Kryefjala Logo

Le të zbulojmë parashikimet më të mira astrologjike të ditës së sotme me horoskopin e Paolo Fox

3 Janar, 2024 | 9:18 am

Dashi-Fillon viti i betejave të mëdha dhe shpresojmë fitore të mëdha, padyshim shumë do të varet nga cilësitë tuaja individuale, por me siguri mund të themi se zakonisht Dashi nuk ka rivalë kur vendos të bëjë diçka të rëndësishme, dhe ky është një qiell pozitiv. Jo vetëm që ka një vrull të madh, por shoh edhe rrethana fatlume për ju.

Demi-Në këtë periudhë duhet të përballemi me disa bezdi të vogla: ata që kanë probleme me punën apo paratë do të jenë më të lumtur nga fundi i majit. Në këtë 2024 ka muaj në të cilët duhet të luftoni kundër njerëzve ziliqarë ose njerëzve që nuk ju japin dorën. Megjithatë, muajt e parë të këtij viti janë shumë të dobishëm për rishikimin e rolit tuaj, qoftë edhe në dashuri.

Binjakët-Të kesh Venus në opozitë nuk është më e mira për marrëdhëniet: mes jush ka nga ata që janë të mërzitur, nga ata që do të donin të bënin diçka ndryshe, por nuk mund të bëni gjithmonë atë që dëshironi kur jeni dy. Prandaj duhet të merremi me disa mosmarrëveshje mes çifteve dhe të kemi kujdes nga disa fjalë të tepërta.

Gaforrja-Disa dyshime janë normale për ju, duke qenë të sunduar nga Hëna. Nëse ka dyshime dhe tensione ndaj partnerit, nuk mund ta ndryshoni menjëherë qëndrimin, por duhet të solidarizoheni. Kujdes nga marrëdhëniet e përcaktuara keq: në dashuri tani keni nevojë për qartësi.

Luani-E kundërta e Jupiterit do të thotë që mund të keni çështje parash në pritje, tensione të vogla, ndaj do të doja t’ju shihja të ziheni edhe më shumë se zakonisht. Nëse ka projekte dhe çështje pune në pritje dhe për t’u zgjidhur, mbillni tani, sepse pjesa e dytë e vitit do të jetë e rëndësishme për këtë. Në vend të kësaj, qiell i madh, për marrëdhënie.

Virgjëresha-Një qiell me plane të mëdha për ju, që flet për shkëputje. Për të rinjtë mund të jetë një udhëtim, një eksperiencë jashtë vendit, por ky qiell favorizon edhe ata që duan të zhvillojnë biznesin e tyre. Në dashuri, megjithatë, kushtojini vëmendje komplikimeve të vogla: shmangni situatat komplekse që krijojnë konfuzion.

Peshorja-Keni ide të qarta për punën, për momentin dyshimet e vetme kanë të bëjnë me situata të paqarta familjare dhe dashurie të cilat preken nga ndikime të jashtme jo pozitive. Kthehet një aftësi e mirë për veprim, e cila reflektohet në jetën e përditshme, por duhet të rrethoheni me partnerë, miq dhe bashkëpunëtorë plotësues, jo kundërshtarë.

Akrepi-Përballë Jupiterit përfaqëson stresin, por edhe dëshirën për të kaluar disa situata, për të shkuar më tej. Shqetësime të vogla për të kapërcyer.

Shigjetari-Jo vetëm hakmarrja, por Afërdita në shenjë thotë se në këtë moment emocionet janë vendimtare, historitë mund të lindin nga sot në nesër, ndërsa ata që e kanë tashmë do ta përjetojnë më intensivisht se kurrë. Mos harroni se kur jeni të dashuruar bëheni edhe më krijues.

Bricjapi-Lëvizni vetëm kur jeni të bindur për atë që bëni dhe tani projektet tuaja janë të rëndësishme, edhe nëse nuk ju pëlqejnë gjërat nëse nuk ndiheni të vënë në provë. Kohët e fundit dikush është zhgënjyer në bujarinë tuaj.

Ujori-Ju po kërkoni diçka të re në punë, por shoh revolucione që po ndodhin që duhen menaxhuar me kujdes, sepse Jupiteri bën disa hile. Në dashuri në këtë moment ju duhet shumë durim dhe vullnet i mirë.

Peshqit-Dhjetori ishte një muaj kontrollesh, ndalimesh të papritura, tani ne vazhdojmë pa menduar për të shkuarën. Saturni në shenjën tuaj do të thotë që keni pastruar situata që nuk ia vlen të jetoni më. Ky vit do ju sjellë kënaqësi, por këto ditë të para të janarit janë ende pak konfuze në dashuri.

Të ngjashme