Kryefjala Logo

Hmmm aromë festash me astrologun Paolo Fox i cili nuk njeh pushime

22 Dhjetor, 2023 | 8:58 am

Dashi-Do të ndiheni veçanërisht të frymëzuar dhe idetë tuaja mund t’ju çojnë në zgjidhjen e situatave komplekse. Kjo mund të jetë koha e përsosur për të realizuar ëndrrat tuaja artistike dhe për të filluar aventura të reja profesionale. Edhe në dashuri do jeni më të frymëzuar dhe rrjedhimisht më romantikë dhe kjo mund të jetë vetëm mirë për marrëdhënien tuaj.

Demi-Merrni kohë për veten tuaj dhe për të reflektuar mbi emocionet dhe mendimet, kjo do t’ju lejojë të fitoni vetëdije më të madhe. Mos kini frikë të dyshoni në siguritë tuaja, ndonjëherë ndryshimi i mendjes mund të jetë një avantazh si në dashuri ashtu edhe në punë.

Binjakët-Lëreni veten të dashuroheni, veçanërisht nëse ndjenja juaj është e fortë. Mbajtja mund të krijojë dallime me partnerin tuaj. Në punë gjithçka po shkon mirë, por tani mendoni të bëni një pushim dhe të shkëputeni për pak. Mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon sipas planit.

Gaforrja-Ju dëshironi të përjetoni një histori dashurie tërheqëse edhe nëse vini nga një marrëdhënie e dështuar. Ata që janë ndarë së fundmi do të kenë një dëshirë të fortë për t’u rikthyer në lojë. Sipas horoskopit të ditës, marrëdhëniet do jenë të shkëlqyera, sidomos me personat e Peshqve dhe Akrepit. Ndiheni simpatik dhe tërheqës dhe dëshironi të bëni pushtime.

Luani-Presionet e shumta të punës rrezikojnë të prishin planet tuaja për ditën. Ndiheni edhe nervoz sepse po kërkoni zgjidhje për problemet tuaja financiare, pa mundur të nxirrni asgjë nga vrima. Në dashuri do të duhet të përpiqeni të shmangni provokimet edhe sepse me partnerin mund të lindin lehtësisht keqkuptime të cilat mund të çojnë në debate të furishme.

Virgjëresha-Ndiheni vetëm dhe kjo nuk ju bën t’i përjetoni festat e Krishtlindjeve ashtu siç do të dëshironit. Megjithatë, shikoni përreth sepse është plot me njerëz që mezi presin të jenë me ju. Në dashuri ka pak mosbesim, veçanërisht nëse vjen nga një histori që rezultoi e dështuar. Kushdo që ka një marrëdhënie të komplikuar me partnerin e tij, ndoshta tani duhet të flasë qartë njëherë e përgjithmonë.

Peshorja-Keni dëshirën të lini pas të kaluarën për të nisur një jetë të re. Çiftet e reja që duan të kenë një fëmijë ose të fillojnë një bashkëjetesë, më në fund do të kenë frerë të lirë. Yjet rrisin sharmin dhe sensualitetin tuaj.

Akrepi-Për një kohë të gjatë keni shpresuar se një projekt do të funksiononte, por tani po e kuptoni ngadalë realitetin dhe po kuptoni se nuk ia vlen të humbisni kohë në situata që nuk të çojnë askund. Afërdita në shenjën tuaj do t’ju ndihmojë ta përjetoni dashurinë në një mënyrë më të hapur dhe të sinqertë.

Shigjetari-Jeni të lodhur duke u vendosur gjithmonë dhe dëshironi diçka tjetër. Mërkuri, Marsi dhe Afërdita në shenjë në këto ditë të fundit të vitit do t’ju ndihmojnë të rifitoni lartësinë në mënyrë shumë energjike dhe të ngrini shiritin e ambicieve tuaja. Mos u mbyllni në shtëpi dhe përpiquni të krijoni miqësi të reja ose aleanca të reja

Bricjapi-Mundohuni të numëroni deri në dhjetë përpara se të flisni, sepse dikush mund ta përdorë atë që thoni kundër jush. Do të duhet të bindeni seriozisht për atë që thoni dhe të bëni në mënyrë që të mos pendoheni më vonë. Kushdo që po fillon një punë të re ose po zhytet në një projekt të ri mund të jetë duke përjetuar ankth tani. Përpiquni të bëni një gjë në një kohë pa vënë shumë hekura në zjarr.

Ujori-Nëse vuani në dashuri ose një projekt pune ju ka shkuar keq, mbani mend se keni gjithmonë një familje gati për t’ju mbështetur. Në këtë moment ju duhet të ndjeni rehatinë e njerëzve që ju duan gjithashtu për të rizbuluar harmoninë tuaj të brendshme. Edhe nëse jeni akoma shumë nervozë, do të ishte mirë të shmangni debatet familjare apo konfrontimet e ashpra. Më mirë të përpiqeni të jeni të përshtatshëm dhe gjithashtu të pranoni këndvështrimet e njerëzve të tjerë pa iu rrahur një qepallë.

Peshqit-Përvoja e fituar në të kaluarën do t’ju mundësojë të përballeni me një diskutim duke ditur mirë se cilët butona duhet të shtypni. Tani ju ndjeni nevojën për të sqaruar një situatë me dikë për të shmangur shtyrjen e disa situatave në të ardhmen. Sipas horoskopit të ditës, këta yje do të favorizojnë veçanërisht miqësitë dhe lidhjet familjare. Tani ka më shumë dëshirë për të qenë pranë partnerit dhe për të ndarë momente emocionuese, veçanërisht në harmoni me frymën e Krishtlindjes.

Të ngjashme