Kryefjala Logo

Horoskopi i Paolo Fox me 23 dhjetor 2023

2 muaj më parë

Dashi-Pasioni rikthehet gjatë këtyre ditëve festive. Edhe marrëdhënia me partnerin, veçanërisht nëse është ende e qëndrueshme, mund të çimentohet më tej falë ndarjes së këtyre momenteve të gëzimit. Në punë mund t’ju duhet të kërkoni ndihmë nga dikush që di më shumë se ju. Ky është një akt përulësie që do t’ju ndihmojë të përparoni dhe sigurisht nuk përfaqëson një akt nënshtrimi. Do t’ju duhet gjithashtu një shëtitje e këndshme në ajër të hapur ose pak meditim për të gjetur harmoninë e brendshme.

Demi-Është e rëndësishme t’i kushtoni më shumë vëmendje komunikimit me partnerin, veçanërisht nëse kohët e fundit ka pasur keqkuptime. Nuk është koha për të ikur nga përgjegjësitë tuaja. Tani ka ardhur koha të thuash në fytyrë gjithçka që mendon, pa u fshehur. Beqarëve do iu hapen mundësi të reja për të takuar persona intrigues. Mundohuni të kujdeseni dhe të menaxhoni mirë burimet tuaja ekonomike. Kohët e fundit keni shpenzuar shumë edhe për blerjen e objekteve të padobishme.

Binjakët-Jeni mjaft energjikë dhe entuziast. Ky vitalitet i juaji i ri do të jetë ngjitës edhe për njerëzit përreth jush. Përfitoni nga ky moment pozitiv për të ndarë momente të veçanta me njerëzit që doni. Do të jeni gjithashtu shumë kreativë dhe do të jeni në gjendje të krijoni ose të hartoni projekte të rëndësishme. Gjithashtu do të mund të gjeni zgjidhje gjeniale për problemet që ju mundojnë prej kohësh. Gjithashtu përpiquni të mbani një mënyrë jetese aktive duke bërë ndoshta disa yoga ose aktivitete në natyrë.

Gaforrja-Mbështetja nga njerëzit e dashur do të jetë thelbësore për ju, gjithashtu për të gjetur harmoninë e brendshme. Sipas horoskopit të ditës mund të lindin sfida të reja profesionale që do të kërkojnë përpjekje të mëdha. Ata që janë të vendosur dhe kanë një sfond të fortë do të jenë në gjendje të përballojnë çdo situatë të ndërlikuar me shumë kokëfortësi. Mos harroni të pushoni pak më shumë në këto ditë festive, gjithashtu për të rikuperuar energjinë e humbur.

Luani-Gjatë këtyre ditëve të festës do ta keni më të lehtë të jeni në qendër të vëmendjes dhe të ndani momente intensive me të tjerët. Mundohuni të mos dukeni shumë arrogantë dhe mendjemadh dhe dëgjoni këshillat e të tjerëve nëse vijnë nga njerëz më me përvojë dhe më të përgatitur. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të jeni një udhëzues i vlefshëm për të tjerët falë aftësive tuaja drejtuese. Në këtë moment duhet të përpiqeni të mbani në ekuilibër të përsosur punën dhe jetën private për të mos u lodhur shumë.

Virgjëresha-Më në fund do të keni pak më shumë kohë për t’iu kushtuar partnerit dhe njerëzve më të afërt. Ju jeni gjithashtu më të lirë mendërisht pas një periudhe të karakterizuar nga stresi dhe tensioni. Është e rëndësishme të përqendroheni në cilësinë e punës që po bëni, në vend që të fokusoheni në sasi. Gjithashtu duhet të kujdeseni për dietën tuaj duke shmangur konsumimin e shumë ushqimeve me yndyrë në këtë ditë festive. Përndryshe rrezikoni të rëndoni veten shumë.

Peshorja-Në këtë periudhë jeni padyshim simpatik dhe në gjendje të magjepsni të tjerët me karizmin dhe entuziazmin tuaj. Do të ketë sfida për t’u përballur në një nivel pune që do të kërkojë pak diplomaci dhe shumë kompetencë. Mundohuni të mos përballeni kokë më kokë me ata njerëz që kënaqen duke u përpjekur t’ju provokojnë. Ju gjithashtu duhet të përpiqeni t’i kushtoni kohë të çmuar rritjes suaj personale dhe kulturore. Leximi dhe meditimi mund të jenë shoqërues të shkëlqyer të udhëtimit dhe kohës së lirë.

Akrepi-Jeni veçanërisht sensualë dhe magjepsës në këtë periudhë dhe shumë pak ju nevojitet për të tërhequr vëmendjen e njerëzve të tjerë. Vendosmëria juaj do të jetë marka juaj për të arritur suksese të rëndësishme edhe në punë. Sipas horoskopit të ditës duhet të përpiqeni t’i përkushtoheni praktikave të relaksimit për të gjetur harmoninë e përsosur mes trupit dhe mendjes. Kohët e fundit keni qenë shumë nën stres dhe tani ndjeni nevojën për të rifituar energjinë mendore.

Shigjetari-Nëse jeni të sinqertë në dashuri, mund të përfitoni shumë prej saj. Kjo nuk është koha për të hartuar strategji, veçanërisht kur bëhet fjalë për ndjenjat. Kjo është koha për të nxjerrë në pah emocionet tuaja, duke shmangur maskimin e tyre. Nëse ka diçka që nuk shkon me partnerin tuaj, është më mirë të flisni qartë pa frika apo fraza të pathëna. Në punë do të ketë ndryshime që do të vënë në provë aftësinë tuaj për t’u përshtatur edhe në situatat më komplekse. Vetëm nëse mund të demonstroni fleksibilitetin tuaj, do të jeni në gjendje të arrini rezultate të rëndësishme.

Bricjapi-Këto janë ditë reflektimi dhe argëtimi për t’iu kushtuar miqve dhe të afërmve. Lërini mënjanë ankthet dhe mendimet që janë të lidhura ngushtë me punën dhe lëreni veten, duke përjetuar frymën e Krishtlindjes në relaksim total. Nëse keni mbjellë mirë gjatë muajve të fundit, frytet e punës suaj do të vijnë së shpejti. Për shëndetin tuaj mendor, do të ishte e rëndësishme të pushoni siç duhet, duke shmangur të qëndruarit zgjuar deri vonë ose të mbingarkoni veten.

Ujori-Mundohuni të jeni të hapur ndaj ideve dhe frymëzimeve të reja, sidomos kur bëhet fjalë për dashurinë. Ata që duan të përjetojnë diversitetin e tyre në një mënyrë përmbushëse duhet të lënë mënjanë ankthet dhe frikën dhe të nxjerrin në pah natyrën e tyre të vërtetë. Përdorni idetë tuaja novatore edhe në punë që më në fund të jeni në gjendje t’u tregoni skeptikëve vlerën tuaj të vërtetë. Meditimi dhe joga janë disiplina që mund t’ju ndihmojnë të gjeni harmoninë e brendshme.

Peshqit-Do të duhet të përpiqeni të jeni më kreativë dhe më pak të dukshëm, veçanërisht nëse keni një dëshirë të madhe për të mahnitur ose tërhequr vëmendjen e partnerit tuaj. Sipas horoskopit të ditës, arti mund të ndihmojë edhe në forcimin e marrëdhënies tuaj në çift. Shkuarja në një ngjarje kulturore së bashku mund t’ju ndihmojë të ndani momente emocionuese me partnerin tuaj. Mundohuni të menaxhoni me kujdes burimet tuaja në mënyrë që të mos rrezikoni të mbeteni të prishur.

Të ngjashme