Kryefjala Logo

Horoskopi i së premtes me Paolo Fox më në fund është këtu!

14 Qershor, 2024 | 9:49 am

Dashi-Këtë fundjavë mund të mbështeteni në mundësi të shkëlqyera, veçanërisht ata që janë duke punuar në një projekt ose kanë një ide të shkëlqyer për të kultivuar nga tani deri në muajt e ardhshëm; do të kapeni nga një formë e çuditshme “tërbimi krijues” që do t’ju lejojë të veproni dhe të reagoni, madje duke bërë shkurtime të qarta për t’u çliruar nga situata që nuk ju tërheqin më ose që nuk mund t’i duroni më. Ditë të veçanta në dashuri, çiftet e forta janë të preferuarat, por kini kujdes për Hënën e kundërt në fundjavë e cila “dhuron” të shtunave dhe të dielave kritike.

Demi-Po ktheheni nga një periudhë përplasjesh, qofshin ato të vogla apo të mëdha, varet nga situatat e ndryshme personale! Për një kohë të gjatë ju është dashur të duroni me një person arrogant që nuk ju ka lënë hapësirë, tani e keni kuptuar që keni nevojë për stimuj të rinj dhe se do të bënit mirë të hiqni qafe sa më shumë pengesa. Hëna e favorshme ju mban larg polemikave, gjë e cila është një gjë e mirë duke marrë parasysh se sa shumë ju është dashur të përballeni në periudhën e fundit: nga java e ardhshme Afërdita do të jetë sërish aktive dhe do t’ju bëjë të ndiheni më mirë!

Binjakët-Nje problem fizik apo familjar ju mban ne ankth prej disa ditesh (edhe nje jave), perpiquni te kuptoni si ta zgjidhni njehere e mire sepse nuk mund te vazhdoni keshtu! Kjo ditë, për fat të keq, lë pak për të dëshiruar, por është e meta e vetme në një periudhë shumë të vlefshme nga parajsa që do t’ju ndihmojë shumë. Disa njerëz mendojnë se kanë punuar shumë, por kanë mbledhur pak, do të ishte mirë të flisnit me një menaxher për të kuptuar se si është situata. Kushdo që ka një projekt nuk duhet të heqë dorë nga ai, Jupiteri do të jetë i favorshëm për ta mbështetur atë. E diela do jetë një ditë e veçantë për sqarimet e dashurisë.

Gaforrja-Nga data 17 qershor, Venusi do të hyjë më në fund në këtë shenjë, duke zgjuar intuitën dhe ndjenjën se ju (dhe askush tjetër) jeni zotëruesit e jetës suaj. Ndjenjat dhe dëshira për të takuar njerëz të rinj gjithashtu bëhen sërish aktive, si dhe vendosmëria për të dalë nga një krizë; e vetmja gjë për të mos bërë është të mendoni për të kaluarën dhe ta lini veten të pushtoni nga kujtimet e pakëndshme, në atë rast rrezikoni të zhyteni në një vorbull “të rrezikshme”! Takimet e reja janë intriguese, por, në përgjithësi, kjo është koha e duhur për të pohuar veten në çdo aspekt!

Luani-Jeni të lodhur nga pasiguritë dhe duke jetuar në harresë, është koha t’u jepni fund çështjeve në pritje ose “në rrezik” (sidomos ato sentimentale); po ktheheni nga një maj tepër shpërqendrues dhe kjo të qenit “në mëshirën e ngjarjeve” ju bezdis, muaji qershor më në fund do të japë ndjesi të veçanta dhe korriku do të jetë edhe më i mirë falë Venusit në shenjën tuaj. Hyni në një fundjavë të favorshme për të planifikuar një të ardhme të suksesshme dhe për të takuar njerëz të rinj për të bërë, këshilla të vlefshme veçanërisht për beqarët…

Virgjëresha-Më e keqja ka kaluar si dhe tensionet e mëdha të fillim qershorit, keni arritur të ruani familjen pavarësisht nervozizmit dhe stuhive të shkaktuara nga puna. Tani dëshironi të kombinoni çdo zgjedhje profesionale me shëndetin dhe ekuilibrin e familjes tuaj, nuk ka prioritete të tjera për ju! E diela e datës 16 do të jetë një ditë e veçantë për ndjenjat, nga data 17 e tutje (me një Venus të favorshëm) mund të kapërceni edhe ndonjë ankth që ju mban nën kontroll për një kohë të gjatë.

