Kryefjala Logo

Horoskopi i Paolo Fox sot 19 tetor 2023, parashikimet shenjë për shenjë

19 Tetor, 2023 | 10:17 am

Dashi-po vjen një periudhë më e mirë se në të kaluarën edhe nëse jo të gjitha problemet do të zgjidhen papritur. Ju ktheheni të ndiheni më të lirë dhe të keni më shumë dëshirë për të bërë. Në dashuri ka disa dyshime, keni frikë se mos mbeteni me duar të lidhura.

Demi-Puna duket se po ecën shumë më mirë në këtë periudhë dhe edhe nëse një projekt duket se nuk funksionon, zgjidhja do të gjendet në fund të muajit. Në dashuri, flakët e vjetra kthehen. Është gjithashtu një kohë rikuperimi për ndjenjat.

Binjakët-Kushtojini vëmendje kësaj dite e cila premton të jetë veçanërisht e lodhshme. Vijnë bezdi sezonale por edhe pak humor i keq që ju bën të humbni vetëbesimin. Sot përpiquni të bëni vetëm gjërat thelbësore dhe në dashuri keni nevojë për më shumë qartësi me partnerin dhe veten tuaj.

Gaforrja-Mbërrin një tranzit i bukur i Venusit që lidhet me atë të Marsit, Jupiterit dhe Saturnit. Është një periudhë e shkëlqyer edhe pse shumë e lodhshme nga pikëpamja e punës dhe mund të ketë zili edhe nga kolegët.

Luani-yjet e kësaj gjysme të dytë të javës janë dukshëm më të mirë edhe nëse në nivel pune kjo mbetet një periudhë e trazuar. Ka nga ata që kanë braktisur një rrugë dhe nga ata që kanë debatuar me kolegët. Në dashuri ju duhet durim.

Virgjëresha-Bëni kujdes sepse sot mund të keni probleme të ndryshme dhe gjithashtu të ndiheni veçanërisht të lodhur. Hëna është disonante dhe sjell siklet. Gjithashtu kushtojini vëmendje mosmarrëveshjeve familjare. Në dashuri do të duhet të pranoni kompromise.

Peshorja-Kjo është një periudhë ndryshimesh pozitive. Mundësi të reja pune po vijnë që do t’ju bëjnë të bëni një hap në cilësi. Ka disa mendime shtesë për shkak të shumë përgjegjësive, por do të jeni në gjendje të menaxhoni gjithçka. Në dashuri, kërkoni njerëz më të kuptueshëm dhe të pranishëm.

Akrepi-Kjo është një periudhë risive të mëdha që nuk janë gjithmonë të lehta për t’u menaxhuar. Jeni të apasionuar pas gjërave të reja, por ato gjithashtu ju frikësojnë dhe pikërisht kjo frikë mund t’ju bllokojë. Megjithatë, përpiquni të shkoni më tej dhe të bëni atë hap që do t’ju çojë larg.

Shigjetari-Në dashuri po vini gjithçka në pikëpyetje për shkak të disa mosmarrëveshjeve me partnerin tuaj të zakonshëm. Në fund të fundit, për ju aspekti më i rëndësishëm i dashurisë është faza e pushtimit, pas kësaj entuziazmi juaj ka tendencë të zbehet. Këto ditë tregohuni të kujdesshëm për marrëdhëniet tuaja me të tjerët. E shtuna dhe e diela do të jenë ditë më të mira.

Bricjapi-Kjo është një periudhë shumë interesante sidomos për zgjedhjet në lidhje me punën, shtëpinë dhe dashurinë. Nga natyra jeni shumë i ngadalshëm në marrjen e vendimeve, por vetëm sepse doni të shmangni rreziqet. Çiftet e reja mund të mendojnë për të jetuar së bashku, por edhe beqarët do të çlirohen nga shumë mosbesim.

Ujori-Përpiquni t’i mbani nën kontroll shpenzimet tuaja sot. Në punë po vijnë mundësi të reja që janë më të qëndrueshme se në të kaluarën, edhe nëse do të ketë vështirësi fillestare. Në dashuri, Venusi nuk është më kundër jush, por dëshira juaj për liri do të pushtojë.

Peshqit-Po vjen një kohë e përgjigjeve të shkëlqyera ndaj bëhuni gati për lajme të mëdha në vendin e punës. Gjithçka ka ndodhur në dy vitet e fundit por tani është koha për kënaqësi dhe një rinovim të përgjithshëm të jetës suaj. Në dashuri, Venusi përballë sjell disa dyshime.

Të ngjashme