Ju tregojmë çfarë ndodhi me pushimet e Kate & Williams

2 vite më parë

Këtë vit, William dhe Kate kanë zgjedhur një pushim afër shtëpisë, në mënyrë që të shmangin çdo kufizim udhëtimi.

Sipas thashethemeve, në fakt, familja mbeti në Mbretërinë e Bashkuar dhe shkoi në Ishujt Scilly.

Ishujt Scilly janë një arkipelag i vendosur 45 kilometra larg nga maja jugperëndimore të bregdetit të Anglisë.

Këto janë pra 5 ishuj të banuar në brigjet e Cornwall me vila në stilin e pastër anglez, por plazhe me rërë të bardhë dhe ujë aq të kristaltë sa duket si në Karaibe.

Këto territore madje janë shpallur “Zona e Bukurisë së Jashtëzakonshme Natyrore”, që është një vend i karakterizuar nga një mjedis i pandryshuar dhe një bukuri e jashtëzakonshme.

Anëtarët e familjes mbretërore nuk janë të vetmit të famshëm që duan të shijojnë pushimet e tyre këtu; me kalimin e viteve, Jude Law dhe Kate Winslet, Helen Mirren dhe kuzhinieri Jamie Oliver janë parë gjithashtu.

Vitin e kaluar, e gjithë familja e Kembrixhit mbërriti me helikopter privat në Tresco, i cili është i vetmi nga pesë ishujt e banuar privatisht. Besohet se këtë vit ata bënë të njëjtën zgjedhje.

Ky destinacion i veçantë gjithashtu ka një rëndësi të veçantë për Princin William, pasi ai, vëllai i tij Harry, Princi Charles dhe Princesha Diana pushuan në ishullin Tresco si familje në 1989.

Është e paqartë se sa kohë William dhe Kate, së bashku me George, Charlotte dhe Louis, do të qëndrojnë në ishull për pushime; por mendohet se familja dëshiron të shijojë sa më shumë kohë jashtë vëmendjes.

Sidoqoftë, William dhe Kate po planifikojnë një udhëtim tjetër para fundit të verës, pasi – siç e dikton tradita – e gjithë familja e Kembrixhit duhet të vizitojë Mbretëreshën Elizabeth në Kalanë Balmoral, vendbanimi i saj në Malësitë Skoceze, para se të kthehet.

Të ngjashme