Kryefjala Logo

Këto ditë e vetmja gjë e freskët janë parashikimet e Paolo Fox!

23 Korrik, 2023 | 10:26 am

Dashi-Muaji që po i afrohet fundit është i rëndësishëm për ju. Dashuria, mbi të gjitha, e favorizuar nga Venusi: jo vetëm për të konsoliduar historitë e vazhdueshme, por gjithashtu, për beqarët, mund të jetë e favorshme për të filluar një histori. Nuk duhet t’u jepni shumë atyre që ju kanë tradhtuar në vendin e punës dhe mund të jetë momenti ideal për të rifilluar aktivitetet dhe projektet që kanë ngecur paksa.

Demi-Për momentin jeni duke pritur në disa fronte për përgjigje ose sinjale: thjesht duhet të bëni edhe pak durim, por duhet të ketë sinjale domethënëse gjatë muajit gusht. Kohët e fundit mund të ketë pasur keqkuptime në sferën e familjes ose dashurisë: rekomandimi është të veproni me kujdes dhe të mos jeni shumë të qartë.

Binjakët-Sot është një ditë e favorshme për të bërë një bilanc të situatës ekonomike dhe profesionale: disa detyra mund të ndryshojnë së shpejti, ndoshta duke modifikuar ngarkesat e tepërta që ju i konsideroni të padrejta. Kushtojini vëmendjen e duhur njerëzve që ju duan dhe do të shpërbleheni. Në veçanti, Afërdita do ju dhurojë emocione në fushën e dashurisë.

Gaforrja-Këto ditë mund të ndihen paksa të mërzitshme dhe pa emocione. Për beqarët këshillohet të prisni përpara se të dilni përpara, por do të ishte absolutisht e këshillueshme që të mos bëni gjeste të nxituara ose të filloni diskutime të kota. Nga 26 korriku koha juaj më në fund mund të jetë e favorshme.

Luani-Impulsiviteti juaj, i kombinuar me instinktin për të vepruar vetëm pa pëlqimin e të tjerëve, mund t’ju ketë dëmtuar, por ka ardhur koha për shëlbim: vazhdoni dhe përfundoni projektet që tashmë kanë filluar, por rekomandohet kujdes dhe vëmendje. Në fushën e dashurisë nuk përjashtohen edhe rikthimet, ndërsa për beqarët është e padëshirueshme të përfshihen në flirtim me persona tashmë të fejuar apo që janë shumë larg.

Virgjëresha-Kohët e fundit mund të kenë sjellë implikime interesante pune, dhe në disa raste projekte të reja: bëni mirë t’i kushtoni kohë dhe vëmendje këtyre aktiviteteve, edhe kur ato kërkojnë më shumë kohë nga sa pritej. Për dashurinë ka të ngjarë që disa situata të mund të zhbllokohen vetëm nga java e ardhshme.

Peshorja-Sot mund të jetë një ditë për ju me disa bezdi, për shkak të një akumulimi lodhjeje dhe nervozizmi. Mjafton të shtrëngoni pak dhëmbët: edhe në fushën e dashurisë, me ardhjen e javës së ardhshme gjërat mund të fillojnë të kthehen në drejtimin e duhur.

Akrepi-Dita premton të jetë e favorshme nga ana e punës: nëse keni ide dhe projekte, përfitoni prej tyre; edhe pse duhet kujdes nga ana ekonomike: kini kujdes në menaxhimin e parave. Megjithatë, për fillimin real të projekteve të reja, duhet të prisni muajin tetor.

Shigjetari-Lajme të mira në fushën sentimentale: Afërdita bie në favor të dashurisë dhe propozimet e reja dhe mendjelehtësia janë ideale: e vetmja pengesë mund të përfaqësohet nga të njohurit që kanë probleme prej disa kohësh, por në raste të tilla është mirë të vazhdohet. Sfera e punës mund të bllokohet përkohësisht, deri në fillim të shtatorit.

Bricjapi-Në vitin 2023 Jupiteri dhe Saturni ju kanë dhënë më shumë vendosmëri dhe ambicie. Zgjedhjet më të vështira mund të kërkojnë më shumë kohë për t’u bërë, por përpjekja një ditë do të shpërblehet, veçanërisht për ata që prej kohësh janë të zënë me projekte profesionale për të dalë më në fund. Sot Hëna sugjeron pushim, por dijeni se edhe rrethi familjar do ju buzëqeshë.

Ujori-Në këtë moment specifik mbi ju mbretëron pak pasiguri: në sytë e të tjerëve disa nga zgjedhjet tuaja mund të duken të rrezikshme, por këshilla është t’i kushtoni vëmendje të veçantë shpenzimeve. Mjedisi profesional së shpejti mund t’ju vendosë përpara zgjedhjeve të rëndësishme për të bërë. Në fushën sentimentale, mos u bëni shumë shtypës; për disa çifte rutina mund të rëndojë shumë.

Peshqit-Disa dashuri mund të jenë vënë nën presion, por kujdes nga rikthimet: nuk përjashtohen edhe rikthimet, por edhe idetë e vjetra dhe projektet e mbetura në sirtar mund të ringjallen nga e kaluara. Ju mund të jeni të ngopur me marrëdhëniet e konsumuara ndërpersonale: intolerancat tuaja janë gjithnjë e më të dukshme në sytë e njerëzve të tjerë.

Të ngjashme