Kryefjala Logo

Mami zbulon se ka kapur shoqen duke ushqyer djalin e saj të mitur në dy raste të ndryshme

7 muaj më parë

Kur bëhet fjalë për rritjen dhe kujdesin për një fëmijë, ka disa zgjedhje personale që prindërit bëjnë.
Çdo familje është e ndryshme dhe i takon atyre të vendosin se cili opsion është i duhuri për fëmijën e tyre, duke përfshirë një foshnjë që ushqehet me gji.
Një mama e re e kapi shoqen e saj duke ushqyer djalin e saj të mitur pa lejen e saj.

Në video, një nënë nga Malajzia, Afieqah Hasanah zbuloi se ishte e traumatizuar pasi kishte kapur shoqen e saj në flagrancë duke i dhënë gji fëmijës së saj pa leje. Nëse kjo nuk ishte mjaft tronditëse, Hasanah shtoi se ka ndodhur më shumë se një herë.

“Nuk e prisja që ajo mund ta bënte një gjë të tillë,” tha Hasanah, duke përshkruar incidentin “dëshpërues” në videon e saj. Ajo ka shpjeguar se ngjarja ka ndodhur në fillim të majit teksa ishte me djalin e saj, Haider, në një event familjar.

Në një moment, Hasanah ishte e zënë me bartjen e gjërave për ngjarjen e familjes së saj dhe me duart plot, ajo vendosi ta linte Hajderin në kujdesin e një prej miqve të saj të ngushtë, derisa të bashkohej. “Isha e zënë me bartjen e gjërave dhe kur mbërrita, ajo më kërkoi Haiderin, kështu që unë thjesht ia dhashë atë sepse ajo ishte dikush i afërt me mua”, tha ajo.

Megjithatë, ndërsa Hasanah-së ishte kthyer kurrizin, shoqja e saj vendosi që Haider ishte i uritur dhe mori përsipër të jepte gji fëmijën, pavarësisht se nuk e kërkoi Hasanah ose nuk i ofroi ta ushqente fëmijën me një meze të lehtë.

“Papritur ndërsa po i mbaja ato gjëra, pashë se ajo po bënte diçka në pjesën e pasme në një sallë të hapur,” zbuloi ajo.
“Unë nuk mund ta pranoja justifikimin e saj dhe nuk e di … do të më përndjek ky incident,” tha Hasanah, e tmerruar. “Cila nënë mund të pranojë që fëmija i saj të ushqehet drejtpërdrejt me gji nga dikush tjetër, ndërkohë që nëna vetë ka qumësht gjiri?”

Nëse kjo nuk mjaftonte, Hasanah e tregoi këtë pasi u përball me shoqen e saj për këtë, dhe në thelb i tha asaj se të bënte diçka të tillë nuk ishte në rregull, ajo përfundoi duke e kapur duke ushqyer djalin e saj diku më vonë po atë ditë.

“Është e vështirë për mua t’u besoj njerëzve të tjerë tani,” tha ajo, duke shtuar se ka qenë i vështirë për të që të largohej. “Unë kujdesem mirë për fëmijët e mi, duke u siguruar që askush të mos i puthë apo përqafojë rastësisht sepse kam frikë se mos infektohen nga sëmundjet.”

Të ngjashme