Kryefjala Logo

Horoskopi i Paolo Fox sot 18 Nëntor 2023: Parashikimet shenjë pas shenjë

18 Nëntor, 2023 | 10:26 am

Dashi-Ky qiell përfshin një lloj reflektimi dhe tensioni që do të zhduket nesër, ndaj mos u lodhni shumë. Ata që punojnë me trupin e tyre nga sot në nesër do të jenë më të lodhur. Dashuria ka nevojë për më shumë kohë për t’u përjetuar në një mënyrë interesante. Ndoshta ka pasur disa shpërqendrime shumë këto ditët e fundit.

Demi-Kjo ditë mundëson rikuperim edhe në nivel sentimental. Tetori ishte i vështirë për marrëdhëniet, por deri nesër do të duhet të kuptojmë se çfarë është e gabuar për të ecur përpara. Puna mbështetet nga Jupiteri në shenjë.

Binjakët-Kjo e shtunë do t’ju lejojë të përgatiteni për një të diel interesante e cila do të jetë e dobishme edhe për dashurinë. Nëse një histori është në krizë, do të na duhet të kuptojmë nëse ia vlen të vazhdojmë. Ky qiell është i vlefshëm për të çliruar mendjen.

Gaforrja-Kjo fundjavë ka një fillim të çuditshëm. Sot ka një hënë të pafavorshme dhe një Venus të tensionuar, pastaj një pasdite më të mirë dhe një të diel interesante. Mos e prish një histori vetëm sepse ndihesh xheloz. Në dhjetor situata sentimentale do të përmirësohet. Ky qiell i ndihmon studentët dhe ata që duan të realizojnë projekte pune.

Luani-Ky është një horoskop i rëndësishëm që sjell sukses të madh personal, kështu që nëse po përballeni me një sfidë, mund të hiqni disa guralecë nga këpuca juaj. Situata e dashurisë është gjithashtu e mirë.

Virgjëresha-Këto ditë duhet ta trajtoni veten me pak relaksim. Të ndalosh herë pas here është e rëndësishme. Tani kemi Merkurin disonant që çon në reflektime sipërfaqësore për çështjet e përditshme. Mundohuni të rikuperoni pak qetësi në dashuri.

Peshorja-Kjo është një ditë e lodhshme, kështu që kini parasysh çështjet e parave dhe mosmarrëveshjet me disa ish. Nesër do të jetë më mirë por në përgjithësi Nëntori ofron një rikuperim në krahasim me muajt e kaluar. Ju jeni në formë më të mirë tani dhe keni kapërcyer një moment të madh vështirësie. Afërdita në shenjë sjell hijeshi.

Akrepi-Jeni pak i lodhur këto ditë dhe mund të përdorni një ndihmë të vogël për të bërë gjithçka që dëshironi. Por Saturni në aspektin e shkëlqyer garanton sukses. Një miqësi mund të bëhet diçka më shumë.

Shigjetari-Ndiheni pak konfuz sot si në punë ashtu edhe në dashuri. Kjo, megjithatë, mbetet një periudhë intriguese dhe gjithashtu shumë stimuluese falë Mërkurit në shenjën tuaj. Në dashuri ju rikuperoni një ndjenjë por vetëm nëse jeni të bindur se partneri juaj është personi i duhur për ju.

Bricjapi-Një fundjavë e rëndësishme po vjen me hënën duke prekur shenjën. Në dashuri, me Venusin përballë do shfaqen probleme dhe keqkuptime. Në fund të vitit do të keni një mundësi të mrekullueshme pune.

Ujori-Këto janë ditë të bukura për të filluar të mendoni për projektet e ardhshme. Lajmet vijnë dhe gjërat më në fund fillojnë të ecin në drejtimin e duhur. Në dashuri, kthehuni tek përjetimi i emocioneve të bukura.

Peshqit-Largoni çdo formë melankolie sepse qielli është i rëndësishëm dhe jep shumë, sidomos nga pikëpamja e punës. Ndjenjat shpërblehen dhe mund të tregoni vlerën tuaj në punë. 2024 do të fillojë me Jupiterin dhe Saturnin të favorshëm.

Të ngjashme