Kryefjala Logo

Marrëdhëniet përmirësohen më së shumti këtë muaj për këtë shenjë specifike të horoskopit

2 Nëntor, 2023 | 12:34 pm

Tema e nëntorit është pajtimi dhe një angazhim më domethënës në jetën tuaj romantike ndërsa Venusi kalon në Peshore.

Afërdita, planeti i dashurisë dhe marrëdhënieve, ka qenë në një udhëtim epik këtë vit teksa kaloi në retrogradën e saj dhe filloi një cikël krejt të ri.

•Peshqit

Mënyra se si i qaseni dashurisë ka ndryshuar gjatë këtij viti, por kjo nuk do të thotë se ajo që dëshironi ka ndryshuar.

Ju jeni një nga shenjat më romantike të zodiakut, dhe për shkak të kësaj, keni prirjen të dëshironi një lidhje dashurie të thellë dhe pasionante, edhe nëse keni mësuar se ajo gjithashtu duhet të jetë e shëndetshme.

Nderimi i asaj që dëshironi është thelbësor kur krijoni marrëdhënien që dëshironi vërtet.

Edhe nëse nuk e keni pasur kurrë më parë, nuk do të thotë se është e pamundur, por vetëm se gjithçka, përfshirë jetën tuaj romantike, po ndodh brenda kohës hyjnore.

Ndërsa dilni nga Eklipsi Diellor i Hënës së Re në Peshorja, ju jeni ende duke përqafuar valët e ndryshimeve që solli ky hënë, pasi ju inkurajoi të merrni një rrezik dhe të besoni se dashuria mund të jetë pasionante dhe e shëndetshme.

Kjo është pjesë e një cikli afatgjatë ku do të korrni shpërblimet për punën tuaj të palodhur dhe madje edhe për marrëdhëniet sfiduese të së kaluarës që keni duruar.

Është një proces, kështu që është në rregull të ngadalësoni të menduarit tuaj dhe ta lini dashurinë të rritet më ngadalë këtë herë.

Afërdita, planeti i dashurisë, do të zhvendoset në Peshore gjatë nëntorit, duke ju ndihmuar të mbani hapësirë ​​për t’u shfaqur si vetja juaj shëruese dhe për të marrë konfirmimin se kjo nuk është asgjë si më parë.

Energjia e Peshores sundon mbi çështjet e intimitetit, pasionit dhe transformimit për ju. Mund të përfaqësojë gjithashtu një marrëdhënie kuptimplote, veçanërisht si një martesë e dytë ose një angazhim serioz.

Të gjitha gjërat thelbësore për një dashuri që të ndryshon jetën janë këtu, por një pjesë prej jush që i qaseni dashurisë ndryshe është se është gjithashtu në rregull të ecni ngadalë.

Lëreni dashurinë të lulëzojë në kohën e vet, pa nxituar për të arritur atë që mendoni se do të jetë pjesa më e mirë, sepse çdo moment është kur bëhet fjalë për dashuri të shëndetshme.

Thjesht jepini vetes kohë që koka juaj të arrijë zemrën tuaj dhe shijoni procesin pa menduar se duhet të nxitoni për diçka që shpresoni se do të zgjasë përgjithmonë.

Të ngjashme