Kryefjala Logo

Herët që shoqja juaj më e mirë duhet të vijë para të dashurit tuaj

13 Nëntor, 2023 | 12:05 pm

Është koha të zgjidhni vajzat tuaja mbi burrin tuaj.

Ne e dimë se mund të jetë joshëse të jetosh në muaj mjalti 24/7 dhe ta bësh partnerin prioritetin tënd.

Dhe ne e dimë se ndonjëherë ju do të hiqni dorë nga planet e mëngjesit me miqtë tuaj, sepse djali juaj dëshiron të shkojë me makinë në plazh dhe ju vërtet dëshironi të shkoni me të.

Por,në raste si këto duhet të zgjidhni shoqen.

Kur?

•Kur ajo sapo është braktisur.

Pasojat e një ndarjeje shpesh kërkojnë një ekip mbështetës, dhe kjo është veçanërisht e vërtetë nëse flaka e mëparshme e mikes tuaj e ka hedhur.

Pavarësisht nëse ajo u befasua ose me zemër të thyer e pa fundin që po vinte, ajo do të ketë nevojë për ju më shumë se ç’i duheni të dashurit tuaj.

•Kur kanë kaluar gjashtë javë nga nata juaj e fundit e vajzave.

Sigurisht, një tjetër maratonë filmash ose një përvojë e shkëlqyer e ngrënies me burrin tuaj të preferuar është gjithmonë fantastike, por edhe ju keni nevojë për kohë për vajza. Sigurohuni që po regjistroni orët e rregullta me BFF-në tuaj dhe futeni atë në orarin tuaj sa herë që të ketë kaluar shumë kohë.

•Kur keni pasur një grindje.

Është joshëse të kërkoni ngushëllim në krahët e tjetrit tuaj të rëndësishëm pasi keni pasur një grindje me shokun tuaj. Dhe ndërsa është në rregull për të marrë kohën që ju nevojitet për t’u qetësuar, nuk duhet të qëndroni në përqafimin e tij përgjithmonë. Drejtohuni në rrugën e saj për ta bërë atë të drejtë sa më shpejt që të jeni në gjendje emocionalisht.

•Kur ajo ka pasur një fatkeqësi në shtëpi me ngjyrën e flokëve.

Nëse i ka dërguar një S.O.S. bukurie, është koha për të liruar me kusht të dashurin tuaj në mënyrë që të mund të shkoni në farmaci – ose telefononi stilistin tuaj të mrekullueshëm të flokëve! – dhe rregulloni çfarëdo që ajo ka bërë.

•Kur ajo pyet nëse ai është i duhuri

Kriza ekzistenciale, dikush? Ndonëse mund ta lini të peshojë vetëm të mirat dhe të këqijat e marrëdhënies së saj aktuale, ndërkohë që jeni të nxehur me burrin tuaj të preferuar, është më mirë ta bëni një pauzë për ta ndihmuar.

Ajo do të jetë ende gati dhe do të vrapojë të shkojë pasi të jeni kthyer nga ta ndihmoni atë të kuptojë se çfarë dëshiron në një marrëdhënie.

Të ngjashme