Kryefjala Logo

Kjo është e shtuna me astrologun Paolo Fox

2 Shtator, 2023 | 10:29 am

Dashi-Marsi në opozitë ju detyron të vendosni rregull në aspektin ekonomik, por edhe trupi dhe shëndeti juaj kërkojnë vëmendjen e duhur. Duhet të veprojmë me qetësi dhe durim përballë rutinës së përditshme. Nga ana tjetër, takimet e reja janë shumë interesante.

Demi-Ndryshimet e bëra – vullnetarisht ose jo – nga qershori e deri më sot kanë sjellë lodhje dhe pasiguri. Jupiteri në shenjën tuaj, megjithatë, çon në përfundime të kënaqshme të projekteve të ndërmarra. Mos harroni se ndryshimi ndonjëherë është një simptomë e stimujve të rinj.

Binjakët-Zemërimi dhe bezdisja për shkak të projekteve dhe ideve të pazhvilluara duhet të menaxhohen mirë: duhet të gjenden kompromise dhe të mos veprohet me impuls. Afërdita e favorshme sjell lajme të mira në fushën e dashurisë: problemet do të pakësohen dhe marrëdhëniet tashmë harmonike do të vazhdojnë në rrugën e duhur.

Gaforrja-Ndonjëherë është e nevojshme të ndryshoni strategji, të riorganizoheni nëse gjërat nuk shkojnë: rruga do të duket më e lumtur. Ekziston nevoja për të rizbuluar qetësinë për të takuar njohje të reja interesante ose, për çiftet afatgjatë, bashkëfajësia duhet të rizbulohet.

Luanin-Përpjekjet dhe angazhimet e bëjnë veten të ndihen: përgjegjësitë e shumta të ndërmarra (ndonjëherë të tepërta) nënvizojnë distancën që është krijuar me disa njerëz. Duhet të kujdesemi për marrëdhëniet tashmë të rëndësishme sentimentale, t’u japim vlerë takimeve të reja premtuese.

Virgjëresha-Edhe në këtë periudhë situatat praktike dhe angazhimet profesionale kanë përparësinë për çdo gjë tjetër. Do të ishte turp të lini pas dore emocionet, ndjenjat: duke qenë se Venusi dhe dashuria do të hyjnë në shenjën tuaj në tetor, a nuk do të ishte me vend të shikoni përreth? Favoritet në këtë periudhë sqarimet dhe mundësia e ndreqjes së mosmarrëveshjeve të vogla.

Peshorja-Ju zakonisht veproni me diplomaci, por ka lindur njëfarë shqetësimi i brendshëm, vështirësitë në të shprehurit, në marrjen e vendimeve për të ardhmen. Në përgjithësi, njeriu duhet të heqë qafe keqardhjet e së kaluarës dhe të shikojë përpara me besim më të madh.

Akrepi-Projektet dhe idetë që tani po përpiqeni t’i zbatoni në praktikë, krijojnë pasiguri dhe kaos që rrezikojnë të ndikojnë edhe në marrëdhëniet ndërpersonale. Nëse ka ngjarje ose plane të mëdha të planifikuara për muajt e ardhshëm, mendoni për to tani.

Shigjetari-Projektet e reja, idetë brilante por të rrezikshme kanë krijuar pak konfuzion (sidomos për ata që kanë të bëjnë me punë të reja). Sidomos për ata që kanë pasur diskutime të pakëndshme në familje, është mirë të kalojnë kohë me të dashurit për të vendosur rregull.

Bricjapi-Jupiteri dhe Saturni i favorshëm japin një forcë që do të ishte turp ta nënvlerësoni: momenti është i përshtatshëm për të bërë plane dhe për të kuptuar se çfarë dëshironi me të vërtetë nga e ardhmja juaj. Shtatori prezantohet si një muaj i rëndësishëm si përsa i përket dashurisë ashtu edhe miqësisë

Ujori-Edhe nëse aftësitë tuaja nuk vihen në dyshim, aktualisht vuani nga nervozizmi, për shkak të disa pasigurive: veçanërisht në dashuri, disa prej jush duket se nuk e dinë vërtet atë që duan. Kthjelltësia dhe rigoroziteti do të dukeshin të kujdesshëm

Peshqit-Kundërshtimet e Mërkurit dhe Diellit imponojnë pasiguri në projekte të ndryshme jetësore, por nuk pengojnë një veprim providicial. Duke qenë se Afërdita do të paraqitet në opozitë në muajin tetor, sqarimi i fushës sentimentale në muajin shtator është më se i këshillueshëm.

Të ngjashme