Kryefjala Logo

Ju prezantojmë “dietën e dembelit”.Pa palestër dhe pa dietë fare

19 Shtator, 2021 | 4:58 pm

Nëse jeni një ndër njerëzit që nuk keni kohë për t’u marrë me palestër apo me një dietë të mirëpërcaktuar atëherë kjo është mënyra më e mirë për të rënë në peshë.

Përbërësit:

250 ml ujë

1 lugë gjelle kanellë

2 lugë gjelle mjaltë

Përgatitja:

Në një tenxhere shtoni ujin dhe lëreni të marrë valë. Ndërkohë kanellën vendoseni në një tas dhe shtojini sipër ujin e vluar. Përzieni derisa kanella të jetë tretur, më pas tasin mbulojeni dhe lëreni në një vend të freskët, shkruanShije. Mos e hidhni mjaltin kur uji të jetë i nxehtë, pasi temperatura e lartë i largon ujit të gjitha vlerat ushqyese. Në mëngjes sapo të zgjoheni me barkun bosh konsumojeni gjysmën e përzierjes. Gjysmën tjetër përdoreni para se të flini. Kjo dietë zgjat dy javë dhe efektet duken që pas 4 ditëve të para.

Të ngjashme