Kryefjala Logo

Le ta nisim edhe këtë ditë të re që do të na çojë në fundjavë me parashikime astrologjike

1 muaj më parë

Dashi-Në këtë moment ka një dëshirë të madhe për të vendosur se çfarë të bëni në muajt e ardhshëm, nga maji në korrik do të përjetoni pika kthese dhe mund të filloni të mendoni tani se çfarë të bëni, duke pasur parasysh se mund të bëni gjithçka: ndryshoni qytetin , gjeni një punë të re, çlirohuni nga një marrëdhënie dhe gjeni një të re. E diela është tashmë një ditë kyçe në këtë kuptim, shfrytëzojeni sa më shumë.

Demi-Mos pranoni këshillat e atyre që ju rrethojnë dhe vazhdoni rrugën tuaj. Sigurisht, këto ditë je i shqetësuar, nervoz. Ju ndoshta keni nevojë për më shumë mbështetje nga njerëzit e afërt, por atëherë kur ju ofrohet ju e refuzoni atë.

Binjakët-Këto janë ende ditë plot tension, ju ndiheni pak të nënshtruar. Jepini hapësirë ​​në dashuri vetëm gjërave konkrete, reale, të sinqerta që ju japin forcë dhe në vend të kësaj mos e tërhiqni veten në lidhje të kota që ju marrin kohën dhe energjinë.

Gaforrja-Pasiguri në frontin sentimental. Në rrugë e sipër është edhe kundërshtimi që do të rezultojë në nevojën për sqarime në nivel familjar. Duhet të merren parasysh disa keqkuptime. Mendoni me kujdes.

Luani-Periudha ulje-ngritjesh, por për momentin rezultatet janë të mira. Ajo që nuk ju bind është se ndoshta ndiheni të shfrytëzuar, mendoni se bëni shumë dhe vlerësoheni pak, prandaj dëshironi më shumë. Në dashuri, ata që janë kapur mes dy historive duhet të vendosin, ndoshta deri në maj.

Virgjëresha-Ky qiell është i bukur për ata që duan të rikuperojnë një lidhje, për ata që synojnë suksesin, për ata që punojnë me publikun, yjet ju ndihmojnë. Pavarësisht se Saturni ju shkakton disa ankth dhe ju vendos kurthe, ju jeni shumë të mbështetur nga ky qiell. Nuk ka më hezitim nëse ju pëlqen një person.

Peshorja-Ec përpara me këmbët e plumbit. Të lodhur fizikisht, çiftet me disa probleme do të duhet të përballen me një moment të veçantë sqarimesh, për të kuptuar më pas se cilën rrugë duhet të ndjekin. Kini kujdes edhe me fjalët tuaja: mendoni para se të flisni për të shmangur dëmtimin.

Akrepi-Agjitacioni mbetet, po ashtu edhe dembelizmi. Hëna sot ju sjell një ndjenjë të madhe apatie, por ajo që ju nevojitet më së shumti tani është mbështetja e të tjerëve. Jeni mësuar të bëni shumë vetë, por tani do të dëshironit një dorë.

Shigjetari-Kur e gjeni veten përballë atyre që nuk ju kuptojnë, zemëroheni dhe ndiheni të frustruar. Megjithatë mos e teproni, sepse mund të ndodhin keqkuptime, duhet të gjeni një ekuilibër. Merrni masa për të zgjidhur punët e papërfunduara përpara verës.

Bricjapi-Qëndroni larg polemikave që humbin kohë dhe mbani mend gjithmonë se koha është para. Tani për tani paratë janë diçka për të cilën duhet të kujdeseni sepse keni plane të mëdha, por nuk keni pse të kafshoni më shumë sesa mund të përtypni. Në dashuri, mendime të dyta të mundshme dhe madje kthimi i një dashurie nga e kaluara.

Ujori-Ju duhet të gjeni referenca të reja për të ardhmen, por besimi në të pamundurën është forca juaj e vërtetë. Të mendosh gjithmonë se edhe e pamundura është e mundur të shtyn të arrish atë që është e paarritshme për të tjerët. Nëse ndjeni nevojën për një ndryshim në dashuri, ky është momenti i duhur.

Peshqit-Më në fund je më i qetë pas një fillimi vërtet të trazuar të vitit. Kjo është veçanërisht një kohë e shkëlqyer për ata që punojnë me kreativitet. Falni ata që kanë bërë gabime dhe punoni që ata të harrojnë edhe gabimet tuaja.

Të ngjashme