Kryefjala Logo

Horoskopi i Paolo Fox sot e dielë 17 dhjetor: Parashikimet shenjë për shenjë

17 Dhjetor, 2023 | 10:57 am

Dashi-Bëhuni gati për takime dhe sfida të reja veçanërisht në lidhje me jetën tuaj të dashurisë. Në vendin e punës është kënaqësi të shtyni kufijtë tuaj dhe gjithmonë të provoni veten, por kjo nuk duhet të jetë obsesioni juaj. Është e diel, trajtojini vetes një ditë relaksi të shëndetshëm.

Demi-Dëgjoni atë që ju thotë zemra dhe jini gati për të filluar një marrëdhënie të re. Kjo mund të jetë gjithashtu koha e duhur për t’u rilidhur me një person: mos kini frikë t’i tregoni se si ndiheni. Nëse keni pasur ditë stresuese nga këndvështrimi i punës, është koha për të fikur dhe për të kaluar pak kohë me familjen tuaj.

Binjakët-Duhet të jeni të kujdesshëm me marrëdhëniet tuaja: zgjidhni me kujdes kujt mund t’i besoni dhe kujt jo. Gjithashtu përpiquni të kujdeseni më mirë për veten, kënaquni me më shumë relaksim dhe argëtim si dhe disa përqafime. Dhe shmangni neglizhimin e formës tuaj fizike, përndryshe do t’ju duhet të përballeni edhe me ndalesa ose ngjarje të papritura që vërtet nuk mund (as nuk dëshironi) t’i përballoni në këtë pjesë të fundit të vitit.

Gaforrja- Ndoshta ndiheni pak të pasigurt, por kurrë nuk duhet të dyshoni në aftësitë tuaja, veçanërisht kur bëhet fjalë për dashurinë. Shmangni mbylljen e një historie që ju intereson për shkak të disa pasigurive dhe mendoni përpara se të merrni vendime të rëndësishme. Nëse puna ju ka stresuar, është koha për të shkuar me pushime për pak kohë, ndoshta në shoqërinë e miqve apo familjes.

Luani-Projekte të reja dhe dashuri të reja: e gjithë kjo mund t’ju shkaktojë alarm, por mos u dëshpëroni. Gjërat e reja nuk mund t’ju bëjnë gjë tjetër veçse të mira. Surprizat mund të jenë afër, por ato do t’ju pëlqejnë edhe kur bëhet fjalë për punën. Nesër merrni pak kohë dhe trajtojini vetes një ditë relaksi absolut.

Virgjëresha- Shmangni përplasjet në familje dhe dashuri dhe në përgjithësi diskutimet me ata që ju interesojnë që mund t’ju shkaktojnë pak siklet. Ka edhe nga ata që, megjithatë, në këtë periudhë ndiejnë një sëmundje të brendshme që rrjedh nga problemet praktike ose ndoshta nga një projekt që po lufton për t’u nisur. Nervozizmi nuk duhet të shfryhet nga dashuria, përveç nëse keni një partner shumë mirëkuptues, i cili mund t’ju ndihmojë të kuptoni se si të lëvizni.

Peshorja-Ndiheni në ankth, por ajo që duhet të bëni është të qëndroni të qetë, të ndaleni për një moment dhe të reflektoni për atë që keni parë duke ndodhur. Besoni njerëzve që kujdesen për ju dhe ata do të jenë aleatët tuaj më të mirë. Megjithatë, në punë ndiheni të kënaqur dhe kjo mund të jetë vetëm një kënaqësi. Megjithatë, kushtojini vëmendje gjendjes tuaj fizike, pak lëvizje të shëndetshme edhe të dielën do t’ju sjellë dobi.

Akrepi-Lërini problemet e së shkuarës pas dhe shikoni përpara në mënyrë që të shmangni helmimin e mëlçisë. Kanalizoni energjitë tuaja në diçka pozitive, veçanërisht në dashuri dhe përgatituni të shfrytëzoni sa më shumë mundësi. Kjo vlen edhe për punën: nuk ndiheni të kënaqur, por gjithmonë shikoni përreth.

Shigjetari-Përfitoni nga fundjava për të rikuperuar pak energji dhe për të rimbushur bateritë tuaja pas një periudhe vërtet intensive si nga pikëpamja emocionale ashtu edhe nga ajo punë. Mundohuni të largoheni nga gjithçka për pak, ndoshta duke bërë një udhëtim jashtë qytetit, kjo do të përfitojë mirëqenien tuaj.

Bricjapi-Ju preferoni të veproni vetëm dhe kjo do t’ju shkaktojë disa dhimbje koke që me kënaqësi do t’i bënit pa. Gjithashtu mësoni të delegoni ose të merrni ndihmë që nuk është kurrë një shenjë dobësie ose humbjeje. Megjithatë, nëse vazhdoni me qëndrimin tuaj si në dashuri ashtu edhe në punë, mund të hasni disa probleme.

Ujori-Thjesht mbylleni veten në shtëpi. Nesër kushtojuni jetës shoqërore që së fundmi shpesh e keni lënë mënjanë për punë. Asnjëherë nuk e dini se kë mund të takoni kur dilni, veçanërisht nëse jeni beqarë dhe kërkoni një shpirt binjak. Në punë, megjithatë, mendoni përpara se të hidheni në një projekt të rëndësishëm.

Peshqit-Ju keni nevojë për dashuri dhe kjo mund t’ju bëjë të bëni zgjedhje për të cilat mund të pendoheni. Nëse keni nevojë për këshilla ose vëmendje, strehohuni në krahët e atyre që ju duan, edhe nëse mbani në mend se kjo siklet është vetëm e përkohshme. Ndoshta shkoni në një piknik të këndshëm për të pastruar kokën.

Të ngjashme