Kryefjala Logo

Ky është horoskopi special i jo një,as dy,por për 20 vitet e ardhshme!

10 Tetor, 2023 | 12:22 pm

Dashi-Ato që do të ndjeni janë energji të rinovuara dhe vazhdimisht të rinovueshme që do fermentohet brenda jush në vitet e ardhshme. Ju ndoshta do të ndryshoni veten tuaj. Dhe do t’ju pëlqejë ajo që do zbuloni se keni.

Demi-Në pesë vitet e fundit ndoshta e keni gjetur veten në qendër të kthesave historike, të cilat përfaqësonin një kufi epokal midis jetës suaj të mëparshme dhe asaj tani. Ky “revolucion” ka të ngjarë të vazhdojë deri në fund të prillit 2026.

Binjakët-Ngjarjet me të cilat do të hasni në vitet në vijim do të rezultojnë evolucionare, të dobishme, shpesh mahnitëse. Mundësi më konkrete për rritje personale dhe profesionale mund të vijnë nga “larg”.

Gaforrja-Në vitet e ardhshme asetet tuaja ekonomike mund të forcohen. Ndoshta sepse ju mund të zgjidhni në favorin tuaj çdo çështje trashëgimore ose korporative, me ish-bashkëshortë me një hijeshi të barabartë me atë të një eksperti të gjarpërinjve…

Luani-Në të ardhmen e afërt, përfshirja e mundshme në rrethe të reja, edhe në punë, shpesh vite dritë larg atyre që keni frekuentuar gjithmonë, do të stimulojë kreativitetin tuaj dhe do t’ju lejojë të vini në pah karakteristika dhe talente që as nuk i kishit menduar.

Virgjëresha-Vitet e ardhshme, duket se synojnë t’ju hedhin më shumë se një dorezë, duke ju përballur me nevojën për të rishikuar zgjedhjet, objektivat, zakonet që kënaqin aq shumë shijen tuaj për të parashikueshmen.

Peshorja-Të vendosësh për veten është shpesh një detyrë e vështirë, një përpjekje herkuliane, madje edhe një makth. Epo, energjitë që yjet e ndryshimit do të vënë në qarkullim në të ardhmen e afërt mund ta përmbysin totalisht këtë vizion të pozicioneve tuaja.

Akrepi-Ju dëshironi të lëvizni shtëpinë, ta rinovoni atë, të emigroni, të zhvendoseni, të fluturoni në një balonë me ajër të nxehtë në anën tjetër të botës? Asgjë nuk mund të jetë më e lehtë se sa që së shpejti të mund të realizoni aspiratat tuaja.

Shigjetari-Paradoksalisht, ju mund të habiteni më shumë se ata që ju njohin prej vitesh për të parë se sa potencial posedoni dhe me sa forcë shtytëse do të jeni në gjendje të ecni drejt horizonteve më të gjera se ato ku jeni fokusuar deri më tani.

Bricjapi-Po sikur të ketë ardhur koha për të kuptuar se puna, karriera, vullneti i punës, realizimi i ambicieve, shpesh objektiva të domosdoshëm për ata që kanë lindur nën shenjën tuaj, janë të gjitha shumë më pak themelore nga sa keni besuar deri tani?

Ujori-Të gjesh veten në pamjet, në të njëjtën kohë, të Plutonit në shenjë dhe Uranit në orbitë do të thotë të kesh vite me ndryshime strukturore pothuajse të papërsëritshme përpara, të pasurimit të prestigjit tënd profesional, shoqëror dhe personal.

Peshqit-Në vitet në vijim do të tregoni se zotëroni një pragmatizëm më të shëndetshëm dhe më të dobishëm, një kapacitet për vetë-menaxhim me të cilin do të demonstroni se “askush nuk mund t’i vendosë Peshqit në një qoshe”. Ndryshime shtëpie, vendbanimi, shkëputje nga rrënjët tuaja dhe dalje të të gjitha llojeve.

Të ngjashme