuar në disa pasiguri gjatë muajve të fundit. Por tani jeni gati për diçka të re. Nëse lindin detyra të reja të rëndësishme në vendin e punës, në dashuri dhe në marrëdhëniet personale ka nevojë për kujdes dhe mbrojtje, receta të nevojshme për të mos rënë në gara të dëmshme.

Peshqit-Mund të ketë disa probleme që lidhen me çështjet ekonomike dhe të punës: rekomandohet fuqimisht të rregulloni gjërat përpara se të përkeqësohen. Nga ana tjetër, çiftet e sapolindur janë paksa të pasigurt dhe e kanë të vështirë të largohen. Përgjigjet në fushën e punës dhe atë juridike priten deri në fund të muajit.

Të ngjashme