Kryefjala Logo

Ky është parashikimi i shenjës tënde nga astrologu Paolo Fox

20 Gusht, 2023 | 10:16 am

Dashi-Nëse jeni të emocionuar për projekte të reja apo angazhime pune, tensionet mund të jenë në ajër. Në përgjithësi, ju jeni në këtë moment të ndjeshëm ndaj nervozizmit dhe stresit, që mund të shqetësojë si dashurinë ashtu edhe punën: është e rëndësishme të analizoni dashuritë e reja përpara se të bëni premtime; në të njëjtën kohë, paratë duhet të menaxhohen me kursim. Këto ditë duhet të rregulloheni pak.

Demi-Kohët e fundit ju është dashur të përballeni me disa ndryshime (jo gjithmonë të diktuara nga vullneti i dikujt). Sigurisht që tani ka përgjegjësi më të mëdha dhe disa pasiguri të pashmangshme; por për fat të mirë, me durim, do të mund të fitoni siguri më të madhe. Lajme pozitive vijnë për ata që po përballen me probleme ligjore.

Binjakët-Ka një lajm të mirë për ata që janë në kërkim të dashurisë ose thjesht disa miq për t’u shoqëruar, por megjithatë është e rëndësishme të përgatiteni për njohje të reja. Për të marrë arratinë, do të ishte edhe më e këshillueshme të takoheshit me një person dinamik dhe krijues, i aftë të gjallërojë torturën e akumuluar kohët e fundit.

Gaforrja-Për këtë të diel do të ishte ideale për të shmangur konfliktet dhe diskutimet e kota: ditët janë të lodhshme dhe polemikat do t’i jepnin hirin grushtit të shtetit. Absolutisht nuk do të dëmtonte të kalonim një ditë relaksuese, në pritje të një rikuperimi, që pritet duke filluar nga e marta.

Luani-Priten ditë rikuperimi dhe, në pjesën e fundit të 2023, edhe ndonjë hakmarrje e mirë. Nëse jeni duke pritur për përgjigje ose projekte në platformën e nisjes në fushën profesionale, muajt e ardhshëm mund të jenë shumë interesantë. Megjithatë, është e rëndësishme që sfera sentimentale të mos merret si e mirëqenë.

Virgjëresha-Një lajm i mirë vjen për ata që do të largohen me një projekt pune. Çiftet e lindura kohët e fundit premtojnë shumë, por verifikimet e rëndësishme favorizohen edhe për ato afatgjata: dëshira për të zgjidhur problemet e vogla nuk mungon. Duke filluar nga shtatori do të ketë momentin e duhur për t’u rikthyer në formë fizike.

Peshorja-Periudha është e favorshme dhe gjithashtu kjo e diel ka lindur me yje të mirë. Ka një dëshirë për dashuri dhe emocione, sado të vetëdijshme për angazhimet e mëdha, duke filluar nga shtatori, në vendin e punës. Ka nevojë që dikush të kapërcejë një problem fizik përpara se të largohet përsëri.

Aktepi-Muajt e fundit kanë lindur disa mosmarrëveshje të pakëndshme ekonomike, por në përgjithësi puna ka bërë që shumë prej jush të ndërrojnë letrat në tavolinë, shpesh në mënyrë të padëshiruar. Tashmë është e rëndësishme që gjërat të vendosen në rregull, në funksion të angazhimeve në shtator. Ngjarjet e paparashikuara ju kanë larguar nga çështjet sentimentale.

Shigjetari-Duhet të përqendrohesh te vetja, të rregullosh dhe, më në fund, të braktisësh veten tek emocionet. Dashuria mund të japë vërtet shtytjen e duhur për të zgjidhur problemet në vendin e punës. Ndjenjat duket se ju thërrasin dhe është koha që ju të largoheni.

Bricjapi-Do të ishte koha për të gjetur pak qetësi, sepse yjet janë të shqetësuar. Ka konfuzion ndaj situatave që nuk ju kënaqin më. Megjithatë, nëse keni bërë plane ose zgjedhje të rëndësishme, faza e rikuperimit mund të fillojë që të martën.

Unori-Ka pak pasiguri dhe tension në ditët tuaja aktuale: disa rrugë të ndjekura kanë rezultuar të palumtura. Mund të fillojnë histori të reja, njohje interesante, por ka punë për të bërë për t’u rikthyer plotësisht në rrugën e duhur.

Peshqit-Energjia pozitive që po vjen në këto ditë gushti mund të jetë shumë e dobishme: zgjedhjet e rëndësishme që duhet të bëni janë të trokasin në derë dhe, veçanërisht në vendin e punës, ndryshimet mund të jenë edhe të qarta. Duhet të shmangen diskutimet familjare: ndonjëherë ju mungon mbështetja që dëshironi.

Të ngjashme