Kryefjala Logo

Horoskopi Kinez i Vitit të Ri Hënor të çdo Shenjë të horoskopit për 2023-shin

11 muaj më parë

Sipas astrologjisë dhe kulturës kineze, lepuri është një simbol i fuqishëm i jetëgjatësisë, pozitivitetit dhe vullnetit të mirë, kështu që prisni disa gjëra mjaft të mira këtë vit.

Sigurisht, ne do t’ju tregojmë saktësisht se si Viti i Lepurit do të ndikojë në jetën tuaj sipas shenjës suaj të horoskopit , por së pari, për vetë vitin 2023:

Dashi-Nëse jeni të shqetësuar për të ardhmen dhe kërkoni mundësi të reja, ndoshta edhe një punë të re, Viti i Lepurit do t’ju sjellë shumë mundësi gjatë gjithë vitit.
Duhet të jeni të shpejtë dhe t’i kapni ato! Sidomos mundësitë për të shkuar jashtë shtetit.

Demi-Bëni kujdes me kë bëheni miq këtë vit.
Disa prej jush e kanë zakon të keq të mendojnë se kolegët janë miqtë tuaj.
Dhe përfundoni në depresion kur kuptoni se ata po konkurrojnë me ju dhe po tregoheshin vetëm të sjellshëm.
Jini të zgjuar dhe Viti i Lepurit do të jetë një pikë kthese për ju.

Binjakët-Nëse jeni në një lidhje në distancë, Viti i Lepurit do t’ju sjellë një mundësi të papritur për t’u pajtuar ose takuar partnerin ose të dashurin tuaj.
Vetëm kini kujdes kujt i jepni para këtë vit. Ju keni një mundësi të lartë për t’u mashtruar.

Gaforrja-Viti i Lepurit do të jetë një vit paqësor për ju, Gaforre.
Disa prej jush hapën rrugën për këtë duke ndërprerë lidhjet me njerëz toksikë vitin e kaluar.
Por për të tjerët, energjitë toksike do t’ju lënë të qetë këtë vit.
Mos kërkoni telashe nëse telashet nuk ju kërkojnë.

Luani-Nëse keni ndonjë lidhje me një shenjë të Gaforres ose shumë vendosje të Gaforres në grafikun tuaj të lindjes,
Viti 2023, viti i lepurit, do të jetë një vit i qetë për ju. Jo çdo ditë, por në pjesën më të madhe.
Ky vit është gjithashtu i mirë për të filluar projekte të reja ose për të shfrytëzuar një shans për veten tuaj dhe për të shkuar pas asaj ëndrre të pakapshme.

Virgjëresha-Viti i Lepurit do të jetë stresues për ju në arenën e çështjeve familjare.
Ju mund t’ju duhet të bëni gjithçka për t’i mbajtur anëtarët toksikë të familjes nën kontroll.
Megjithatë, martesa është në kartat e disa prej jush. Sidomos nëse tashmë jeni me një person me të njëjtin mendim që sjell paqe në jetën tuaj.

Peshorja-Nëse keni ndonjë lidhje me një Luan ose Luani është në grafikun tuaj të lindjes, shikoni leximin e Luanit.
2023 nuk do të jetë një vit me shumë ngjarje për ju.
Po, do të keni mbrëmje me miqtë dhe angazhime pune, por asgjë e madhe nuk do të ndodhë këtë vit. Shijoni paqen sepse ritmi do të rritet me shpejtësi për ju pas dy vjetësh.

Akrepi-Viti i Lepurit do të jetë një vit “inteligjent” për ju.
Mendjet e shpejta dhe lëvizjet e zgjuara janë në letra. Do të befasoni veten me atë që bëni këtë vit dhe planet tuaja. Veproni me shpejtësi dhe jini të qetë!

Shigjetari-Fillimi i vitit do të jetë shumë stresues për ju.
Por jini të durueshëm dhe mbajuni fort. Gjërat do të përmirësohen në mënyrë dramatike deri në fund të vitit dhe ju do të lulëzoni nëse keni zgjuarsi për ju.

Bricjap-Duhet të merrni një vendim shumë të rëndësishëm tani për tani.
Ju e dini se për çfarë bëhet fjalë. Mos u ulni mbi të. Nëse prisni shumë, vendimi do t’ju hiqet nga duart. Dhe rezultati do të jetë shkatërrues.
Pjesa tjetër e vitit dhe si do të shkojë për ju do të varet nga ky vendim ose nga pasojat e mosveprimit tuaj.

Ujori-Largohuni nga ai . Seriozisht!(Ky mesazh është vetëm për disa prej jush.)
Ju jeni zotëruesi i fatit tuaj këtë vit, ndaj synoni të merrni vendime të mira. Çdo gjë do të shkojë mirë nëse e bëni këtë.

Peshqit-2023 do të jetë viti i dashurisë për ju.
Gëzohuni nëse jeni beqar! Plus, martesa është në kartat nëse jeni kaq të prirur.
Viti i Lepurit po ju bekon si askush tjetër. Çfarë fati i madh!

Të ngjashme