Kryefjala Logo

Këto janë parashikimet astrologjike për 12 shenjat e zodiakut të nënshkruara nga astrologu Paolo Fox

21 Shkurt, 2024 | 8:34 am

Dashi-Gjithçka mund të ndodhë mes ditës së sotme dhe të premtes, por në aspektin pozitiv, ndaj qëndroni të qetë dhe prisni vetëm surpriza të këndshme sepse kjo është një periudhë që pak nga pak shënon rilindjen tuaj. Edhe ata që kanë qenë të sëmurë ose kanë pasur ndonjë sëmundje fizike ose rënie të formës tani mund të shërohen më në fund. Ka mundësi që së shpejti të vijnë lajme të mira, si në fushën e punës ashtu edhe në jetën tuaj personale. Besim dhe optimizëm.

Demi-Duhet të gjeni ekuilibrin me njerëzit që doni. Në këtë moment, puna ju sjell mendime dhe shqetësime dhe fatkeqësisht kjo kthehet në tensione që përfundojnë duke ju futur edhe brenda katër mureve të shtëpisë tuaj. Me pak fjalë, mes çifteve ka bujë, ndërkohë që beqarët nuk duhet të presin asgjë nga takimet që ndodhin në këtë periudhë, sepse me shumë mundësi do të goditen e të vrapojnë. Historitë më të mira janë ato ku ju thjesht vazhdoni me ditën tuaj.

Binjakët-Shërim i madh për ju në këtë qiell, veçanërisht për dashurinë që është fusha më e mirë e ndriçuar këto ditë. Kushdo që ka përjetuar një krizë marrëdhëniesh e di në mënyrë të përkryer se çfarë të bëjë: kur përballet me marrëdhënie të pariparueshme, gjen forcën për të shkurtuar për të ecur përpara. Megjithatë, nëse jeni vetëm dhe në jetën tuaj nuk ka ende dashurinë e madhe që dëshironi, duhet të përfitoni nga këto yje dhe të shikoni përreth dhe të zënë veten, sepse Afërdita është shumë aktive për ju.

Gaforrja-Sot ndjen një dëshirë të fortë për t’u çliruar nga modelet e vjetra dhe për të lënë pas vetes situata të vështira në jetën tuaj të dashurisë. Duhet thënë se pavarësisht natyrës tuaj të dashur dhe edukative, ju pëlqen pak lufta, thjesht kohët e fundit ka pasur shumë beteja dhe ju kërkoni pak qetësi. Jini të sigurt sepse lufta tani ka përfunduar dhe polemikat dhe shkaqet e argumenteve janë më në fund më pak.

Luani-Ju jeni duke përjetuar një moment shumë të veçantë dhe shumë të shqetësuar. Në situatat e zemrës dhe në përgjithësi në marrëdhëniet lindin shumë debate, në familje për shembull disa janë duke luftuar me probleme parash apo vështirësi të tjera që e bëjnë jetën të ndërlikuar dhe rrisin tensionin në shtëpi. Në punë, mendoni me kujdes dhe shikoni përreth: ka zgjedhje për të bërë.

Virgjëresha-Faza më produktive e shkurtit tuaj ka përfunduar dhe në këtë pikë duhet t’ju gjejmë të gjithë më të kënaqur. Shumë prej jush po shijojnë më në fund një qetësi të madhe në këtë moment dhe duhet ta përdorni atë për të marrë kohën që ju nevojitet për të reflektuar dhe menduar për zgjedhje të rëndësishme për punën që do të duhet të bëni në maj. Tani që nuk keni presionin e urgjencës, jeni më mendjemprehtë dhe racionaliteti juaj do të jetë në gjendje t’ju tregojë qartë rrugën më të dobishme për ju.

Peshorja-Ju doni emocione të sinqerta tani, por nuk do të keni gjithmonë pranë jush dikë që e kupton ose i përgjigjet kësaj nevoje. Ai që do të vendosë se çfarë të bëjë, megjithatë, duhet të jeni ju që tashmë e dini shumë mirë se çfarë dëshironi. Sot tregohuni veçanërisht të kujdesshëm nëse keni marrëdhënie me Demin, Luanin dhe Akrepin, të cilët po përjetojnë një periudhë të lodhshme. Mundohuni të mos sillni në shtëpi tensionet që lindin në vendin e punës.

Akrepi-Ju urreni t’i bëni gjërat dy herë ose të përballeni me blloqe dhe probleme të papritura. Megjithatë këto ditë ju duket se ju ndodh vazhdimisht që pothuajse ia keni arritur një qëllimi dhe jeni të zhgënjyer sepse para jush gjeni një tjetër pengesë për të kapërcyer. duhet të jesh konstant dhe të ushqesh durimin, sepse në këtë qiell ngadalësimet janë të pashmangshme. Kujdes në dashuri, këta planetë ju provokojnë dhe mund të thoni diçka për të cilën më vonë mund të pendoheni.

Shigjetari-Ne mund ta përkufizojmë tuajën, në këtë moment, si një zemër e lirë dhe e çliruar, më në fund ju e përjetoni dashurinë në maksimum, pikërisht si mënyra se si ju drejtojnë instinkti dhe emocionet, dhe kjo është një gjë e bukur. Kushtojini vëmendje gjendjes fizike, jeni gjithmonë shumë bujarë me energjinë tuaj, por shmangni sforcimet e tepërta. Herë pas here, merrni pak kohë për të menduar për atë që dëshironi të ndryshoni ose përmirësoni në jetën tuaj, gjërat e reja të mundshme që do të vijnë.

Bricjapi-Mëngjesi është pak i lodhshëm për ju, por me kalimin e orëve situata përmirësohet. Kujdes në marrëdhëniet me të tjerët, sepse sot ka pak nervozizëm në ajër dhe rrezikon të shkaktojë dëm edhe për disa fjalë të tepërta, sidomos në dashuri. Mundohuni të mos nervozoheni, jini të durueshëm dhe shmangni shikimin e çdo gjëje të zezë, sepse një ditë e keqe hëne mund t’i ndodhë kujtdo, por këto janë re të përkohshme që do të zhduken shpejt nga qielli juaj.

Ujori-Ju që e doni lirinë dhe takimet dhe aventurat e reja, keni shumë mundësi që dashuri të reja të mbërrijnë në jetën tuaj në këtë kohë. Mund të përjetoni edhe përvojën tronditëse të dashurisë me shikim të parë. Jo dyshimeve për zgjedhjet tuaja të punës, veçanërisht nëse dikush ju bën disa oferta shumë të rëndësishme dhe tërheqëse, mos u dorëzoni vetëm sepse nuk jeni të sigurt, zhyteni dhe vendosni veten në provë: mundësitë vijnë gjithmonë të kapur në fluturim.

Peshqit-Keni nevojë për mirëkuptim, përzemërsi dhe më në fund e keni kuptuar këtë dhe keni vendosur të rrethoheni vetëm me njerëz pozitivë që mund të pasurojnë rrugën tuaj, sigurisht jo ta rëndojnë atë. Kushtojini vëmendje zemrave të vetmuara miqësive që kanë lindur tani, të cilat do të bëhen shumë më të rëndësishme, nëse dëshironi, muajin e ardhshëm. Me pak fjalë, ky qiell dhe këta yje ju mbështesin, përpiquni t’i shfrytëzoni këto energji të bukura.

Të ngjashme