Historia e gruas ‘zhytëse’ që arriti ‘xhekpotin’ kur gjeti mijëra dollarë

5 muaj më parë

Një grua e quajtur Ella nga Teksasi shpesh poston për gjërat e çmendura që gjen kur zhytet në kosh nëpër dyqane të mëdha me pakicë.

Ajo ka mbi 1.2 milionë ndjekës në TikTok dhe qindra mijëra në YouTube dhe Instagram. Jo vetëm kaq, por ajo në fakt hapi dyqanin e saj në internet ku ripërdor artikujt që gjen – së fundmi, ajo shkoi në konservat e Nike.
Ella gjeti veshje Nike me vlerë mijëra dollarë kur zhytej në koshin e rrobave.

Ella ka qenë rreth bllokut të Nike disa herë gjatë vitit të fundit dhe ka dalë me çanta me mallra krejt të reja Nike të vlerësuara mirë në mijëra dollarë. Nike nuk është e lirë.

Pasi ka nxjerrë çantën dhe ka bërë inventarin e artikujve, është e qartë se ajo po grumbullon qindra e qindra dollarë në rroba. Katër xhaketa me çmim 120 dollarë, një xhaketë Nike Tech me çmim 130 dollarë, tre kapuça, disa këmisha me mëngë të gjata, disa sytjena sportive, pantallona dhe çorape – vetëm nga një çante. Nëse shikojmë çmimet me pakicë, kjo shkon lehtësisht mbi 1000 dollarë.

Por kjo nuk është hera e vetme që ajo shkon në Nike, apo edhe është zhytur në kosh. Në faqen e saj të internetit, ajo rishet shumë nga artikujt që gjen kur zhytet në kosh, duke i ulur ato në mënyrë drastike nga çmimi i tyre me pakicë. Ndonjëherë, ajo thjesht i dhuron ato drejtpërdrejt.

“Shumë produkte që gjej janë dhuruar duke përfshirë ushqime, veshje, batanije, furnizime për kafshët, etj,” shkruan ajo. “Përpiqem t’i mbaj çmimet të lira dhe të zbritura në krahasim me çmimin e shitjes me pakicë. Megjithatë, transporti i shtohet në karrocë, gjë që mund të rrisë çmimin.”

Të ngjashme