Ky është astrologu Paolo Fox në këtë ditë të martë

2 muaj më parë

Dashi-kushtojini vëmendje këtij fillim gushti që është paksa i vështirë për ju dhe që sjell disa gracka të vogla në punë. Është dikush që mund të vendosë një shkop në rrotat tuaja. Ruani qetesine sa me shume.

Demi-Dëshira për të dashur dhe për t’u dashuruar më në fund është rikthyer. Jeni në humor të mirë dhe kjo favorizon marrëdhëniet me të tjerët, madje edhe forma juaj fizike shkëlqen sërish dhe vjen një moment i madh suksesi. Vetëm kini kujdes në punë.

Binjakët-Muaji gusht sjell disa sfida të vogla për t’u përballur, por mos u shqetësoni, mbani vendosmërinë tuaj të lartë. Kujdes nga paratë, kohët e fundit ka pasur shumë dalje.

Gaforrja-Hidhuni në sherr, takoni njerëz të rinj, merrni pjesë në ambiente të ndryshme. Kjo është koha për të kultivuar marrëdhënie dhe për t’i dhënë më shumë hapësirë socialitetit. Mund të takoni edhe shpirtin tuaj binjak.

Luani-Jeni plot energji. Në qendër të vëmendjes është mbi ju dhe nuk mund të jeni më të lumtur. Kjo periudhë shtyn drejt një kthese profesionale edhe nëse dikush mund të krijojë disa ngadalësime. Dashuria ka nevojë për pak kujdes shtesë.

Vitgjëresha-Kjo nuk është saktësisht koha më e mirë për ju, por përpiquni të pushoni pak dhe të lini për një herë mendimet tuaja të punës. Bëhuni gati sepse fati është gati të kthejë rrugën tuaj.

Peshorja-Këto ditë të para të gushtit sjellin disa blloqe të vogla fizike, disa probleme shëndetësore. Mundohuni të reagoni dhe të merrni vendime të informuara për të ardhmen tuaj. Mos jini të paduruar të dëshironi të keni gjithçka menjëherë.

Akrepi-Yjet janë në anën tuaj dhe ju garantojnë fat dhe kreativitet, tani keni potencialin për të ndriçuar dritën tuaj. Kujdes nga disa pasiguri në lidhje me karrierën dhe jetën tuaj të punës.

Shigjetari-E bukur kjo periudhë që të sheh të shkëlqeni dhe të shkrini zemrat e të gjithëve. Përfitoni nga të gjitha aftësitë tuaja si komunikues të përsosur dhe filloni të përgatiteni për përparimin e madh të punës që do të arrijë. Vetëm kini kujdes që të mos lodheni shumë.

Bricjapi-Ky është viti juaj, është periudha e zgjedhjeve të rëndësishme, e kthimit në të shkuarën. Më në fund do të kuptoni se kush jeni dhe çfarë doni të bëni në jetë. Kujdes nga dashuria për të cilën duhet kujdesur edhe pak.

Ujori-Ju jeni gjithmonë mjaft nervoz në këtë periudhë dhe gjithashtu pak të pakënaqur. Mundohuni të mos i përmbaheni parimeve tuaja, por jini më të arsyeshëm dhe të durueshëm. Do të vijnë kohë më të mira. Dashuria nuk jep siguri.

Peshqit-Qielli i këtij gushti është i bukur dhe sjell kënaqësi dhe gjithashtu mundësinë për të marrë pak ajër të pastër. Në vjeshtë do të jetë pika e vërtetë e kthesës, por tani për tani përpiquni ta shijoni këtë verë në maksimum dhe t’i jepni më shumë hapësirë dashurisë.

Të ngjashme