Kryefjala Logo

Le ta nisim ditën duke zbuluar si gjithmonë çfarë mund të presim nga yjet, fal Paolo Fox

16 Janar, 2024 | 8:33 am

Dashi-Sa më shumë i afrohemi fundit të muajit, aq më intolerantë bëheni. Ka shqetësime të vogla në familjen tuaj dhe njerëzit përreth jush që nuk ju mbështesin dhe në fakt duket se madje po punojnë kundër jush. Pra, mos dëgjoni njerëzit që mund t’ju shkaktojnë më shumë pengesa sesa avantazhe, vazhdoni në rrugën tuaj.

Demi-E rëndësishme në këtë moment është që ata që ju rrethojnë të mos ju detyrojnë të bëni gjëra për të cilat nuk jeni të bindur ose nuk i dëshironi. Rreziqet e marrëdhënieve më konfliktuale janë me Leonën dhe Akrepin. Në dashuri keni nevojë për shumë mirëkuptim, ndoshta kur përballeni me kërkesat tuaja për vëmendje nuk e gjeni përgjigjen që dëshironi.

Binjakët-Muaj shumë interesantë po vijnë. Ndoshta keni shqetësime familjare, nëse vini në dyshim dashurinë, rrezikoni të mos dilni nga arsyetimi negativ që nuk të çon askund: nëse ka një krizë në çift, duhet ta përballoni pa i mbyllur dyert shumë me nxitim.

Gaforrja-Për ju kjo është mbi të gjitha një fazë vëzhgimi, jo veprimi. Mbroni veten nga telashet e shkaktuara nga njerëzit përreth jush, fëmijët dhe të afërmit për shembull. Shumë dyshime po ju mundojnë këto ditë, por për konfirmimet që dëshironi, bëni durim dhe mos prisni gjithçka menjëherë.

Luani-I yti është ende një qiell vërtet interesant për dashurinë. Nëse keni rinovuar gjëra të rëndësishme në lidhje me punën apo dashurinë, shumë shpejt do të duhet të kuptoni nëse keni bërë zgjedhjet e duhura. Me pak fjalë, ju presin muaj reflektimi të rëndësishëm. Lodhja fizike do të ndihet sot.

Virgjëresha-Në këtë moment, përfundimi i marrëveshjeve dhe të qenit i suksesshëm është më i lehtë për ju, sepse shumë planetë mbështesin projektet dhe iniciativat tuaja. Mundësi shumë interesante edhe në dashuri, ndaj nëse jeni në kërkim të takimeve të reja apo miqësive të reja, merreni me punë.

Peshorja-Kjo është një periudhë konfuze për ju, shumë marrëdhënie do të vihen në provë, por shmangni të qenit shumë drastike, duke shkurtuar situatat që aktualisht po përjetoni vështirësi. Jini diplomatik siç është natyra juaj dhe mos merrni vendime të nxituara.

Akrepi-Mundësitë për shëlbim janë përpara. Ky është një horoskop i rëndësishëm për ju, me siguri ata që janë vetëm duhet të shikojnë përreth sepse ka mundësi për takime të reja premtuese, edhe ata që kërkojnë një përmirësim pune do të gjejnë së shpejti një zgjidhje të kënaqshme.

Shigjetari-Këta janë muaj shumë të rëndësishëm për t’u shfrytëzuar nëse keni nevojë të zgjidhni çështjet e punës, kontratat për t’u rinovuar, situatat për t’u diskutuar sërish. Në fushën e marrëdhënieve, megjithatë, po përjetoni një moment konfuzioni më të madh, ndaj duhet të ndalemi pak dhe të sqarohemi.

Bricjapi-Ky qiell për ju është i fortë, i qëndrueshëm, i bukur me shumë planetë në favorin tuaj. Dhe situata do të përmirësohet më tej në fund të muajit, do të jetë e vështirë të mos keni kënaqësi si në punë, për shembull aktivitetet familjare janë shumë të mira, dhe në dashuri ku do të përjetohen momente të rëndësishme.

Ujori-Ju keni një dëshirë të madhe për të bërë diçka tani, ndoshta dikush ka ende disa probleme me paratë, por gjërat po përmirësohen. Përpiquni të keni rreth jush njerëz bashkëfajtor, ditë të rëndësishme për dashurinë mund të vijnë së shpejti.

Peshqit-Shqetësimet dhe konfliktet janë normale për ju, por tani ju duhet të shmangni mendimet dhe në vend të kësaj të përdorni aftësinë tuaj të madhe për të thithur emocione për të nxitur kreativitetin. Një rikonfirmim pune ose një kënaqësi e vogël do të vijë së shpejti.

Të ngjashme