Kryefjala Logo

Horoskopi i astrologut Paolo Fox,sot 13 dhjetor

13 Dhjetor, 2023 | 10:31 am

Dashi-Ditë e dobishme dhe interesante për ju, vendoseni veten atje si në punë ashtu edhe në dashuri. Në fund të muajit do të ketë një Venus të bukur ndaj planifikoni Krishtlindjet dhe Vitin e Ri me personin e duhur.

Demi-Përballë Venusit sjell disa shqetësime në dashuri. Edhe pse jeni njerëz shumë të kuptueshëm, tani ka ardhur koha të bëni një zgjedhje drastike në dashuri, sidomos nëse nuk ndiheni mirë ose nuk ndjeni më asgjë për partnerin. Një qiell i bukur për punë po vjen.

Binjakët-Jeni veçanërisht të shqetësuar në këtë periudhë por mos u hidhëroni sepse një periudhë më e mirë po vjen. Në dashuri, nëse një histori ka pësuar një krizë, do të jetë në gjendje të rikuperohet.

Gaforrja-Po vjen një valë e bukur energjie që duhet ta shfrytëzoni sa më shumë. Kjo është koha e duhur për të fshirë emocionet negative të muajve të fundit dhe për të ecur përpara. Sot do të ketë vetëm disa pengesa nga pikëpamja ekonomike.

Luani-Sa i bukur është ky qiell që u jep diçka ekstra të gjithë atyre që kanë një biznes të pavarur. Dashuria duhet përjetuar me kujdes, mbase ka nga ata që kanë pasur probleme personale në familje dhe janë pak të jashtëzakonshëm.

Virgjëresha-Sot ka një rënie të vogël nga pikëpamja psikologjike. Mos u fokusoni në gjërat negative, por shikoni të ardhmen me interes sepse një rikuperim i mirë psikofizik është në rrugën e duhur.

Peshorja-Ju keni një nxitje të këndshme shtesë. Dhe sugjerimi për zemrat e vetmuara është të ktheheni në lojë dhe të rifitoni besimin dhe aftësinë për veprim. Viti 2024 do të jetë një vit i rëndësishëm, rikonfirmimesh sidomos pas qershorit. Prej tani deri në fund të pranverës do të përdoret për të vendosur marrëveshje dhe projekte të reja.

Akrepi-Herë pas here ju humbni durimin dhe kjo është e ligjshme, por nervozizmi me ju mund të bëhet i rrezikshëm dhe rreziku është të zemëroheni për asgjë. Afërdita dhe Saturni janë në një aspekt të shkëlqyer ndaj të dashuruar, shikoni përreth dhe bëni plane për të ardhmen.

Shigjetari-Është e vërtetë që jeni shumë i zënë, por përpiquni të përqendroheni në gjërat që kanë më shumë rëndësi. Në dashuri duhet t’i kushtoni vëmendje marrëdhënieve me Akrepin, Luanin dhe Demin.

Bricjapi-Ky qiell vazhdon të jetë shumë interesant me Hënën, Venusin dhe Mërkurin të favorshëm. Shpresa është që shumica e Bricjapëve kanë tashmë një projekt në duart e tyre. Dashuria është gjithashtu e mirë me zemrat e vetmuara që do të marrin lajme të mira.

Unori-Kohët e fundit punët dhe çështjet praktike po ju marrin gjithë kohën. Dashuria mbetet në një cep dhe rikuperimi i emocioneve është shumë i vështirë për ju. Zemrat e vetmuara argëtohen, por nuk duan asgjë serioze.

Peshqit-Kjo është një ditë diskutimi dhe agjitacioni për një projekt që do të donit ta shihnit të përfunduar menjëherë. Sidoqoftë, kjo periudhë duhet jetuar me qetësi dhe atë që nuk mund ta bëni sot, mund ta përfundoni nesër.

Të ngjashme