Kryefjala Logo

Mënyra të fshehta dhe mënyra të veçanta që një burrë ju tregon se ju do

12 Shtator, 2023 | 1:10 pm

Gjestet madhështore janë të shkëlqyera, por ndonjëherë shprehjet e hollësishme të dashurisë mund të duken pak më të larta.

Me të dashurin tim, janë gjërat e vogla që do të thonë vërtet më shumë,gjërat që më tregojnë se jam në mendjen e tij ose gjërat që ai bën që e di që nuk do t’i bënte për askënd tjetër (si të fshij të vjellat e maces sime) . Kjo është dashuria!

1. Ata rregullojnë shtratin (kur as nuk ua keni kërkuar!)

2. Ata ju bëjnë masazhe të këmbëve ndërsa shikoni TV

3. Ju merrni kafe ose mëngjes në shtrat dhe pija juaj është në filxhanin tuaj të preferuar

4. Ata mund të tregojnë me një vështrim, dhe pa shkëmbyer asnjë fjalë, atë që ju nevojitet në atë moment

5. Një gotë verë ju pret kur hyni në shtëpi pas një dite të vështirë

6. Ju heqin manikyrin nga gishtat e këmbëve që të mos e prishni manikyrin e dorës

7. Të sjellin kutinë e lenteve të kontaktit që të mos pengohesh dhe të biesh rrugës për ta gjetur

8. Ata e dinë se ajo që dëshironi me të vërtetë kur zbrisni nga aeroplani është ushqimi, jo lulet

9. Ata ju lexojnë seritë tuaja të preferuara me zë të lartë kur jeni duke vozitur në një udhëtim të gjatë rrugor

10. Ata në fakt interesohen për zgjedhjet tuaja të modës

11. Të lënë t’i puthësh me buzëkuq të ndezur

12. Ata ju hapin zinxhirin e pantallonave kur ju duhet të urinoni dhe ju thjesht lyeni thonjtë

13. Ata bëjnë pak kompromise

14. E gjeni telefonin tuaj të kyçur në prizë dhe të karikuar plotësisht pasi e keni lënë pa bateri

15. Ata përgatisin një banjë me flluska për ju (dhe më pas ju lënë ta shijoni në paqe)

16. Ata i ndajnë rrobat tuaja të pastra midis atyre për t’u varur

17. Ju gjeni shënime dashurie të mbetura nëpër shtëpi për ju

18. Ata thërrasin anëtarët e familjes tuaj vetëm për t’u përshëndetur

19. Ata gatuajnë për ju

20. Ata kujdesen për macen ose qenin tuaj dhe pastrojnë jashtëqitjet e tyre edhe pse kjo nuk është përgjegjësia e tyre

21. Ata shkojnë në një dyqan per ju kur harroni diçka

22. Ata bëjnë përpjekje për t’u marrë vesh me miqtë tuaj, madje edhe me ata që nuk janë fansa të mëdhenj

23. Furça juaj e dhëmbëve tashmë ka pastë dhëmbësh në të kur shkoni të lani dhëmbët para gjumit

24. Ata ju bëjnë të ditur kur diçka ju ka ngecur në dhëmbë

25. Kapaku i tualetit është lënë poshtë

26. Ata marrin sugjerimin dhe ju marrin një dhuratë pasi përmendni diçka që keni parë dhe ju ka pëlqyer në një dyqan ose në internet

27. Ata e kuptojnë se kur keni nevojë për kohë vetëm, dhe jua japin – pa pyetje

28. Ata ju thonë se dukeni perfekte – edhe kur sapo keni dalë nga shtrati

29. Ata lexojnë një libër që ju rekomanduat dhe më pas e diskutojnë me entuziazëm me ju

30. Ata ju lejojnë të dëgjoni këngën tuaj të preferuar. Në përsëritje. Për orë të tëra

31. Ju merrni kafshatën e fundit (dhe më të mirë).

32. Ata bëjnë pak favore për anëtarët e familjes suaj

33. Ata ju sjellin Tylenol dhe ujë kur jeni të sëmurë (ose jeni argëtuar paksa shumë një natë më parë)

34.Ata mbajnë çantat, pulovrat, këpucët ose çdo gjë tjetër me të cilën mund t’i ngarkoni

35.Ata dërgojnë një mesazh vetëm për t’ju bërë të ditur se po mendojnë për ju

Të ngjashme