Kryefjala Logo

Me kafen përpara,mos humbisni parashikimet e astrologut Paolo Fox

10 Gusht, 2023 | 10:35 am

Dashi-Sot do të dalë në pah një tension dhe disa prej jush do të ndihen veçanërisht të shqetësuar. Në dashuri ka diçka për të rregulluar dhe në punë është një periudhë pushimi në funksion të një rikuperimi në shtator.

Demi-Sot dikush nga e kaluara juaj mund të rikthehet në jetë. Për sa i përket punës, ka diçka për të rishikuar dhe disa vonesa. Jeni duke jetuar në një periudhë komplekse, do të duhet ende pak kohë përpara se të gjejmë zgjidhje për gjithçka.

Binjakët-Përpiquni t’i jepni më shumë hapësirë ​​dashurisë sepse ky muaj ofron shumë përsa i përket ndjenjave. Dashuria dominon skenën dhe gjithçka tjetër bie në plan të dytë. Kujdes nga disa vonesa në punë.

Gaforrja-Jeni mjaft nervozë sot, sidomos me disa persona që nuk ju kanë qenë mirënjohës. Në dashuri shmangni debatet.

Luani-Organizoni një udhëtim këto ditë sepse qielli favorizon udhëtimet. Ndryshime pozitive po vijnë në punë dhe pas gjithë mundit të bërë deri tani ju i meritoni të gjitha. Jepini hapësirë ​​pasioneve tuaja dhe Venusi duke kaluar nëpër shenjën tuaj ju shtyn drejt mundësive të reja.

Virgjëresha-Lironi emocionet dhe përpiquni të jeni pak më shumë pranë njerëzve. Ka transformime që po ndodhin dhe në punë ka shumë angazhime si dhe stres por mos u dëshpëroni. Kushdo që ka mbyllur një histori kohët e fundit duhet të bëjë pazar.

Peshorja-Ky  është një moment rikuperimi pas vështirësive të së shkuarës. Ata që kanë qenë të sëmurë rikuperojnë energji dhe fillojnë të shohin të ardhmen me më shumë qetësi. Mbërrin projekte të reja për profesionistët e lirë dhe në dashuri është koha për të rizbuluar emocionet.

Akrepi-Në periudhën e fundit ju ka pushtuar pak konfuzion në nivel pune, por rikuperoheni. Disa bilanc kthehen, por rikuperimi i vërtetë do të ndodhë në nëntor. Në dashuri ka më shumë polemika.

Shigjetari-Ka ardhur koha për t’u rikthyer në lojë si në aspektin sentimental ashtu edhe në atë profesional, por në fund të fundit, ju pëlqejnë ndryshimet. Ata që kërkojnë një dashuri të re do të favorizohen nga yjet.

Bricjapi-Bëni kujdes sot të mos e humbisni shumë durimin sepse disponimi juaj është disi i paqëndrueshëm. Hëna e kundërt ju bën nervoz dhe mund t’ju bëjë të shpërtheni për asgjë. Nëse duhet të përballeni me një bisedë në çift, më mirë bëjeni në pjesën e dytë të ditës.

Ujori-Përpiquni ta kaloni këtë muaj gusht sa më të qetë. Mos e merrni gjithçka me kokë dhe mos e hidhni poshtë polemikat. Me Jupiterin kundër tij, është më mirë të mos zgjasë më shumë sesa mundet këmba juaj. Ka kaq shumë padurim.

Peshqit-Sot dhe nesër janë dy ditë që ofrojnë emocione të bukura. Parajsa vlen për dashurinë dhe për kontaktet në përgjithësi. Ka disa ndryshime në punë dhe shtatori do të jetë muaji i zgjedhjeve.

Të ngjashme