Kërcënimi i Sam Asghari për të vënë në siklet Britney Spears,tregon se asgjë që ka Britney nuk është me të vërtetë e saj

1 muaj më parë

Britney Spears dhe Sam Asghari po shkojnë drejt divorcit. Lajmi u bë i ditur pasi burime i thanë TMZ se çifti po ndahej për shkak të një “zënie të madhe”. Pak çaste më vonë, Asghari bëri kërkesë për divorc, duke përmendur “ndryshimet e papajtueshme” si arsyen e përfundimit të martesës së tyre.

Kërcënimet e Sam Asghari për të shantazhuar Britney Spears tregojnë se asgjë nuk ka qenë ndonjëherë e saj. Nga një divorc me Kevin Federline, konservator, në një martesë me Asghari, tek shantazhimi për copat e pasurisë së saj, është e qartë se asgjë në jetën e Spears nuk ka qenë kurrë e saj. Të paktën, kjo është ajo për të cilën po përpiqen të sigurohen të gjithë burrat më të afërt të saj.

Ylli 41-vjeçar i popit, me një pasuri neto prej mbi 60 milionë dollarë, u takua me modelin 29-vjeçare në xhirimet e videoklipit të saj “Slumber Party”. Duke u martuar në qershor 2022, ekipi i Spears u sigurua që çifti të nënshkruante një kontratë paramartesore.

Në rast divorci, pasuria e saj do të mbrohej, por ishte më 16 gusht 2023 që Asghari kërkoi t’i shembte ato mure “të hekurt”. Një burim i tha Page Six se Asghari “po përpiqet të negociojë lëshime përtej martesës së tij para martesës dhe kërcënon të dalë publikisht me informacione jashtëzakonisht të sikletshme për Britney-n nëse nuk paguhet”.

Ndonëse një herë ai bëri shaka se po përpiqej të “mbronte koleksionin e xhipëve dhe këpucëve në rast se ajo e hidhte një ditë”, shumë dyshojnë se ai do ta konsideronte më qesharake.

“Çdo para që ajo ka fituar para dasmës është e mbrojtur”, tha një burim për Page Six, falë avokatit të saj Mathew Rosengart, i cili gjithashtu e ndihmoi atë në përfundimin e konservatorit me babain e saj Jamie Spears.

Burimi pretendon se përpjekja e Asghari për të rinegociuar paramartesën e tyre nuk do të funksionojë kurrë dhe fansat e saj e kanë mbështetur atë. “Është shantazh dhe nuk do të ndodhë kurrë”, tha burimi për Page Six. Megjithëse asnjëra palë nuk iu përgjigj menjëherë kërkesave të gazetës për koment, një burim tjetër raportoi se ekipi i Britney ishte në gjendje të mbronte këngëtaren “Toxic”.

Të ngjashme