Kryefjala Logo

Le ta nisim ditën duke zbuluar si gjithmonë çfarë mund të presim nga yjet, falë horoskopit të Paolo Fox

4 Janar, 2024 | 9:37 am

Dashi-besoj se është momenti i duhur për të kontrolluar stabilitetin e marrëdhënieve tuaja, jo vetëm në dashuri, por edhe në fushën profesionale. Disa përplasje në marrëdhëniet profesionale, edhe për shkak të kokëfortësisë suaj. Nëse lidhemi me çështje të parëndësishme, atëherë ekziston rreziku që të mos shkojmë mirë me ata që na rrethojnë. Ata që presin një përgjigje do të marrin edhe më shumë sesa presin këtë janar.

Demi-Është koha për të kapërcyer pavendosmërinë, shumë gjëra janë sqaruar. Njerëzit që ju duan e dinë se sa të fortë jeni, ndaj jetoni marrëdhëniet tuaja romantike hapur dhe bujarisht, mos i lini të shkojnë dhe, nëse është e nevojshme, përkushtohuni për të rindërtuar qetësinë tuaj.

Binjakët-Ka punë të papërfunduara ose probleme të vogla për t’u marrë, duhet të rizgjoni kureshtjen tuaj e cila është forca lëvizëse që mund t’ju shtyjë drejt brigjeve të reja. Përballja e dashurisë përpara.

Gaforrja-Nuk duhet të mendoni se dashuria është një qëllim i paarritshëm, pranvera juaj do të jetë romantike. Për momentin, megjithatë, rekomandoj kujdes në marrëdhëniet me Virgjëreshën dhe Akrepin sepse ekziston rreziku i grindjeve që duhet shmangur.

Luani-Mes janarit dhe majit, ata që kanë pasur probleme në familje apo në punë do të jenë të lirë nga shqetësimet, por do të duhet të bëjnë një analizë të kujdesshme se çfarë duhet të braktiset dhe çfarë duhet të ruhet. Ajo që lind në këtë periudhë është e dobishme, ndaj dita premton mirë.

Virgjëresha-Ju ende keni Saturnin përballë, por problemi nuk është Saturni, është menaxhimi i marrëdhënieve sepse është koha për të mbyllur situatat që nuk funksionojnë dhe për të rikuperuar vetëvlerësimin. Duhet të bëjmë përpjekje për të ruajtur qetësinë.

Peshorja-Nëse ka një histori të bukur dashurie në jetën tuaj, përmirësojeni atë dhe përkushtojuni forcimit të saj, por nëse ka diçka që nuk shkon, është koha për të sqaruar situatën. Mbani në mend se këto ditë keni një avantazh për të shfrytëzuar.

Akrepi-Kushtojini vëmendje fjalëve, fjalive, sepse në këto ditë mund të ndodhë në një krizë nervozizmi që të thoni diçka të gabuar dhe në këtë mënyrë rrezikoni të kaloni nga ana e duhur në anën e gabuar. Nëse keni ankesa për të bërë, jini të kujdesshëm. Kanë mbetur para për t’u rikuperuar. Ky Jupiter përfaqëson nevojën për të vënë në rregull gjithë jetën tuaj.

Shigjetari-Afërdita është me ju dhe ju sjell harmoni, mundësinë për të dashuruar dhe bërë miq të rinj. Në këtë periudhë jeni pra ekspansionist, proaktiv dhe gjithçka që lind në këtë moment është sigurisht një ogur i mirë për të ardhmen.

Bricjapi-Shtytje e madhe drejt emocioneve të largëta. Nëse një gjë nuk ju mungon është iniciativa.Kur jeni të pasionuar pas një projekti, një pune, mos u dorëzoni.Kjo shpesh do të thotë që ju e lini mënjanë dashurinë tuaj për punën. Por tani dashuria do të rifitojë hapësirë ​​në jetën tuaj dhe gjithashtu do të ketë mundësi të rikuperoni një histori të vështirë. Kontrolloni dhe kontrolloni gjithçka që ka të bëjë me paratë.

Ujori-Për ju priten ndryshime epokale, sidomos pas majit nuk do ju duhet të duroni situata të vështira, qoftë edhe në marrëdhënie. Në muajt në vijim do të keni nevojë për të realizuar diçka të re si në punë ashtu edhe në dashuri. Eksperimentimi.

Peshqit-Për shkak të kësaj Venusi, shumë prej jush pyesin veten nëse jeni me personin e duhur apo mendoni se personi që doni është emocionalisht i largët. Shumë situata të vështira do të zgjidhen tani, kështu që mbrojeni historinë tuaj në këtë moment disi të çuditshëm. Përfshihuni në punë.

Të ngjashme