Kryefjala Logo

Horoskopët javor janë paksa të vështirë për 2 shenjat e horoskopit duke filluar nga 6 nëntori

5 Nëntor, 2023 | 12:27 pm

Kjo javë do të jetë e ashpër për dy shenjat e zodiakut duke filluar nga 6 nëntori 2023.

Ajo që fillon me një ndërprerje komunikimi zgjidhet në një zgjidhje paqësore dhe të lehtë të ‘fundit të javës’ dhe kështu mund ta përshkruajmë javën e 6 nëntorit – 12, 2023, do të shkojë për sa i përket leximeve tona të zodiakut.

•Demi

Ajo që nuk e prisnit në këtë moment ishte ideja që papritur të duhet të luftoni për të mbledhur financat tuaja, pasi diçka e rëndësishme po ndodh në jetën tuaj të dashurisë dhe mund të nënkuptojë se nevojitet ndryshim i shpejtë. Gjatë sekstilit të Mërkurit, Plutonit më 9 nëntor, ju dhe partneri juaj do të jeni në një ngërç. Ju keni parë diçka rreth tyre që jo vetëm NUK ju pëlqen, por që nuk mund ta toleroni më … dhe ka të bëjë me paratë.

Ndiheni sikur nuk jeni këtu për të mbajtur peshën e një personi tjetër. Ata ju kanë premtuar botën dhe nuk kanë arritur pothuajse asgjë. Është sikur ata thjesht pushuan së kujdesuri. Ka shumë energji të Plutonit që ju mbështet këtë javë, Demi, dhe kjo do t’ju ndihmojë të ruani optimizmin tuaj të përjetshëm. Prapëseprapë, ky partneri juaj romantik … ata provojnë absolutisht durimin tuaj. Aq sa sjellja e tyre ka ndryshuar mendimin tuaj për ta.

Me kuadrin e Hënës, Plutonin që vjen më 11 nëntor, në të njëjtën kohë kur trini i Hënës kalon tranzitin e Saturnit, do të shihni se sa i fuqishëm jeni kur bëhet fjalë për të thënë JO. Nuk doje që të shkonte tek kjo, por ndihesh sikur të shtynë në një qoshe. Partneri juaj duhet të ngrihet ose të largohet nga rruga, dhe siç duket, ata nuk po bëjnë shumë asgjë.

•Shigjetari

Ashtu siç menduat se ishte e sigurt të ktheheshit në ujë, bum, vjen stresi dhe presioni i problemit të dikujt tjetër … dhe është si peshkaqeni që të ha qetësinë. Këtë javë do të shihni se jeta juaj personale është e mrekullueshme. Më në fund keni mbërritur në vendin ku mund të përgëzoni veten që keni arritur deri këtu. Ndiheni të suksesshëm dhe të aftë; ju pëlqen të dini se i keni bërë të gjitha vetë, dhe ndiheni mirë me jetën, në përgjithësi.

Pra, cili është problemi atëherë? Më 8 nëntor, gjatë Hënës përballë Neptunit, do të keni krizë ndërgjegjeje. Dikush në jetën tuaj ka nevojë për ndihmë dhe ju nuk mund të thoni jo. Sidoqoftë, kjo situatë krijon një stres dhe ankth të tillë në jetën tuaj të qetë, saqë ndiheni sikur gjithçka për të cilën keni punuar po shpërndahet papritmas në një rrëmujë të problemeve të ngatërruara të dikujt tjetër. Megjithatë, nuk mund t’i rezistosh, pasi ata kanë nevojë për ty, dhe nëse KY person ka nevojë për ty, ti kërce.

Deri në fund të javës, do ta trajtoni më mirë situatën dhe do të arrini në përfundimin se është më mirë ta luani me vesh dhe të jeni të dobishëm kur MUND të jeni të dobishëm. Ajo që do të mësoni është se nuk keni pse të stresoheni në një gjendje mani; kjo nuk do të bëjë asgjë për ju ose ata. Me Merkurin në Shigjetar, do të ndiheni më të qëndrueshëm me kalimin e ditëve dhe më të pranishëm për personin që ka nevojë për ju. Ju jeni më i madh se ankthi juaj; dije kete.

Të ngjashme