Peshorja-Hëna dhe Jupiteri janë në aspekt të mirë dhe flasin për një fundjavë interesante për takime: për një kohë të gjatë keni qenë i lidhur (ose i bllokuar) me një marrëdhënie të vështirë për t’u menaxhuar, tani dëshironi të gjeni pavarësinë dhe mbi të gjitha entuziazmin e dashurisë. çlirojeni veten nga një barrë dhe rrethohuni me njerëz argëtues. Mos harroni, padyshim, se keni përgjegjësi të ndryshme dhe ato nuk mund të anulohen brenda natës… ndaj silluni si njerëz të pjekur dhe të matur! Për më tepër, në 48 orët e ardhshme mund të hapet një parantezë shumë pasionante…

Akrepi-Përgjigjet që kërkoni do të mbërrijnë duke filluar nga java e ardhshme, veçanërisht të martën më 18 qershor! Ata që kanë punuar shumë në muajin maj do të fillojnë të korrin disa fryte dhe në rastin më të mirë do të arrijnë edhe një synim të bukur personal dhe material. Ky është gjithashtu momenti në të cilin gjen kënaqësinë të jesh me një person referues, veçanërisht me një partner me të cilin marrëdhënia po bëhej shumë e sheshtë. Kthimet e flakëve ose të dhëna të reja të fatit po vijnë!

Shigjetari-Kushdo që ka marrë një tradhti (qoftë sentimentale ose nga një mik apo familjar) nuk e ka pranuar ende dhe ndihet keq; menduat se kishit një person të caktuar në anën tuaj dhe në vend të kësaj, falë disa të dhënave të pagabueshme, zbuluat se nuk ishte kështu… Përpiquni të shikoni diku tjetër, ndoshta një projekt që ju stimulon dhe do t’ju mbajë të zënë midis tani dhe muajt e ardhshëm! Afërdita përballë ju fton, ndër të tjera, të ruani siguritë që keni (edhe në dashuri) dhe të mos vidhosni gjithçka vetëm për shkak të këtij nervozizmi të përkohshëm.

Bricjapi-Ju keni yje fitues, por midis të shtunës dhe të dielës mund të ndiheni veçanërisht nën presion, kjo për shkak se jeni duke pritur për një përgjigje që vjen ngadalë; në çdo rast mos u shqetësoni, rezultati do të jetë pozitiv dhe së shpejti do të ndiheni më mirë! Nuk do të mungojë konsensusi, njohja dhe madje pak më shumë solidariteti nga dikush, një faktor që do t’ju duhej duke pasur parasysh se sa shumë ju është dashur të punoni për t’u rikuperuar nga një situatë jo e shkaktuar nga ju. Në dashuri, nëse diçka nuk shkon, është më mirë të flisni menjëherë, arti i dytë i qershorit nuk do t’ju lejojë të bëni hapa mbrapa!

Ujori-Jupiteri ju ndihmon të gjeni stabilitetin emocional, të rizbuloni se kush jeni dhe çfarë dëshironi, të rikuperoni nga një periudhë e komplikuar ose shumë e mërzitshme; ky planet, në fakt, zgjon krijimtarinë dhe gjithashtu ju çon drejt një projekti që ndoshta nuk ju ka interesuar as në fillim… Mbroni ndjenjat tuaja, veçanërisht nëse jeni duke përjetuar një histori dashurie disi të trazuar, hëna do t’ju japë nje dore! Për më tepër, mbani një sy në formën tuaj fizike dhe dëgjoni sinjalet e trupit tuaj për të rregulluar disa sëmundje të vogla por të bezdisshme!

Peshqit-Tronditje sentimentale gjatë rrugës, çiftet më të qëndrueshme nuk kanë shumë frikë, por momentet e ndërlikuara dhe të tensionuara nuk mund të përjashtohen; nese krijohet edhe pak konfuzion, mos e detyro doren, lere dhe ki durim disa dite, do te jete vetem nje periudhe kalimtare e cila do te kaloje vete ashtu si ka ardhur! Mos merrni vendime të nxituara ose përfundimtare, shtyjini vendimet “në ose jashtë” për javët e ardhshme. Nga e hëna do të jetë patjetër më mirë!

Të ngjashme