Kryefjala Logo

Jemi në gjysmën e parë të muajit!Zbulojmë parashikimet e Paolo Fox

15 Dhjetor, 2023 | 11:01 am

Dashi-Unë vazhdoj të besoj se kjo gjysmë e dytë e dhjetorit do të jetë vendimtare për ju. Keni shumë energji në vete dhe do të ketë lajme të mira në dashuri në vitin 2024, veçanërisht nga fundi i pranverës. Planifikoni diçka të re për të bërë brenda 6 muajve nga sot.

Demi-Kjo është një fundjavë rikuperimi ku mund të ndreqni një lot në dashuri. Ka pasur një çekuilibër mes dhënies dhe marrjes në dashuri dhe mund të ndiheni borxhli, ndoshta sepse keni dhënë shumë. Marrëdhëniet duhet të menaxhohen me shumë kujdes.

Binjakët-Përballë Marsit sjell disa diskutime në dashuri por edhe në punë. Duhet të jeni të kujdesshëm ndaj gënjeshtrave të vogla dhe ky qiell ju kujton të bëni hap pas hapi pa u nxituar.

Gaforrja-Ju jeni përballur me një situatë gjithnjë e më në zhvillim. Është një kohë premtuese dhe ka shumë projekte që do të realizohen në mënyrë të shkëlqyer vitin e ardhshëm. Ekziston një vizion i ri, më pozitiv dhe optimist për të ardhmen.

Luani-Nëse këto ditë në familjen tuaj ose në punë ka dikush që këmbëngul t’ju thotë se çfarë duhet të bëni, mund të zemëroheni shumë. Ka një tension që vazhdon që nga fillimi i nëntorit dhe lodhja e akumuluar është e madhe. Duhet të përmbaheni dhe të ecni përpara sepse përpjekjet tuaja do të japin fryte.

Virgjëresha-Nga pikëpamja e dashurisë është e rëndësishme të kesh njerëz referues. Afërdita flet për një rikuperim në dashuri, ata që janë vetëm kanë shumë nevojë për dikë dhe ata që janë në çift duan të bëjnë një udhëtim për ta ndarë me partnerin.

Peshorja-Sot ka një rënie të vogël fizike. Situata astrologjike ka qenë e vështirë muajt e fundit dhe ka ende mbeturina. Kujdes nga debatet me partnerin dhe humori negativ.

Akrepi-Nëse keni pasur probleme në të kaluarën, duhet të përpiqeni të harroni. Shpesh bie në grackën e hakmarrjes afatgjatë dhe gjendesh në një vrimë të zezë nga e cila nuk mund të shpëtosh. Viti 2024 do të jetë i rëndësishëm me Venusin aktiv duke folur për dashurinë, vazhdoni me këtë pozitivitet.

Shigjetari-Kjo është një ditë rikuperimi dhe në fund të muajit Afërdita do të nisë një tranzit të rëndësishëm në shenjë. Ju mund të rizbuloni natyrën tuaj “të egër”. Në dashuri nuk doni kufizime por edhe në punë.

Bricjapi-Ata që duan t’i përkushtohen familjes së tyre ose një pune të re, mund të kthehen në lojë. Dashuria bie në prapavijë sepse puna bëhet gjithnjë e më e rëndësishme. 2024 do të jetë i dobishëm për të dalë.

Ujori-Është e mundur të kapërceni një farë apatie që keni përjetuar së fundmi. Shumë shenja, sidomos ato tokësore, mendojnë se është e rëndësishme të kesh siguri, kështu mendojnë edhe Ujori por pas pak duan të bëjnë diçka ndryshe. Jupiteri nuk është me të vërtetë një mik sjell disa probleme parash.

Peshqit-Venusi premton dashuri dhe në dy muajt e fundit keni përjetuar ditë vërtet stresuese por ky qiell dhjetori sjell kënaqësi në punë. Pamjet e para të fatit në vitin 2024 do të jenë të rëndësishme për ata që duan të kthehen në lojë dhe për çiftet që janë gati të bëjnë zgjedhje të mëdha.

Të ngjashme