Kryefjala Logo

Ja cilat janë parashikimet e astrologut të famshëm për dashurinë, fatin, punën, shëndetin.

7 Shtator, 2023 | 10:19 am

Dashi-Ju jeni duke përjetuar një periudhë në të cilën momentet e lumturisë së madhe alternohen me momente stresi dhe tensioni. Kjo ditë do të sjellë mundësi përsa i përket punës, por do të ketë edhe momente boshllëku dhe mërzie. Kundërshtimi i Marsit është një paralajmërim i veçantë për ata që shpesh bëjnë lëvizje të rrezikshme në punë. Nuk është koha për të marrë rreziqe të panevojshme. Shpesh do të dëshironi më shumë njohje të cilësive tuaja të mira. Disa marrëdhënie romantike mund të bëhen edhe më të ndërlikuara se sa janë tani dhe të kthehen në një enigmë komplekse dhe shumë të vështirë për t’u zgjidhur.

Demi-Nga mesi i muajit do të vijnë lajme të rëndësishme dhe do të zgjidhen situatat e ngecura prej disa kohësh. Ata që presin lajme për praktikat e trashëgimisë apo kthimit do të përfitojnë. Shumë do të duhet të përballen me vendime të rëndësishme që kërkojnë guxim të madh. Një fazë vërtet e vështirë jetësore vazhdon, ku dëshironi të ndryshoni gjithçka dhe të filloni diçka të re dhe emocionuese. Beqarët do ndihen plot energji falë edhe ndikimit të favorshëm të yjeve. Ky vitalitet do të jetë ngjitës dhe do të kaloni një ditë të shkëlqyer dhe të përbashkët nga të gjitha këndvështrimet. Për çiftet premton një mbrëmje shumë interesante.

Binjakët-Hëna me aspekt të mirë në Venus do t’ju bashkohet në një mënyrë të madhe sot, duke krijuar një situatë shumë interesante dhe emocionuese. Kjo është gjithashtu një mundësi për të çliruar veten emocionalisht dhe për të pasur një aventurë të madhe pa u bërë shumë paranojak. E shtuna dhe e diela do jenë shumë të ngarkuara nga pikëpamja sociale. Do të ndiheni gati për të zbuluar bukurinë e marrëdhënieve dhe për të krijuar momente të paharrueshme së bashku. Nëse jeni beqarë, kjo ditë premton të jetë tepër pozitive. Dëshira juaj për dashuri do të jetë në kulmin e saj.

Gaforrja -Gjysma e dytë e javës do t’ju ndihmojë të arrini objektivat e punës që nuk mund të arriheshin në gjysmën e parë. Në veçanti, një projekt që kishte një fillim të vështirë tani do të shfaqet me siguri dhe do t’ju japë një ndjenjë të arritjes. Sipas horoskopit të sotëm, shumë gjëra të reja ju presin në ditët në vijim. Është gjithashtu e vërtetë që do të ndiheni pak nën presion, sepse çdo ditë do t’ju duhet të tregoni talentin tuaj dhe t’i dëshmoni dikujt vlerën tuaj. Do të jeni të zhytur në një atmosferë energjie pozitive dhe kjo do t’ju shtyjë të investoni më shumë në marrëdhënien tuaj me partnerin, e cila do të bëhet gjithnjë e më intime dhe plotësuese. Nëse keni qenë vetëm për një kohë të gjatë (jo me zgjedhje, sigurisht), qielli do t’ju mbrojë këtë të enjte dhe do të lejojë që imagjinata juaj të lulëzojë përsëri.

Luani-Në ditët në vijim është më mirë të tregoheni të kujdesshëm ose diplomatik dhe të mos veproni sipas instinktit. Ju mund të jeni të prirur të flisni shpesh, edhe kur nuk është nevoja, dhe ky qëndrim mund të acarojë dikë. Është mirë të kesh vetëbesim, por nëse e tepron, rrezikon të futesh në konflikte me të tjerët. Jupiteri në opozitë ju inkurajon të mos e teproni dhe të përdorni burimet tuaja me masë. Beqarët do jenë të etur për të kapërcyer zhgënjimet e vogla gjatë kësaj kohe. Yjet do të ofrojnë mundësi emocionuese. Nëse jeni të interesuar për dikë, mos hezitoni të hidhni hapin e parë.

Virgjëresha-Nuk jeni më të prirur të bëni të njëjtat gjëra pa pushim. Prandaj, tani përpiquni të shkarkoheni nga detyra të tjera të rënda, të cilat janë vetëm një sherr për ju. Është gjithashtu e vërtetë që përgjegjësitë që keni marrë ju pengojnë të hiqni lehtësisht barrën që ju rëndojnë për arsye profesionale dhe praktike. Ju ndoshta jeni mjaft të lodhur dhe të rraskapitur sot. Ka shumë pakënaqësi në ajër dhe ju duhet të kuptoni pse. Beqarët mund të kthejnë kokën pas ngjarjeve të së kaluarës, por mbani mend potencialin tuaj dhe fokusohuni në mundësitë që ju paraqesin. Nëse jeni çift forconi lidhjen dhe mos shikoni jashtë.

Peshorja-Astrologjia premton një ditë të mrekullueshme, të mbështetur nga yje të favorshëm, të gatshëm për të shkëlqyer në qiell. Ajo që do ta karakterizojë këtë ditë do të jetë vetëdija se të gjitha vështirësitë mund të shndërrohen në sukses, edhe pse jo menjëherë. Nëse ka tensione mes jush dhe një ish-dashnori, përpiquni t’i zgjidhni menjëherë pa inat të panevojshëm dhe pa i zgjatur debatet. Në fushën sentimentale mund të hasni në situata që në fillim do t’ju duken të çuditshme. Jini të hapur ndaj përvojave të pazakonta.

Akrepi-Duajeni jetën e mirë plot risi dhe të rrethuar nga dashuria. Megjithatë, ju jeni gjithashtu një shenjë e sunduar nga Marsi, ndaj ju pëlqen të luftoni dhe luftoni. Shpesh përplaseni me të tjerët për të fituar një avantazh, edhe nëse nuk dëshironi. Kjo ndodh jo vetëm në punë, por edhe në jetën e përditshme. Në ditët në vijim kjo mund të çojë në diskutime dhe keqkuptime në familje dhe në punë. Sipas horoskopit, e shtuna dhe e diela do të jenë ditët më emocionuese dhe interesante. Për sa i përket punës, nuk do jeni shumë kreativë dhe kur të lindin iniciativa mund të jeni pak konfuz se si t’i zbatoni ato. Por mos u dekurajoni dhe kini besim në aftësitë tuaja.

Shigjetari-Kundërshtimi Merkur-Hënë nuk është një shenjë e mirë, sidomos kur bëhet fjalë për çështjet e brendshme. Shpenzimet mund të rriten ose mund të ndodhin situata të paparashikuara. Nuk mund të anashkalohen mosmarrëveshjet financiare që duhet të zgjidhen. Në këtë periudhë të vitit nuk është e lehtë të lini mënjanë mërzinë dhe letargjinë dhe të gjeni shpirtin e duhur për të përballuar sfidat e përditshme. Ndërkohë, fati sentimental do të sjellë buzëqeshje në fytyrat e shumë njerëzve. Nëse jeni beqarë, mund të takoni dikë interesant.

Bricjapi-Jupiteri dhe Saturni janë në anën tuaj dhe do t’ju mbrojnë nga polemikat dhe grackat e jetës së përditshme. Ju keni shumë projekte dhe punë përpara, kështu që nuk mund të humbni kohë në diskutime të kota me njerëz që përpiqen të qetësojnë ambiciet tuaja. Në fundjavë, përpiquni të lini mënjanë të gjitha çështjet që lidhen me punën dhe përqendrohuni vetëm te familja dhe të dashurit tuaj. Do t’ju duhet të rikuperoni energjinë tuaj dhe të relaksoheni pak. Në dashuri, harmonia mes Neptunit dhe Uranit, në aspektin e shkëlqyer për Plutonin tuaj, premton momente të veçanta si për çiftet ashtu edhe për beqarët. Ata që janë në një lidhje afatgjatë do të jenë në gjendje të bëjnë plane jetësore kuptimplote për të ardhmen.

Ujori-Venusi në opozitë krijon shumë dyshime dhe konfuzion, veçanërisht në nivelin emocional. Beqarët duan të angazhohen pak dhe mbi të gjitha preferojnë të kenë një lidhje part-time, sidomos pa kufizime. Miqësia është më e rëndësishme për ju se çdo gjë tjetër dhe është një simbol i arratisjes dhe lirisë. Megjithatë, është gjithashtu e vërtetë që disa nga miqtë tuaj ose miqtë e vetëquajtur kohët e fundit kanë qenë një zhgënjim i madh për ju dhe nuk kanë qenë besnikë. Për shkak të kësaj, kohët e fundit keni krijuar një dashuri për pavarësinë.

Peshqit-Një projekt që keni arkivuar tani do të tërheqë sërish interesin tuaj. Do të ndiheni më të vendosur dhe më të vendosur për të hequr pluhurin nga ambiciet e vjetra të fjetura dhe për të ndjekur atë që besoni. Sipas horoskopit të ditës së sotme, me Diellin dhe Mërkurin në kundërvënie, nuk do të jetë e lehtë të merreni vesh me të gjithë. Konfliktet dhe tensionet në familje mund të jenë të pashmangshme në ditët në vijim. Në dashuri do ketë romancë dhe pasion. Nëse tashmë jeni çift, mund ta forconi lidhjen duke krijuar momente intimiteti që do ta bëjnë marrëdhënien edhe më të fortë.

Të ngjashme